Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 78 от 107 ПърваПърва ... 2868767778798088 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 771 до 780 от общо 1063
  1. #771
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    А колко градуса беше водата преди да я смесиш с ОК?

  2. #772
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Не със изворна
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Само с дестилирана или дейонизирана!
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това обяснява нещата. Вероятно водата от този извор е била силно минерализирана и с алкален характер. При смесването с киселината се получава химическа реакция и се отделят соли.
    Ако колегата беше допълнил : Девин-розов етикет, какви щяхте да ги редите.
    Ползвал съм вода от чешмата-без проблем.

  3. #773
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ако колегата беше допълнил : Девин-розов етикет, какви щяхте да ги редите.
    Ползвал съм вода от чешмата-без проблем.
    Надявам се все пак да разбираш, че има вода и вода. Не се ли се запитвал защо хората пият една или друга минерална вода? Сравни водата в Силистра с тази в София и после ела и кажи, че са еднакви!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #774
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Надявам се все пак да разбираш, че има вода и вода. ....
    Да, но има киселина и киселина. Няма как да "отсечете ", като единствената информация е, че разтвора е мътен и водата е изворна.

  5. #775
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да, но има киселина и киселина. Няма как да "отсечете ", като единствената информация е, че разтвора е мътен и водата е изворна.
    Говорим за ОК нали? Ти сярна ло ползваш или азотна?
    Аз съм убеден 80%, че това е вярната хипотеза. Останалите 20% са за възможността ОК да има примеси, които размътват разтвора. Или боклуци в захарта.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #776
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    И какъв проблем виждате в мътния разтвор? Особено ми е интересно tsc1 пък какъв проблем вижда? Аз проблем с мътния разтвор нямам.

  7. #777
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Миналата година ползвах чешмяна вода и разтворът стана кат турската ракия (бяла).Тая година ползвах минерална от Айтоския извор "Ълджата" и разтворът си запази бистротата.

  8. #778
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    И какъв проблем виждате в мътния разтвор? Особено ми е интересно tsc1 пък какъв проблем вижда? Аз проблем с мътния разтвор нямам.
    Ти къде видя да съм писал, че това е проблем? Моля за цитат!
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Колеги защо оксаловия разтвор стана мътен?И опасно ли е ако се третира с него?
    Човека пита и аз обяснявам защо. Други го потвърждават. Това е всичко. Останалото е дежурния спам.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #779
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Безсмислено е да се гадае, има или няма и какъв е резултата от мътен разтвор. Всички рецепти с ОК са подкрепени с нарочно направени експерименти и резултати от тях. Доверяваме се и работим(ако желаем) с тях. Променим ли рецептата или технологията, може да се очаква различен резултат. За да се потвърди категорично резултата(положителен или отрицателен) трябва да се отдели време и ресурс за експерименти. В случая става въпрос за едната дестилирана вода! Защо ни трябва да променяме рецептата, при положение че целта е третиране/лечение, а не експеримент. Цената е 6-7 стотинки на семейство(дестилирана вода), два пъти в годината(примерно). Ако за 4-5 месеца не успеем да се снабдим с няколко литра вода, за къде сме. Аз лично предполагам, че филтрирана вода годна за пиене не би променила съществено концентрацията на киселина. Въпреки това се старая да спазвам точно рецептите.

  10. #780
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    tsc1, кажи им просто, че водата бива мека и твърда, както е в случая. Ти го каза де. В зависимост от твърдостта, такава ще бъде и мътилката. По наситена на предимно калциеви йони или липсата им. При взаимодействието с киселината се образуват калциеви соли от които се получава помътняването. На разтвора му няма нищо и може да си го ползвате без всякакъв страх.

 

 
Страница 78 от 107 ПърваПърва ... 2868767778798088 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •