Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 57 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 564
  1. #111
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Станко, пак честито, заформяш цехче! Струва ми се много тясно обаче, а и на много места може да се спънеш докато си при машините. Поне така е на снимките.
    Благодаря приятелю!Чак цехче няма да отварям, но пък сега мога да правя качествено, лесно и бързо кошерите си даже и някоя поръчка да взема.Наистина е малко тясно, но тази маса излиза от там, а дървения материал, който се вижда на снимката тези дни ще се превърне в рамки. Общо взето си подготвям работната площ да ми е удобна за работа, макар че ми липсва простор.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #112
    Цитат Първоначално публикувано от ANIBAL
    Браво бе!!
    Виж колко колеги дърводелци има тука!!!Но сте на прав път ....донякъде!!! :D
    Ми ще има то ни писна да ни правят само боклуци непрактични!!!

  3. #113
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Цитат Първоначално публикувано от Станко Ставров
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Станко, пак честито, заформяш цехче! Струва ми се много тясно обаче, а и на много места може да се спънеш докато си при машините. Поне така е на снимките.
    Благодаря приятелю!Чак цехче няма да отварям, но пък сега мога да правя качествено, лесно и бързо кошерите си даже и някоя поръчка да взема.Наистина е малко тясно, но тази маса излиза от там, а дървения материал, който се вижда на снимката тези дни ще се превърне в рамки. Общо взето си подготвям работната площ да ми е удобна за работа, макар че ми липсва простор.
    Браво Станко,гледам че затваряш цикъла,простор едва ли ще има в една работилница,важното е че си улесняваш работата.Всяка една машина е незаменима придобивка дори и една операция да се извършва на нея.

  4. #114
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Ганев
    Всички машини са опасни по принцип,но банцинга е особенно опасен!Най важно е здравето колеги!Казвам го,защото през 2006г си прерязах сухожилията на показалеца на дясната ръка.Следваха болници операции и т.н..Важно е кошера да ти е взаимозаменяем и да вади мед.Всичко останало е газарийка.
    Внимавайте с машините!!!
    Не мисля така колега ,най опасни са машините с високи периферни обороти,абрихт,ЦИРКУЛЯР , ъглошлайф,шмиргел дори-банцига при тези малки -0т 400 до -800 об .не спада към тях ,въпреки че някои си плаща данъка в един момент,процента на трамви е най-голям на абрихта заради къси и чепати детайли според мен и така наречените ОСОБЕНО ОПАСНИ -ОБРАТНИ УДАРИ!!!Добре е да се пусне нова тема тук относно режещите инструменти за дърво и оборотите и дървесината към тях ,в зависимост каква е дървесината както и ъгъла за заточване на дисковете на циркуляра,както и фазовия ъгъл на заточване на абрихта-приложено със обеснения и снимки за приспособления за заточване ,банциговите ленти също имат особености ъгли и градуси,то за пчели всеки е компетентен за себе си но после идват изненадите.

  5. #115
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Цитат Първоначално публикувано от Spens
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Ганев
    Всички машини са опасни по принцип,но банцинга е особенно опасен!Най важно е здравето колеги!Казвам го,защото през 2006г си прерязах сухожилията на показалеца на дясната ръка.Следваха болници операции и т.н..Важно е кошера да ти е взаимозаменяем и да вади мед.Всичко останало е газарийка.
    Внимавайте с машините!!!
    Не мисля така колега ,най опасни са машините с високи периферни обороти,абрихт,ЦИРКУЛЯР , ъглошлайф,шмиргел дори-банцига при тези малки -0т 400 до -800 об .не спада към тях ,въпреки че някои си плаща данъка в един момент,процента на трамви е най-голям на абрихта заради къси и чепати детайли според мен и така наречените ОСОБЕНО ОПАСНИ -ОБРАТНИ УДАРИ!!!Добре е да се пусне нова тема тук относно режещите инструменти за дърво и оборотите и дървесината към тях ,в зависимост каква е дървесината както и ъгъла за заточване на дисковете на циркуляра,както и фазовия ъгъл на заточване на абрихта-приложено със обеснения и снимки за приспособления за заточване ,банциговите ленти също имат особености ъгли и градуси,то за пчели всеки е компетентен за себе си но после идват изненадите.
    Пламене ти на колко зъба оставяш чистач и под какъв ъгъл си заточваш лентите?

  6. #116
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Този сайт с невъзможноста си да редактираш своите мнения направо ме убива -господа аднистратори не може ли нещо да промените на всеки пост трябва да пиша име и парола наново не мога да добавя ако нещо съм пропуснал ,ще стане приказка от 1001 нощ или ще има съмнения относно психото ми :D

  7. #117
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Аз не съм дърводелец колега,но отчасти станах!Направил съм си около 200 кошера.Първите 50бр ги правих в промишлена дърводелна с всички машини вътре.Свако ми ме учи.Там видях как се подострят пръсти на абрихт и какво става като се скъса лентата на банцинга!?Аз си ги правя с едно циркулярче с раздвижен плот,тесла,стяги,шублер и лепило.Подбирам си дъските по размер.Имам 150 лично производство непрофесионални кошери,но те ми дават същия мед и са взаимозаменяеми с останалите.Разликата е,че нямат первази и са грапави отвън и поемат повече боя и безир,но също така издържат много повече без ремонт от гладките-особенно прелките.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  8. #118
    Цитат Първоначално публикувано от Spens
    Този сайт с невъзможноста си да редактираш своите мнения направо ме убива -господа аднистратори не може ли нещо да промените на всеки пост трябва да пиша име и парола наново не мога да добавя ако нещо съм пропуснал ,ще стане приказка от 1001 нощ или ще има съмнения относно психото ми :D
    Това, че вече публикувано мнение не може да се редактира е съвсем умишлено. Желателно е всички да си преглеждат какво са написали преди да го публикуват. А относно другия ти проблем, може би е свързан с интернет доставчика ти. Аз като вляза веднъж в форума и после си пиша колкото искам без да се налага да се логвам всеки път.

  9. #119
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    Имам един въпрос към Станко а и към всички които си изработват сами кошерите. Как процедирате с дъските. В смисъл минавате ги през абрихта за лице и кант, после ги пускате през щрайха и след това ги лепите или след абрихта минавате през щрайха, лепите и пак през щрайха ? Ще съм ви мн благодарен да споделите опита си с мен

  10. #120
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от bgludost
    Имам един въпрос към Станко а и към всички които си изработват сами кошерите. Как процедирате с дъските. В смисъл минавате ги през абрихта за лице и кант, после ги пускате през щрайха и след това ги лепите или след абрихта минавате през щрайха, лепите и пак през щрайха ? Ще съм ви мн благодарен да споделите опита си с мен
    Преди да си купя професионалната машина минавах дъските на абрихта до 30мм от двете лица като ми бягаше 1мм и след това ги слепвах.Когато си купих малкото щрайхмусче ги правих на 30мм. с по-голяма точност и тогава ги слепвах.При слепването се получаваха леки разминавания но изглеждаха прилични.Сега минавам дъските от едната страна и кантовете след това ги слепвам и минавам на щрайхмуса.Дължината на вала е 320мм а ширината на плотовете на кошер ДБ с отделно дъно е 310мм.Така става перфектно.Няма база за сравнение.С помощта на каретката на циркуляра на машината правя размерите на плотовете точни с идеални прави ъгли, така при сглобките нямам проблем.Тази машина ми улесни тотално работата.Преди се измъчвах да нагаждам почти всичко.Днес направих детайлите на 200рамки с лекота.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

 

 
Страница 12 от 57 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •