Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 59
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Заявихме една бройка за тестове и след като я получим и тестваме ще дадем повече детайли за нейните качества и възможности за употреба.
    А тестовете кой ги направи и защо още не се е похвалил във форума какво хубаво нещо е пробвал? Маркетинга и рекламата правят чудеса. Иначе само си лежи на рафта. Аз знам какво ще ми трябва от електронните джаджи и като /ако/ дойде момента, сам ще те търся.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    А тестовете кой ги направи и защо още не се е похвалил във форума какво хубаво нещо е пробвал? Маркетинга и рекламата правят чудеса. Иначе само си лежи на рафта. Аз знам какво ще ми трябва от електронните джаджи и като /ако/ дойде момента, сам ще те търся.
    Смяташ ли, че ако бях ги направил това би променило нещо? Трудно ми е да го повярвам, с оглед на факта. че разговора отново щеше да се сведе до "много е скъпо" и "Ама той деда ми не е ползвал такива джаджи, а какви пчели имаше" и други от сорта. Нали виждам как се развива дислусията около лепачката....
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Друго си е някой да пусне клипове от работата на камерата и какво се вижда с нея. Хубавото си личи отдалеч и привлича клиенти. Ако е непрактично или неподходящо, също ще е резултат, поне ще се знае, че подхода не е този.
    Наближава следващото поскъпване на труда, даже започна. Първите в някоя пазарна ниша ще спечелят, или пък само ще прокарат пътека на по-оправните търговци. Кошерите ще трябва да се обслужват "на бегом" от професионалните пчелари и без разни "джаджи" няма да мине.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Друго си е някой да пусне клипове от работата на камерата и какво се вижда с нея. Хубавото си личи отдалеч и привлича клиенти. Ако е непрактично или неподходящо, също ще е резултат, поне ще се знае, че подхода не е този.
    Наближава следващото поскъпване на труда, даже започна. Първите в някоя пазарна ниша ще спечелят, или пък само ще прокарат пътека на по-оправните търговци. Кошерите ще трябва да се обслужват "на бегом" от професионалните пчелари и без разни "джаджи" няма да мине.
    За клиповете си прав, но колко от тук пишещите и четящите ще ги разберат? Ще ги гледат "като теле боядисана порта" с коментара - "поредния луд". Това за труда също е вярно, но я погледни анкетата за цената на пчеларския труд. Убедих се, че от тези неща с електрониката в пчеларството в този форум се интересуват хора, които се броят на пръстите на едната ръка. А иначе заядливци - дал Господ!
    Ей сега например очаквам първо един от тях да ме покани да се махам от форума, а после модератора да ми изтрие поста и да ме банне за една седмица. Какво да се прави - не разбирам от рамки и сандъци!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    За клиповете си прав, но колко от тук пишещите и четящите ще ги разберат? Ще ги гледат "като теле боядисана порта" с коментара - "поредния луд". .....
    Който трябва, ще види и ще разбере, не подценявай така аудиторията. Тези неща достигат до голям брой хора чрез търсачките в нет-а, дори само името на фирмата да запомнят, пак ще е от полза.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Ние продължаваме поетата линия за разработка и производство на малки електронни уреди за работа в пчеларството.
    Ето и поредното изделие:

    АДАПТОР ЗА ЛЕПЕНЕ НА ОСНОВИ С ТОК

    DSCF2810_1.jpg
    Функционалност и технически характеристики:
    1. Захранване: Мрежа 220V. Може да се захранва и от обикновен честотен изнвертор ( с несинусоидално изходно напрежение ) за случай на мобилно приложение;
    2. Стабилизиран изходен ток в диапазона 2...4.5 А при изходно напрежениe до 24V. Възможно е да се задават 9 различни стойностти. Изходния ток не се променя в зависимост от дебелината на телта и дължината и, а се стабилизира до тока зададен чрез съответния регулатор;
    3. Защита от късо съединение на изхода;
    4. Термозащита (защита от прегряване);
    5. Възможност за управление от вграден или изнесен бутон (Крачен педал);
    6. Таймер от 2 до 22 секунди (опционално може да се включва или изключва от потребителя);
    7. Звукова индикация на момента на включване и изключване (опционално може да се включва или изключва от потребителя);
    8. Светлинна индикация,посредством зелен светодиод при включване;
    9. Звукова и светлинна индикация (червен светодиод) при късо съединение и задействане на термозащита.

    Цена и доставка:
    Цена на комплекта - 140лв.
    Изработва се и се доставя на клиента по поръчка и авансово плащане от 50%. При доставка по куриер се доплаща с наложен платеж.

    Ето и още снимки на изделието:
    DSCF2812_1.jpgDSCF2816_1.jpgDSCF2821_1.jpg
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Ето и инструкцията за ползване на устройството:
    Адаптор за лепене на основи с ток.pdf
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #28
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не видях как си решил въпроса с охлаждането на устройството. Когато един пчелар започне да лепи основи, той го прави това в продължение на 10-12 часа почти без спиране. При това положение как ще се разсейва топлината от вътрешните компоненти на устройството? Или може би КПД-то му е 99.9% и почти не отделя вътрешна топлина?

    Електронните стабилизатори, които аз ползвам, и са в метални кутии със задни оребрени радиатори, по време на дълга работа прегряват, та чак парят. При твоята пластмасова отвсякъде кутия въобще не виждам как ще разсееш дори и 1 W вътрешна топлина, а по моите сметки такава ще има поне 10-15 W, ако използваш импулсни преобразователи с високо КПД.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Регулирането на тока става с ШИМ, а там мощност се разсейва само в преходните процеси.
    Твоите стабилизатори или са аналогови или са зле проектирани. Самия процес на лепене е повторно-кратковременен. Все пак сме предвидили и термична защита. Ако се появят оплаквания от ползвателите не е проблем пробиването на отвори на долния и горния капак на уреда.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Регулирането на тока става с ШИМ, а там мощност се разсейва само в преходните процеси.
    Твоите стабилизатори или са аналогови или са зле проектирани. Самия процес на лепене е повторно-кратковременен. Все пак сме предвидили и термична защита. Ако се появят оплаквания от ползвателите не е проблем пробиването на отвори на долния и горния капак на уреда.
    А защо просто не направиш един 12-часов тест? Едно външно реле да включва телта за по 3-4 секунди веднъж на всеки 30 секунди, и това в продължение на 12 часа.

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •