Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 86

Тема: мишки

  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kaletoo Виж публикацията
    то ще си обади яд ме е че беше много добро и силно семейство до последно но така ще е
    Колега, пишеш "беше много добро ..." -отписа ли го вече? Когато го отваря, как изглеждаше кълбото?

  2. #52
    Потребител
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    Ами кълбото беше до прелката на централните рамки нормално ми се видя все пак ми е за първи път да отварям кошер през зимата не знам как трябва да е.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kaletoo Виж публикацията
    Ами кълбото беше до прелката на централните рамки нормално ми се видя все пак ми е за първи път да отварям кошер през зимата не знам как трябва да е.
    Най-вероятно е било по-плътно /по-малко/ от това, което си виждал.Каза се, че не е мишка, другото е да няма майка.Чувал съм при прослушване странни звуци и впоследствие се е оказвало, че няма проблем.Сега ги почуквам -обадят ли се, значе са живи.Другото го оставям за по-добри времена.Ако са ти под ръка можеш да им намалиш входа, защото ако няма майка ще го разграбят при оправяне на времето.

  4. #54
    Потребител
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    Ами аз съм му стеснил входа. И остава да чакам да стане хубаво времето и всичко ще се изясни но все пак благодаря за съветите

  5. #55
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Бих изчакал няколко дни и ако пак няма гризанки по дъното, значи не е мишка. В студа миризмите се усещат по-трудно, но тази е много остра.
    Да търсиш майка в студа е много трудно и рисковано. Ако имаш такива съмнения, по-добре вестника и над някое друго семейство. Двете семейства ще застанат едно до друго(заради топлината) и миризмата им ще се уеднакви много бързо. Можеш след акацията да направиш отводки и поне ще имаш полза от по-силното семейство.
    Пчелите са много активни и когато в студено време отглеждат пило, но няма как да чуем звука през форума и да ти кажем. Дано колегата kuline да не е прав за сърбела, че тогава семейството е много вероятно да не изкара. При първото облитане бъди там и ако започнат да го крадат, значи е аут, но търси майката, защото може да е жива и да го избуташ. Ако можеш, следи подмора дали е повече, отколкото при другите.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #56
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    И при мен на един от кошерите същото жужене! Не спират да жужат,а като чукна усилват и продължават с по тихо жужене,НО имат(или са имали) неканен гост - мишка. На дъното имаше 6-7 пчели 3 бяха на половина + 2-3 изпражнения и восъчни трохи,опитах да го отворя,но ме отказаха бързо. ДБ с два магазина под него,въпреки че го подпуших,само като отлепих малко корпуса и то със зор,че е пълен с мед и те ме налятяха здравата и много бързо изпадаха на снега,а аз започнах да ги събирам и една чсат върнах през хранилката. Та за това се отказах и сложих върху дъното ХР и се моля да е излезнала,че не ми се мисли,какво ще направи вътре. Вече е влизала в 3 кошера,но аз съм си виновен,че оставих по голями отвори и сега си чукам главата в стената! Някой има ли представа,през отвор 2.5-3см. ширина и 1см. височина,може ли да мине мишка?

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Вече е влизала в 3 кошера,но аз съм си виновен,че оставих по голями отвори и сега си чукам главата в стената! Някой има ли представа,през отвор 2.5-3см. ширина и 1см. височина,може ли да мине мишка?
    Най-добре сложи мишепредпазители.Има много дребни гадинки. http://burgaslakes.org/poda/bg/bozai...review-51.html

  8. #58
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Мишепредпазителите няма да мога да ги отворя,понеже дъната си ги правя,като тези на К.Якофов и страничните летви(540мм.) пречат за разтваряне на мишепредпазителите,но имам едни въздушни филтри от KOMATSU и отвътре са с ламарина на дупки с големина около 6-7мм. та ще си изрежа и ще сложа от тях! Мислех да им ползвам външната мрежа(армирана) за дъното,но е голям отвора и ще влизат пчелите при прашеца! Има по малки въздушни филтри на които мрежата става,но не зная от какво са… отклоних се от темата,но е добра идея и колегите могат да се възползват!

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ползвай на Дамян хитрината, има качен клип.

  10. #60
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ползвай на Дамян хитрината, има качен клип.
    Клипа във форума ли е? Намерих го в пчеларски инвентар е! Аз търсих във филми и клипове...
    Този пост е редактиран от kli6o; 06.01.2016 в 11:32.

 

 
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •