Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 57 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 564
  1. #281
    Наблюдател
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    Благоевград
    Цитат Първоначално публикувано от stelko Виж публикацията
    Миналата седмица си купих тази машинка и в събота си направих първия кошер ДБ12 с нея.
    Като първи кошер и без никакви познания по дърводелства стана добре.
    Иначе машинката става за хоби но преди това трябваше хубаво да престегна всички гайки, винтчета, болтчета и т.н. че имаше доста хлабави. Абрихта и щрайха работят добре и не видях да дава някакви отклонения в дебелината на обработвания материал относно ширината на рендосване то тя е макс. 24см+-0,5 и ги работи но се натоварва. По мое мнение оптималната широчина която може да се работи на абрихт/щрайх без да се натоварва е 16-17 см. което за мен е перфектно. За циркуляра мога да кажа че също върши работа но там трябва да отбележа че сложих друг диск на Райдер със 60 зъба като с него направих всички видове улеи. Недостатъка е че линеала, който е сложен за рязане под прав ъгъл и под градус не може да стане за да окрайчиш по размер вече слепените страници тъй като е прекалено малък но пък има вариант с малко допълнение от моя страна да стане. За бор апарата и фрезера не мога да кажа нищо тъй като не ги ползвах.

    п.п. Общо взето на мен ми хареса машинката и смятам че работата за която е взета ще я върши. 4-5 кошера на месец и по няколко рамки няма да са проблем за нея.
    Другата седмица като си ходя на село ще гледам да направя някое клипче в действие и да го пусна да видите.

  2. #282
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив
    Реших да си купя нова лента за банцинг, обаче нещо срещам проблем с описанието им.

    Ето например тази:
    http://www.tashev-galving.com/095+TL...80%D0%B2%D0%BE

    Брой зъби за инч: 22/25

    Защо е наклонената черта и наистина ли означава това, което пише? Аз на лентата на един инч имам към 2 зъба и половина. С 20 зъба ще заприлича на злодейка..

  3. #283
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от Gogo Виж публикацията
    Реших да си купя нова лента за банцинг, обаче нещо срещам проблем с описанието им.

    Ето например тази:
    http://www.tashev-galving.com/095+TL...80%D0%B2%D0%BE

    Брой зъби за инч: 22/25

    Защо е наклонената черта и наистина ли означава това, което пише? Аз на лентата на един инч имам към 2 зъба и половина. С 20 зъба ще заприлича на злодейка..
    Аз ленти за банциг купувам от тук http://www.tehnoles.com/products_cat...php?p=3&&id=25
    Пишеш им каква лента ти трябва( с колко зъба и какви,колко дълга,закалена,незакалена, с чапраз и каквото се сетиш),те ти казват колко е пари,потвърждаваш поръчката и след 4-5 дена е при теб.Страшно точни са и няма никакъв проблем с тях.

  4. #284
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2013
    Мнения
    37
    Здравейте,
    Намерих си по обява една петоперационна дърводелска машина произведена в Доспат. До момента машината не е работила и не е свързана към електричество. Искам да я пробвам преди да я купя. Намира ми се малко далече, а нямам възможност да взема с мен ел, техник. Ако някой знае моля да каже дали е необходими нещо по специално или просто е необходим кабел за трифазен ток с накрайник (щепсел) и да се вържат фазите и 0-та към таблото на машината?
    Благодаря предварително!

  5. #285
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    За да се пусне такава машина, която дълго не е работила е желателно преди това много добре да я прегледа специалист, сигурно и профилактика ще е необходима, иначе само от някоя дреболийка може да стане беля за левове, недай боже и кръв и кости . Иначе може да провериш само дали двигателите са поне наред, останалото ще го разбереш след време.

  6. #286
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от dimitar_petkof Виж публикацията
    Здравейте,
    Намерих си по обява една петоперационна дърводелска машина произведена в Доспат. До момента машината не е работила и не е свързана към електричество. Искам да я пробвам преди да я купя. Намира ми се малко далече, а нямам възможност да взема с мен ел, техник. Ако някой знае моля да каже дали е необходими нещо по специално или просто е необходим кабел за трифазен ток с накрайник (щепсел) и да се вържат фазите и 0-та към таблото на машината?
    Благодаря предварително!
    Хубаво е да има специалист, но както виждам разбираш малко от трифазен ток- след като различаваш фазите и нулата. Първо преди да се включи към мрежата се проверяват моторите дали се въртят свободно. Оглежда се за стърчащи кабели. Проверка здравината на предпазителите и след това връзка към захранването. Ако всичко е наред единствено да върти в обратна посока или някои от двигателите. До тук добре......... Ако гръмне ми се обадете. Шегувам се.

  7. #287
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Силиконова четка за сосове или жълтък.
    Идеална е за PVA лепило.
    Много лесно се почиства дори лепилото да е стояло с месеци.
    Само малко се скъсява, че да не събира много лепило.
    Цената е 1.50лв
    Писна ми да купувам четки и да гледам косми по лепилото.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	четка.jpg
Прегледи:      425
Размер:	80.5 KB
ID:	1936

  8. #288
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2013
    Мнения
    37
    Цитат Първоначално публикувано от dimitar_petkof Виж публикацията
    Здравейте,
    Намерих си по обява една петоперационна дърводелска машина произведена в Доспат. До момента машината не е работила и не е свързана към електричество. Искам да я пробвам преди да я купя. Намира ми се малко далече, а нямам възможност да взема с мен ел, техник. Ако някой знае моля да каже дали е необходими нещо по специално или просто е необходим кабел за трифазен ток с накрайник (щепсел) и да се вържат фазите и 0-та към таблото на машината?
    Благодаря предварително!
    Машината се оказа със свързано табло, пробвах двигателите не бяха затегнати, пуснахме ги, чух и шума и я купих. Чисто нова е неупотребявана. Сега един приятел ще дойде да я огледа и да я пуснем в действие. Следва да се пробвам и да се науча да си правя кошерите на нея.

  9. #289
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Браво извадил си късмет, иначе сигурно би отишла за скраб. Нищо друго не ни остава освен да ти пожелаем "БЕЗОПАСНА РАБОТА" и успех в начинанието.

  10. #290
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2013
    Мнения
    37
    Благодаря, като напредна с материала ще споделя какво съм сътворил.

 

 
Страница 29 от 57 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •