Всичко изглежда прекрасно дори не се говори за пари, прекрасно но как ще се случат нещата-интересно. Кой плаща ??? с какви пари ??? по - скоро с чий пари ??? и най-интересното с какъв интерес, много ясно то трябва да си тъп като галош та да не се сетиш. Много прозират идеите но интереси много. Интересно защо всичко е насочено само към една личност - това си е чисто отклоняване на вниманието на хората /римска тактика: всички срещу един но аз взимам трона/маймунката скача според паричката, винаги има нужда от маймунки за гласуване, следващия маймунджия с маймунки нооооо като гледам до главния маймунджия има един маймун /БАТ ВАНЧО/ стара маймуна и много хитра та да внимавате че доста номера знае, а и не забравяите че доста дупета е олизал да се добере до постче тук и там. Има една стара турска поговорка "Не се радвай ако някой ти лиже задника, може да е за смазка." - към главния маймунджия относно приютения стар маймун, да не ги оплескате управленските дела и демокрацията. Монетата винаги има две страни но един собственик - избери си страна "ези"-платен, "тора" - купен.

Както всяко начало винаги всичко изглежда много лесно, простичко и елементарно -ентусиазъм, надежди, химери всичко това се приема за нормално но не е нормално и идва в повече личности който са престъпници /криминално проявени лица/ пак да се слагат на първа линия, не е нормално до се коментира кой каква наука прави и каква селекция при условие че въпросните коментатори не са правели нищо свързано с селекцията на пчелите преди това и оттук идва въпроса точно по какво са специалисти точно до тук стана ясно само по едно празнодумие.
До колко развъдната асоциация си върши работата това е друг въпрос но че съществува Българска Медоносна Пчела- като пчелар и Българин съм убеден защото работя с нея. Работя с майки само от един производител.
Някога може и да се случат нещата но не и в този формат. Има много колеги който искат структура която да се управлява и организира от личности с професионалисти с висока компетенция и с образование в сектора издържащи се само от пчеларство.Личности който могат да взимат правилните решения и да се грижат за сектора защото от това им зависи бъдещето. В момента на хоризонта се виждат личности от Мишо Михаелов, до Ганчо Ганев който не свършиха нищо а празнодумието им е подпис.
Всяка обявена война не довежда до нищо добро, идеята е добра но характера на изпълнение с едностранно лично финансиране е много фрапантна и каквото да гарантира олигарха е само на думи но след време – аз платих, аз поръчах музиката, а останалите ще играете по моята свирка. Мисля че е по- правилно всички да си плащат и всичко да е прозрачно. Е всичко си има цел.
Поведението ви господа е като на тимуровска команда с цел-безцел то ако се пишеше развъдна програма като вестник с които можеш след като си го прочел да си обършеш ………… то добре ама нестава трябва много знания – ама откъде ??? от обикновения пчелар „е“ нестава много ниско се слиза или може, по дяволите науката на кого му е необходима на прост човек му дай сръбско и ракия.
Явно много от вас са се запознали с Българското пчеларство от скоро и не знаят какво бе състоянието на генофонда преди около 15-20 г. и с какви пчели се работеше при пълна липса на майко производство и задоволяване само с собствено производство това не сте го виждали и си мислите че сегашното положение е зле- аз не мисля така но мнението си мое.
Поздрави Павлов.