Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 62

Тема: Кълвачи

  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от redbull Виж публикацията
    И по една мечка да окачим да виси някъде на въженце а?
    Нищо против иди я хвани и съм готов.

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от redbull Виж публикацията
    И по една мечка да окачим да виси някъде на въженце а?
    Тоя момент беше "изтърван", когато Бриджит Бардо, изкупи панаирджийските мечки от мангалите, и ги вкара в резервати...

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Намерих още малко инфо, но не е изпробвано.
    1. През лятото, парче свинска кожа се опъва на някое дърво в близост до пчелина на около 50/100 метра
    2. От ловно рибарски магазин се закопават бели червей (50 ст.) и се постават в хранилка за птици в близост до пчелина на 50/100 метра. Така кълвачите не закачат кошерите

    Очаквам тази седмица това

    http://www.otrovi.com/bezotrovni-kap...shtno-oko.html

    и това

    http://www.otrovi.com/bezotrovni-kap...bird-free.html

    При какъвто и да е резултат ще споделя мнение.
    Този пост е редактиран от Niki1313; 05.01.2015 в 21:30. Причина: Правописна грешка

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Матеев колкото по-рано сложиш мрежи толкова по-добре, няма друго кардинално решение против кълвача. Може да си слагаш кошерите и в самата гора, няма да ги пипнат. Като кацне на мрежата кълвача се люлее на нея и няма стабилност да нанесе силен удар с човката. Виж в сайта на финландците, те продават мрежи за полистиролните кошери именно за защита от кълвачи. Преди да сложа мрежи ми пробиха няколко дупки, запълвам ги със стеропор и дърводелско лепило на водна основа. Правя смес от лепилото с трина от банцинга, това като изсъхне става като бетон твърдо. С тази смес обмазвам дупката от вътрешната страна, защото пчелите прояждат стеропора когато не е с висока плътност.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Към пост № 9 на Иван. И аз закачих убит пчелояд на висок пилон над пчелина и стоя точно един ден. Сокол го прибра за закуска. И се отказах да се занимавам с плашила.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    Аз си бях дръпнал от нета звуци на сокол и още нещо и щях да го пускам на една уредба на пчелина да прогонвам пчелоядите, но така и не ми остана време да го пробвам. Просто като идея.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Намерих още малко инфо, но не е изпробвано.
    1. През лятото, парче свинска кожа се опъва на някое дърво в близост до пчелина на около 50/100 метра
    2. От ловно рибарски магазин се закопават бели червей (50 ст.) и се постават в хранилка за птици в близост до пчелина на 50/100 метра. Така кълвачите не закачат кошерите

    Очаквам тази седмица това

    http://www.otrovi.com/bezotrovni-kap...shtno-oko.html

    и това

    http://www.otrovi.com/bezotrovni-kap...bird-free.html

    При какъвто и да е резултат ще споделя мнение.
    Колега отдавна не съм купувал бели червей но за 50ст колко червей ще купиш 3лъжички и на колко
    кълвача ще им стигнат а и само те ли ще ги изядът.Или ще им сложиш табелка с надпис,,САМО ЗА КЪЛВАЧА КОЙТО МИ КЪЛВЕ КОШЕРИТЕ,,.Недей да ровиш по нета и да купуваш тия буклуци да си даваш парите а си купи една въздушна пушка за 35лв или ако искаш и за 1000 още по добре и на кошерите скриваш се и чакаш.Като го убиеш вразвай на един кол по висок и готово и дано помогне.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Към пост № 9 на Иван. И аз закачих убит пчелояд на висок пилон над пчелина и стоя точно един ден. Сокол го прибра за закуска. И се отказах да се занимавам с плашила.
    Другия начин е както го пишат в книгите виждаш къде са им гнездата качваш се и запушваш дупките с някакви парцали.Пишат че трябва да бъдат напоени със сероводород но откъде да го намерим?.Ако някой знае друг такъв отровен препарат да сподели,при мен пчелоядите гнездят на около 500м от пчелина на един висок склон до реката.Мога с една стълба да им обиколя дупките доколкото мога,ще ги запуша и после те ще ги избутат парцалите или ще си пробият други дупки около тях.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Репелента против птици Bird free може да бъде използван на всякъде където има проблем с птици при поголями повръхности пластмасовите контейнери трябва да бъдат разположени на не повече от 20см. един от друг това ще ви осигури максимален ефект при борбата с птиците.
    Цената на продукта е за един брой контейнер.Колега колко ти е голям пчелина да предполжа че е 100кв.и колко такива репеленти ще сложиш като изискват да е на 20см .Просто нямам думи това е такава глупост преставям си те как ходиш из пчелина си и подскаш за да не настъпиш някое паничка от тоя буклук.

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    Колега отдавна не съм купувал бели червей но за 50ст колко червей ще купиш ...
    http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=231020&f=60

 

 
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •