Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 57 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 564
  1. #121
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    Питам те защото и аз така си мислих, че е по добре. След като се слепят да се минат през щрайха. Точно поради тази пречина още се колебая дали да си взема един хоби щрайхмус/абрихт понеже макс. размер на детайла за щрайха е 150мм и ще трябва първо да ги минавам и после да ги слепвам

  2. #122
    Аз заформям един малък цех в мазето си,където ще слепвам режа и сглобявам,а другите операции ще ми ги прави приятел дърводелец.Тези дни ще пусна клип на приспособлението ми за ръчния циркуляр,реже под точен ъгъл без забележка.
    ‎"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...."

  3. #123
    Тъй побъбрихме добре да се върнеме на машините.
    Е такова шаблонче мисля да си направя за оберфрезата.

    http://www.youtube.com/watch?v=g_Rgf...eature=related

  4. #124
    Това шаблонче се продава и цената му е космическа.Познавам хора които ОПИТАХА да го направят.Най евтиното е 50 паунда в И БЕЙ но май няма шипинг за България.
    http://www.youtube.com/watch?v=pFH80GOhPow
    ‎"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...."

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Има го и в България. Гледах го някъде из магазините в Пловдив,на 130-140 лв. Ама ако правиш 1-2 кошера може да се заиграеш с такива сглобки, ама ако трябва да правиш доста повече вече става много трудоемко и нерентабилно. Гледах някъде на скоро един клип с много интересна сглобка, но се искат инструменти, които така и не съм виждал на нашия пазар. Когато всичко е направено по правилата то и с обикновената сглобка ще кара много време. Първите ми кошери се пообелиха доста, но не са мръднали.А са на 10-тина години.Просто тогава правих по няколко бройки годишно и всичко се правеше както трябва. После всичко в последния момент и стана еднодневка.

  6. #126
    Наистина е така,аз гледах една обикновенна диблачка която е 130 лева,но е истинска и не бих жалил пари за качествен инструмент.Истината е да имаш човек в Америка и да ти донася като си идва,или да ги праща по някой.Там цените са доста ниски дори и за нас/голяма конкуренция/
    ‎"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...."

  7. #127
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Станко, имам една молба. Обясни ми, като за начинаещ, как се настройват ножовете на абрихт !
    Гледах това видео и стигнах до извода, че двете плоскости и ножа трябва да са на нула. Според други мнения из форумите, ножа трябва да повдига леко летвата, от 2 до 8 мм в зависимост от диаметъра на вала.
    Понеже тепърва прохождам в дърводелството, не мога да преценя, кое е правилно. другото, което си мисля, че ще е добре, е да пробвам всички варианти и сам да преценя, кое става за моята машина.
    Машината е габровски циркуляр и абрихт. Подвижни плотове, някаква хоби версия...
    Благодаря предварително!

  8. #128
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Според видеото също са на нула.Сега си играх пак. Може и нещо плотовете да са ми криви, въпреки, че машината изглежда като неработила.
    Та, при добре настроен нож, спрямо вала, се получава разлика от 2мм спрямо плота в двата края.Плотовете са от студено огъвана дебела ламарина, затова си мисля, че няма как да падна под тази разлика. Искам да знам,това нормално ли е или да търся допълнителни начини за регулиране?
    Вярно че 2мм не са съвсем много в дърводелството, ама не съм свикнал да мисля в сантиметри wink;

  9. #129
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    "аз"-при габровката първо настройваш плотовете и ножовете в една равнина и след това сваляш предния плот с 2 мм -тя и без това няма сили за повече.Това описание с летвата и мм. което дават в инструкцията към нея -не върши работа и няма да рендосва право а може и да ти дълбае в края.

  10. #130
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    благодарско Spens
    Утре съм зает....в петък подновявам настройките...

 

 
Страница 13 от 57 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •