Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 34 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 336
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Колеги,дано някой хора не започнат да нареждат и вас за синдрома на празната глава както на нареждат нас от есента.Сега е времето да измислите как да повдигнете кошерите когато стане сухо.Но първо се убедете за най-високото ниво на водата която може да залее мястото.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Жалба подадох. Веднага ми обърнаха внимание и извикаха зам. директора. На момента се зае със случая, НО се оказа, че са секли частни гори, а пътят който са разрушили е общински и в този момент в този район са секли няколко фирми и ала бала и на края едно голямо НИЩО. Явно жалбата е стигнала и до директора и извършиха и проверка на място и ме завариха на пчелина. Поговорихме на дълго но НИЩОТО си остана НИЩО.

    Сиропа нося в кофи защото се редят по добре в колата (квадратни са), могат и на два и на три реда, пък и тубите са ми кът и си ги пазя за чиста вода като изляза с караваната.

    Кошерите са повдигнати на втори палет и ако няма скъсване на язовири и други такива няма да се наводнят, но не може да се работи. Отвратително е .

  3. #113
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    След 6 дни ще стане точно една година от началото на невижданите валежи в страната. Страшно ми писна вече
    Снимката е от днес. Копах някакви отводнителни канали и успях да сваля нивото малко (личи си като се вгледате в долните палети) обаче се оказа, че нивото не можа да слезе повече защото това е нивото на подпочвените води и сега си извира от кладенеца и изтича по канала който копах, но нивото си остава постоянно. Отвратителна работа, кал, кал, още кал, мноооооооооооооооого кал и вода. Вече имам мечта за циментиран пчелин.
    Дренаж? Можеш ли да пуснеш водата да се изтича извън имота?
    Ако можеш, то копай канал, слагай дренажни тръби(или си направи), чакъл и другото вече е молитва.
    В тази мизерия само нерви ще хабиш

    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz
    Съпругата ми работи на равно с мен и е в огромна помощ. Снимката е на нейния пчелин.
    Браво! Кажи къде я намери, че и ние там да ги търсим
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Aз почти реших проблема при мен, насипах пясък и земя, дадох наклон на пчелина и изкопах отходен канал. Ето снимка от последното снеготопене преди няколко дни. Днес ходих, като 2 дни не спря да вали и нямаше локви само малко кал, даже оставих рибарските ботуши и ходих с кубинки.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSCI0400.jpg
Прегледи:      433
Размер:	235.4 KB
ID:	3900

  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Жалба подадох. Веднага ми обърнаха внимание и извикаха зам. директора. На момента се зае със случая, НО се оказа, че са секли частни гори, а пътят който са разрушили е общински и в този момент в този район са секли няколко фирми и ала бала и на края едно голямо НИЩО. Явно жалбата е стигнала и до директора и извършиха и проверка на място и ме завариха на пчелина. Поговорихме на дълго но НИЩОТО си остана НИЩО.

    ... .
    Прилича ми на голяма врътка това "нищо". Няма "ала-бала", питай ги кой е е отговорен за този път, ако те не са. КОЙ? и Ще видиш, че персоналната отговорност, за разлика от колективната (горите на един, пътя на друг, па фирмите много...) върши работа. Питай директора: ако утре сложа една бариера и не допускам никой, кой ще ме глоби? Този същия трябва да си свърши работата и да намери виновника. Ако той не може, винаги има някой над него който може. Само че ако този "отгоре" поеме, тогава този отдолу е некадърен и е за смяна.
    Не ми се сърди, ама много съм напушен на тема колективна безотговорност. И да ти кажа, с "Поговорихме на дълго но НИЩОТО си остана НИЩО", яко са те пуснали по пързалката. Директора се е обадил на виновника, оня му е казал "айде по Гергьовден да изядем едно агне", а директора "Убу ще оправя нещата ама внимавайте. Ще се чуем за агнето...", на тебе дълъг разговор, колко много са им вързани ръцете, как ония правят каквото си искат, щото имат връзки в министерството.... А реално просто от теб нямат далавера.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ха Ха -и аз бях идеалист.Когато изкараш 30 000лв. на полето си вързан от всякъде .Много лесно горят.Кофти но е така .Не мислете ,че покрай някой и друг лев сте станали безсмъртни.Нищо лично.

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ха Ха -и аз бях идеалист.Когато изкараш 30 000лв. на полето си вързан от всякъде .Много лесно горят.Кофти но е така .Не мислете ,че покрай някой и друг лев сте станали безсмъртни.Нищо лично.
    Мълча, мълча (което в твоя случай е "нон-сенс"), нищо не каза и пак млъкна...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Е не се и очаква да разбереш.Най-малкото защото твоите са в двора ,а имаш и пушка.

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Защо не носиш сиропа в бутилки от минерална вода? Аз след като го забъркам в бидона го наливам в такива бутилки и на една тапа съм направил приспособление с маркуч и като свърши бутилката само сменявам тапите, но се получава вакум и малко трудно тече сиропа, та май пак ще се връщам на пластмасовите лейки.
    То има начин как да се справиш и с вакуума, но трябва да помислиш малко. Близко е до ума.

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана

 

 
Страница 12 от 34 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •