Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 33 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 327
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Аз много добре знам за кое разстояние ставаше въпрос в по горните постове, но Диян Димитров нещо се опита да ми размъти главата с неговите страници и страни .

  2. #102
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Аз много добре знам за кое разстояние ставаше въпрос в по горните постове, но Диян Димитров нещо се опита да ми размъти главата с неговите страници и страни .
    Всеки да си ги назовава както си иска...ВАЖНОТО е да си разбираме идеята или мисълта.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #103
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Малии, тая тема както тръгна, мъка ми е за начинаещите дето са решили сами да си правят кошерите и от тук да се учат.

  4. #104
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    нека да го направи по чертежите и да го напълни с пчели пък после ще коментираме
    според мен има много грешки в размерите и спирам да коментирам
    за тези които искат все пак да научат нещо ето линк http://en.wikipedia.org/wiki/Langstroth_hive
    и да знаете в БГ не се работи американския стандарт за кошери

  5. #105
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от joromainata Виж публикацията
    нека да го направи по чертежите и да го напълни с пчели пък после ще коментираме
    според мен има много грешки в размерите и спирам да коментирам
    за тези които искат все пак да научат нещо ето линк http://en.wikipedia.org/wiki/Langstroth_hive
    и да знаете в БГ не се работи американския стандарт за кошери
    Жоро, за 8965-и път...не само, че имам готови, а и са пълни с пчели. Изкараха лятото без да правят поразии и така като гледам ще изкарат и зимата.
    Имам чувството, че пишеш, а не четеш.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #106
    Ще си позволя да кача една снимка направена от книгата на Франц Лампайт за да внеса малко яснота относно размерите на рамките.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	P1130595.jpg
Прегледи:      406
Размер:	139.1 KB
ID:	2959

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Да питам автора на темата, странично предната и задната страна на кошера без фалцове ли са, понеже на чертежа са без ?

  8. #108
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Малко късно но все пак и аз да се "изцепя". Съгласен със Матеев, за мен разстоянието м/у страничната летва на рамката и предната, или задната стена на кошера трябва да бъде 8 до 9мм. Пчелите да могат да минават свободно, а и ваденето на рамката е по спокойно.

    По другото разстояние, м/у сините чертички. За мен от 2 до 3мм. Дамяне, вадил ли си рамка от кошер на която горната летва (трегера) опира в стените? Дано не ти се налага. Голяма мъка, че и се разкова. Кошера не беше мой, помагах. Разстоянието трябва да е достатъчно да се извади рамката спокойно. Като искам да уточня само от едната страна. Ако рамката е бутната към предната стена на кошера към задната да са тези 2 до 3мм.

    Поздрави, Г. Георгиев

  9. #109
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Да питам автора на темата, странично предната и задната страна на кошера без фалцове ли са, понеже на чертежа са без ?
    Нямам идея на кое казваш предно и на кое задно. Кошера е с вътрешни размери 450х450 ДБ12 или 500х500 външно, тоест можеш да го въртиш топло и студено разположение. А дали работиш зад кошера или странично си е лично предпочитание.
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Малко късно но все пак и аз да се "изцепя". Съгласен със Матеев, за мен разстоянието м/у страничната летва на рамката и предната, или задната стена на кошера трябва да бъде 8 до 9мм. Пчелите да могат да минават свободно, а и ваденето на рамката е по спокойно.

    По другото разстояние, м/у сините чертички. За мен от 2 до 3мм. Дамяне, вадил ли си рамка от кошер на която горната летва (трегера) опира в стените? Дано не ти се налага. Голяма мъка, че и се разкова. Кошера не беше мой, помагах. Разстоянието трябва да е достатъчно да се извади рамката спокойно. Като искам да уточня само от едната страна. Ако рамката е бутната към предната стена на кошера към задната да са тези 2 до 3мм.

    Поздрави, Г. Георгиев
    Не само съм вадил, а и имам такива(над 470мм). Не съм разковавал все още такава рамка, но е въпрос на време, ако не ги махна.
    Каква е идеята да са само към задната страна тези 2-3мм?
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Дамяне, не съм се изразил достатъчно ясно, (за разлика от теб не мога да чертая ич). Имам предвид около 2 до 3мм. разделено от пред и от зад. НЕ ПО 2/3мм. ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ. Като разлепваш рамката да може да мръдне малко. След като имаш такива рамки, разбираш за що иде реч.

    Поздрави, Г. Георгиев

 

 
Страница 11 от 33 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •