Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 79 от 107 ПърваПърва ... 2969777879808189 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 781 до 790 от общо 1063
  1. #781
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Водата от чешмите на ВИК е винаги хлорирана. Не съм убеден, че филтрите отстраняват хлора.

    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    tsc1, кажи им просто, че водата бива мека и твърда, както е в случая. Ти го каза де. В зависимост от твърдостта, такава ще бъде и мътилката. По наситена на предимно калциеви йони или липсата им. При взаимодействието с киселината се образуват калциеви соли от които се получава помътняването.
    Не ми се навлизаше в излишни детайли, че това поражда куп безсмислени въпроси. Какво да му отговоря на Друмев за градусите, като после ще иска да му се измери и мътността колко точно е била!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #782
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Безсмислено е да се гадае, има или няма и какъв е резултата от мътен разтвор. Всички рецепти с ОК са подкрепени с нарочно направени експерименти и резултати от тях. Доверяваме се и работим(ако желаем) с тях. Променим ли рецептата или технологията, може да се очаква различен резултат. За да се потвърди категорично резултата(положителен или отрицателен) трябва да се отдели време и ресурс за експерименти. В случая става въпрос за едната дестилирана вода! Защо ни трябва да променяме рецептата, при положение че целта е третиране/лечение, а не експеримент. Цената е 6-7 стотинки на семейство(дестилирана вода), два пъти в годината(примерно). Ако за 4-5 месеца не успеем да се снабдим с няколко литра вода, за къде сме. Аз лично предполагам, че филтрирана вода годна за пиене не би променила съществено концентрацията на киселина. Въпреки това се старая да спазвам точно рецептите.
    Рецептата в която пише че водата трябва да е дестилирана къде си я прочел? До колко е авторитетен автора?

  3. #783
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Рецептата в която пише че водата трябва да е дестилирана къде си я прочел? До колко е авторитетен автора?
    Не записвам всичко, но преди да запиша рецептата си спомням, че изчетох материали на три езика (не ги владея, но мога да се оправям с тях, има и речници). Остави го това. Химията е точна наука! Ти ми кажи, ако в даден процентен разтвор на киселина добавиш незнайно количество основа примерно, какъв ще ти бъде процентния разтвор на киселината? Аз нямам отговор. Не ми е любима химията. Използвам дестилирана вода и въпроса с мътилки разни, съмнения, чуденки въобще не стои пред мен. Живота на пчелните семейства ми поставя достатъчно въпроси. На тях отделям време с удоволствие.

  4. #784
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това обяснява нещата. Вероятно водата от този извор е била силно минерализирана и с алкален характер. При смесването с киселината се получава химическа реакция и се отделят соли.
    От две години имам туба 10лт.вода от този извор и още не е зеленясала.А и отделно само тази вода ползвам за захарния сироп.Не съм забелязал някакъв проблем,но явно не става за оксаловата

  5. #785
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А колко градуса беше водата преди да я смесиш с ОК?
    Студена не съм я мерил,околната температура беше около 10градуса.И температурата ли има значение?

  6. #786
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да, но има киселина и киселина. Няма как да "отсечете ", като единствената информация е, че разтвора е мътен и водата е изворна.
    Оксалова киселина на кристали дихидрат,захар сладея

  7. #787
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Химията е точна наука. Има уреди за измерване на общата минерализация на водата. Наричат ги TDS meter (TDS - Total Dissolved Solids). С такъв уред определям, коя вода е по-подходяща за пиене, както и за приготвяне на захарни сиропи за пчелите. Цената му е около 15 лева.

  8. #788
    Потребител
    Регистриран
    11.10.2011
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Варна,Добрич,Шумен

    Оксалова киселина

    Кой как и кога я използва?
    Колко начина на прилагане на оксаловата киселина познавате?
    Не става въпрос за рецепти.

    Накапване и изпарение са ясни.
    Друг начин за използване на оксаловата киселина и то целогодишно познавате ли?

  9. #789
    Потребител
    Регистриран
    11.10.2011
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Варна,Добрич,Шумен
    На литиевия хлорид бяхте силни.
    Ха сега да ви видим...

  10. #790
    Потребител
    Регистриран
    11.10.2011
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Варна,Добрич,Шумен
    Сипи си едно и да чакаме компетентни мнения.
    Колегата с лития искат да го линчуват ,че икспериментира а е био.

 

 
Страница 79 от 107 ПърваПърва ... 2969777879808189 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •