Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 34 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 336
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    15.02.2015
    Мнения
    12
    Щом 2016 ще е дъждовна 2015 може да е слънчева,кръговратен цикъл.Какво мислите ?

  2. #42
    Мисля, че никой не знае какво ще е времето през 2016 г. Всичко друго е разтягане на локуми.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Някъде около 2000-та година четох статия ,как България била вече в дру климатичен пояс.Някой учен беше написал ,че по тази причина у нас повече няма да виреят традиционните култури.Трябвало да се въведат други.Едната ,която помня беше сорго.При сегашното и очакваното положение ,май трябва да минем на ориз.То локуми ,локуми ама хората си вадят хляба с тях.

  4. #44
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не е необходимо да слушам прогнози, за да се усетя че трябва да си купя колани. И без прогнози половин пчелин вече ми стана на кайма от торнадо, смърч или както там му казват учените хора. И без прогнози вече имам един пчелин, при който наводнението аха да отнесе кошерите, та ги размествахме в 3 през нощта под проливния дъжд. Какво повече да чакам, за да се досетя че е крайно време да предприема някакви мерки?

    А тези, които все още чакат, после ще нададат вой до небесата, че Държавата им е виновна и трябва да ги обезщети за личното им бездействие и безотговорност. Да, ама държавата помага само при МАСОВИ БЕДСТВИЯ ...... и обезщетението, ако въобще го има, ще е символично .......

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    У тъстът ми има кладенец,който преди 26-28години,през месеците март-април,нивото на водата достигаше около 0,7-0,8 м от повърхността.Преди 5-6 години нивото през същите месеци беше спаднала до 4-4,5м.Към днешна дата нивото е на около2-2,2м от повърхността.Та докато водата възтанови предишното си ниво ще продължи да вали повече от нормалното.

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Много глупости се пишат в нета. По-лошото е че и много хора им вярват.
    Торнадо в Б-я НЯМА КАК ДА СЕ СЛУЧИ.
    Това което е сполетяло Матеев е смерч. Явление което за съжаление през последните години зачестява. Но в това няма нищо не нормално. Просто е част от климатичните цикли, които се редуват.

    П.с . Към Матеев: Няма за кога да отлагаш местенето на ниските пчелини и закупуването на колани.
    Колега Цветков,когато бях тинейджър,станах свидетел на раждането на торнадо,което се случи пред очите ми на нос света Агалина,големия завой преди Дюни.Бях с баща си и чипарувахме за сафрид.Времето беше спокойно,но изведнъж се смрачи.Над нас започна да се образува купол от движеща се пара(облаци) който в началото помислих че е някаква оптическа илюзия.С всяка изминала минута обаче,купола започна да изостря върха си и парата в него започна да се движи все по-бързо.Когато конуса нарастна достатъчно,за да разберем,че очите не ни лъжат,започна да кипи и водата под него.Представете си реещ се хеликоптер над морето и ще ви стане ясно.Като видяхме накъде отиват работите,набързо свихме такъмите и беж по баира.Торнадото побеля(съедини се) и запращи посока Дюни.Ние не се обърнахме за да наблюдаваме,защото чувствахме,че нещата са дебели.След 5 минути се изсипа градушка.Беше изключително вълнуващо преживяване за мен.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Извинете за спама.Павка ,на есен да пуснеш тема "има ли рибари".

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Извинете за спама.Павка ,на есен да пуснеш тема "има ли рибари".
    С подзаглавие - "Тайните на подледния риболов на едър шаран"

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Юрка и аз съм виждал торнадо(не като по филмите).Преди 15-тина години бяхме на къмпинг м/у Черноморец и Созопол.Торнадото се пови откъм Черноморец мина покрай о.Свети Иван(ако не се лъжа) завъртя покрай Созопол и се разпадна.Но по време на "стихията" много ясно си личеше как засмуква вода.След малко солената вода се изсипа на плажа......Дори си мислех,че наводнението в Бургас преди две години се дължи на торнадо.

  10. #50
    Потребител
    Регистриран
    15.01.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    "Дъждът ще продължи буквално с месеци и ще бъде съпътстван с необичайна жега ..." явно в Индия законите на термодинамиката са различни
    "Повишаването на „световния басейн“ ще потопи перли на средиземноморието ..." само и единственно там - а в Америка и Австралия нивото ще спадне, Африка и Азия - без промяна

 

 
Страница 5 от 34 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •