Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 57 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 564
  1. #501
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    450 рамки, 150 плодникови ДБ и 300 магазинни. С уширение на 36-36,5мм. Това направено от кофражни дъски нови за 110лв. при цена 260лв/кубик. Като не си слагам труда. Ама сега зимата, това ми е работата, да си почина малко за земеделието следващата година и да понабавя инвентар за пчеларството. За уширението-зарязвам го на циркуляра и после го доизрязвам със зегето. Бавно и трудоемко, но нямам фреза. За догодина съм намислил да сложа фрезер на бор апарата, и така да правя уширенията. Работя с “габровка“. За мен това е машината на пчеларя-дърводелец, който сам си произвежда инвентара.

  2. #502
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Ако сега трябваше да купувам дървообработващата машина бих взел Raider RDP-CWM01,всичките необходими машини са събрани в едно.
    Здравейте,

    Не, че съм с предубеждение към марката! Оберфрезата ми е Райдър, и за сега ми върши работа без проблем. Слушал съм много приятели да се оплакват от тази марка, даже мисля, че четох нещо и в дърводелски форум. Общо взето, както уцелиш, късмет!
    Ако има някой който е купил, и работи с нея да сподели мнение.

    Поздрави, Г. Георгиев

  3. #503
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Е ,ти развиваш своята теза и не четеш.Писал съм калибрирана. Става въпрос за цена на 1 дъска, ясно за кубик е по-ниска.
    Примера ми е за магазин, но важи и за цял кошер.
    Явно говориш за дъска мината на (калибрирана ) на щрайхмус. Аз говоря за дъска калибрирана ( с точен размер) но тя е така разбичена, не е мината на щрайхмус. За това не можем да се разберем. Тук в Стара Загора не съм срещал да продават минати на щрайх дъски като като изключим хипермаркетите ама тя цената там е .....Съответно тук цената за една дъска и за кубик е една и съща, просто си смятат каква част от кубика е дъската и плащаш.

  4. #504
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Явно говориш за дъска мината на (калибрирана ) на щрайхмус. Аз говоря за дъска калибрирана ( с точен размер) но тя е така разбичена, не е мината на щрайхмус. За това не можем да се разберем. Тук в Стара Загора не съм срещал да продават минати на щрайх дъски като като изключим хипермаркетите ама тя цената там е .....Съответно тук цената за една дъска и за кубик е една и съща, просто си смятат каква част от кубика е дъската и плащаш.
    Да , това сигурно е най-скъпият вариант, но го посочих, защото и при него ми излиза сметката. Има евтини варианти , но това е друга тема.

    Дъските са дебели 30мм. Склада от където ги вземам имат модерни машини и ти ги пускат, на колкото мм. искаш.

  5. #505
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Магазините вече започвам да ги правя от кофражни дъски, на 24-25мм дебелина. Получава се малък дефект, на който съм намерил решение и мен лично ме устройва. при цена на кофражните от 260лв и на талпите 460лв/кубик. мисля да намаля себестойността откъм дървенията, не откъм брой пчели обслужващи майката. На мен ми трябват силни семейства целогодишно, а в какви жилища ще живеят, не ми е толкова важно.

  6. #506
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да , това сигурно е най-скъпият вариант, но го посочих, защото и при него ми излиза сметката. Има евтини варианти , но това е друга тема.

    Дъските са дебели 30мм. Склада от където ги вземам имат модерни машини и ти ги пускат, на колкото мм. искаш.
    Ако тука имаше такъв склад, само от него щях да купувам.

  7. #507
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    http://www.profesionalnatehnika-bg.c...F%D1%80-pts-10

    http://suneuropa.com/product/5830/st...zen-model.html

    По Коледа излизат офертите!!!
    Не зная нищо за втората оферта, а до Хасково не съм ходил и ще съм благодарен на колеги от там да кажат две три думи за фирмата която представя този циркуляр.
    Галине, фирмата е сериозна, а за циркуляра ще имам мнение в понеделник (ако те интересува, подсети ме на лични да не забравя).

  8. #508
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Мисля си че машината от втората оферта би ти вършила по-добра работа.Доколкото се ориентирам от снимката би трябвало да е с асинхронен двигател, което е по-добре.На табелките им има надпис S,следва цифра1-6/цифра %,което означавапроцент натоварване.На бош би трябвало да е S4/40% , което означава "за продължителна работа с натоварване 40%".Така е при колекторноте/четкови/мотори , докато при асинхронния повчко можеш да "напъваш" !Отделно шейната би могла да търпи настройки, докато при бош настройката за да получиш прав ъгъл на рязане става с изместване на целия двигател спрямо насочващите канали на плота.Е , все пак може да се разчита , че в завода са го настроили ама...
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  9. #509
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kunev Виж публикацията
    Мисля си че машината от втората оферта би ти вършила по-добра работа.Доколкото се ориентирам от снимката би трябвало да е с асинхронен двигател, което е по-добре.На табелките им има надпис S,следва цифра1-6/цифра %,което означавапроцент натоварване.На бош би трябвало да е S4/40% , което означава "за продължителна работа с натоварване 40%".Така е при колекторноте/четкови/мотори , докато при асинхронния повчко можеш да "напъваш" !Отделно шейната би могла да търпи настройки, докато при бош настройката за да получиш прав ъгъл на рязане става с изместване на целия двигател спрямо насочващите канали на плота.Е , все пак може да се разчита , че в завода са го настроили ама...
    Е тва е, инженеро си е инженер.

  10. #510
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    На боша, от горе върху шейната има нещо като ръкохватка. От там не се ли регулира ъгъла на рязане?

 

 
Страница 51 от 57 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •