Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 107 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 1063
  1. #171
    Потребител
    Регистриран
    17.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    с.Крушаре , обл.Сливен
    Аз в разтвора захар не сложих,защото го гледах на ещо като семинар.
    Там обясняваха че за напръскването ОК серазтваря във вода а за накапването в захарен сироп

  2. #172
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от m2m2m Виж публикацията
    Сетих се още нещо,scutellatorа натъртваше ( явно за да ни го набие ), че разтвора трябва да е малко захарен ( сладък ).
    Да, но неговата рецепта е за изпаряване и за това разтвора трябва да е малко захарен за не го взимат пчелите и да им създава стомашни проблеми при няколкократните третирания.
    В този момент (когато температурата е около 10 градуса и няма пило) пише че се прилага накапване където сироп трябва да е захарен за да може пчелите да се оближат и за да няма стомашни проблеми се третира само 1 път. Чудя се обаче каква рецепта да приложа защото намерих 4.
    1 75г. ОК на 1л. сироп
    2 75г. ОК на 1.6л. сироп
    3 35г. ОК на 1л. сироп
    4 35г. ОК на 1.6л. сироп
    Мисля да ползвам 3тата защото при нея концентрацията на ОК е по средата.

  3. #173
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    4.5gr.ОК на 100млл. захарен сироп 1/1. и накапваш.

  4. #174
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Да, но неговата рецепта е за изпаряване и за това разтвора трябва да е малко захарен за не го взимат пчелите и да им създава стомашни проблеми при няколкократните третирания.
    В този момент (когато температурата е около 10 градуса и няма пило) пише че се прилага накапване където сироп трябва да е захарен за да може пчелите да се оближат и за да няма стомашни проблеми се третира само 1 път. Чудя се обаче каква рецепта да приложа защото намерих 4.
    1 75г. ОК на 1л. сироп
    2 75г. ОК на 1.6л. сироп
    3 35г. ОК на 1л. сироп
    4 35г. ОК на 1.6л. сироп
    Мисля да ползвам 3тата защото при нея концентрацията на ОК е по средата.
    Рецептата на scutellator е за пулверизиране а не изпаряване и целта на минималното количество захар е да подобри нивата на pH и предотврати поемането на разтвора от пчелите.

  5. #175
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Рецептата на scutellator е за пулверизиране а не изпаряване и целта на минималното количество захар е да подобри нивата на pH и предотврати поемането на разтвора от пчелите.
    Като напръскаш пчелите с пулверизатора и пчелите не го взимат, какво става с разтвора? Според мен се изпарява за това написах изпаряване.

  6. #176
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    С това навярно с запознати много пчелари, но едно напомняне не би ни навредило.

    http://snimki.be/view.php?id=82467

  7. #177
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    А сега де,тотално се обърках вече.Бях решил края на ноември като отдаде по хубаво време ~10°да напръскам с ОК за последно,но те много рецепти станаха.Ако може да се направи отделна тема само със рецепти за различните болести и паразити по пчелите,но без коментари.

  8. #178
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Кратко и ясно:
    Оксалова за напръскване - 900 мл вода, 100 гр. захар, 35 гр. ОК; Приложение - 5 мл на междурамие.
    Оксалова за накапване при температура 5 градуса - 1 литър вода, 1 кг. захар, 75 гр. ОК; Приложение - 5 мл. на междурамие.
    Винаги може по-добре.

  9. #179
    Това е статия от в."ПЧЕЛИ".Какво ще кажете за този разтвор чрез накапване?
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Снимки0563.jpg‎   Снимки0564.jpg‎  

  10. #180
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Кратко и ясно:
    Оксалова за напръскване - 900 мл вода, 100 гр. захар, 35 гр. ОК; Приложение - 5 мл на междурамие.
    Оксалова за накапване при температура 5 градуса - 1 литър вода, 1 кг. захар, 75 гр. ОК; Приложение - 5 мл. на междурамие.
    Добре,къде тук е разликата между накапкване и напръскване -с 5 мл.разтвор на междурамие??? Според ммен само убъркваме колегите който ще третират за първи път с ОК.Аз използвам еднолитров пулвелизатор, пръска и на.струя и и на метла,при 1натискане изпръсква 1 милилитър,впръсквам по пет струи в междурамие. Е НАКАПКВАМ ИЛИ НАПРЪСКАМ??? Къде е разликата,дори да извадя питата и да ги напръскам на метла разтвора ми е същия.Ако има много акар се слага 50 или 75 гр ОК на литър.Това е.

 

 
Страница 18 от 107 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •