Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 73 от 107 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 721 до 730 от общо 1063
  1. #721
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Точно така.Бензинова помпа е. Мисля че беше на жигулите ама не съм много сигурен. Принципа на работа е много различен от помпите на другите изпомпващи механизми на "фогарите" Работи с платна, които са едни специални гумени мембрани, които се раздвижват от един палец. При всички случаи не са киселинно устойчиви, но са си доста издържливи и ги продаваха като резервна част.

    П.П. Почти със сигурност не е на 12-так. Те бяха с едно прозорче исе виждаше дали подкачва. Ех времена.........

  2. #722
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    П.П. Почти със сигурност не е на 12-так. Те бяха с едно прозорче исе виждаше дали подкачва. Ех времена.........
    Прозрачната чашка беше при 408.

  3. #723
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Точно така.Бензинова помпа е. Мисля че беше на жигулите ама не съм много сигурен. Принципа на работа е много различен от помпите на другите изпомпващи механизми на "фогарите" Работи с платна, които са едни специални гумени мембрани, които се раздвижват от един палец. При всички случаи не са киселинно устойчиви, но са си доста издържливи и ги продаваха като резервна част.

    П.П. Почти със сигурност не е на 12-так. Те бяха с едно прозорче исе виждаше дали подкачва. Ех времена.........
    Ей, специалисти - стига бе. Прозорчета има само на карборатора, а платната са бензиноустойчиви, а не и кисилино естойчиви.

  4. #724
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ей, специалисти - стига бе. Прозорчета има само на карборатора, а платната са бензиноустойчиви, а не и кисилино естойчиви.
    Прозорче /кръгло ф 25/ само карбуратор на 408.

  5. #725
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ей, специалисти - стига бе. Прозорчета има само на карборатора, а платната са бензиноустойчиви, а не и кисилино естойчиви.
    Не съм специалист и за това се изказвам предпазливо, а не категорично. Съжалявам ако съм те подразнил.

  6. #726
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Платната не пречи да са ги сменили, пак ще работи. Имам го и съм доволен, въпреки че съм по-брутален с препаратите и още не съм го зареждал с оксалова киселина. На резервоара му пише 15 гр. оксалова, 10 гр. тимол и 100 мл етилов алкохол с темп. 40 - 50 градуса.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #727
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Всеки по-сръчен колега би могъл да си направи сам фогър. На мен ми отне около 3 часа. Мисля че в темата има подробности, но тъй като е доста голяма ще споделя моя опит (сигурно на никой не му се рови ).Видях зор с навиването на медната тръбичка на спирала .Не помня дали я пълних с пресят пясък. За огъване ползвах болт с подходяща дебелина. Тръбичка може да се навие под формата на конус , като се ползва подходящ предмет (получава се по-добро загряване ).За да се избегнат проблемите с гумички и гумени платна, може да се ползва пръскало за прозорци. Тръбичка я огъвах след нагряване с газовата горелка, която после ползвах за фогъра. Успех на колегите конструктори и приятен ден!

  8. #728
    Наблюдател
    Регистриран
    20.03.2016
    Мнения
    19
    Пчеларски район
    Смолян
    Здравейте колеги, имам едно питане относно това, защо при приготвяне на разтвора на ОК за накапване (0,900 мл. вода + 35 гр. ОК + 0,100 кг. захар) някой път разтвора става мътен, т.е. получава се опалесценция, а друг път е бистър като сълза? Проблем ли е това? Може би отговора е елементарен, но просто не знам, а ми е любопитно да науча. Предварително благодаря за отговорите и хубав ден

  9. #729
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от тии75 Виж публикацията
    Здравейте колеги, имам едно питане относно това, защо при приготвяне на разтвора на ОК за накапване (0,900 мл. вода + 35 гр. ОК + 0,100 кг. захар) някой път разтвора става мътен, т.е. получава се опалесценция, а друг път е бистър като сълза? Проблем ли е това? Може би отговора е елементарен, но просто не знам, а ми е любопитно да науча. Предварително благодаря за отговорите и хубав ден
    1.Има теория че ниската концентрация на захар в сиропа води до повторна кристализация на ОК в разтвора.
    2.Има и срок на годност на ОК
    3.Разтварянето на ОК е малко трудничко
    Захарта абсорбира влагата от въздуха така играе ролята на стабилизатор на ОК и е логично когато нейният % е по малък то и този ефект намалява също така оказва влияние и относителната влажност на въздуха в момента на третиране.

    Процента на ОК така и на Захарта в разтвора е не по маловажно от дозата за пчелно семейство като голямо влияние оказва пълната разтворимост на ОК И Захарта в разтвора.

    Това са си мой мисли прочетени от тук и там и нямам претенции за компетентност.

  10. #730
    Наблюдател
    Регистриран
    20.03.2016
    Мнения
    19
    Пчеларски район
    Смолян
    Допълнително искам да поясня, че помътняването става веднага след приготвянето й, а не след известно време!

 

 
Страница 73 от 107 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •