Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 107 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 321 до 330 от общо 1063
  1. #321
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    При пръскане с пулверизатор по-трудно се контролира количеството, докато при накапване със спринцовка се отмерва точно по 5 мл. на междурамие и има точен контрол.

  2. #322
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Колеги,искам да ви питам,по кое време на деня е най-добре да третирам с ОК по рецептата на скутелатор.Започнах да чета темата от начало,но ми се зави свят.Миналата седмица махнах летите варостоп и прегледах няколко пити.На 6 кошера видях на две ,три пчели акар.Мислех да третирам ноември,но разбрах,че не трябва да отлагам.Явно е ,че този варостоп не е ефективен.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  3. #323
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    Колеги,искам да ви питам,по кое време на деня е най-добре да третирам с ОК по рецептата на скутелатор.Започнах да чета темата от начало,но ми се зави свят.Миналата седмица махнах летите варостоп и прегледах няколко пити.На 6 кошера видях на две ,три пчели акар.Мислех да третирам ноември,но разбрах,че не трябва да отлагам.Явно е ,че този варостоп не е ефективен.
    Когато забележиш акар дори на една пчела, опаразитяването е критично.
    Working....

  4. #324
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    Колеги,искам да ви питам,по кое време на деня е най-добре да третирам с ОК по рецептата на скутелатор.Започнах да чета темата от начало,но ми се зави свят.Миналата седмица махнах летите варостоп и прегледах няколко пити.На 6 кошера видях на две ,три пчели акар.Мислех да третирам ноември,но разбрах,че не трябва да отлагам.Явно е ,че този варостоп не е ефективен.
    Няма значение,пръскай с пулверизатор отгоре върху пчелите.Няколко пъти през 6 дена.Ако искаш ги напръскай привечер когато всички са вътре.

  5. #325
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Няма значение,пръскай с пулверизатор отгоре върху пчелите.Няколко пъти през 6 дена.Ако искаш ги напръскай привечер когато всички са вътре.
    А колко третирания?
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  6. #326
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    А колко третирания?
    3-4 пъти,може и през 7 дена,както решиш

  7. #327
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    Колеги,искам да ви питам,по кое време на деня е най-добре да третирам с ОК по рецептата на скутелатор.Започнах да чета темата от начало,но ми се зави свят.Миналата седмица махнах летите варостоп и прегледах няколко пити.На 6 кошера видях на две ,три пчели акар.Мислех да третирам ноември,но разбрах,че не трябва да отлагам.Явно е ,че този варостоп не е ефективен.
    Като маха лентите на колко пити беше пилото. Ако пилото вече е излюпено нормално е да има акари по пчелите, няма къде да се скрие, няма препарат все още които да убива акарите в пилото. Не мисля, че Варостопа е неефективен, просто не става само с него, трябва да се изчисти останалия акар след излюпване на пилото с друго третиране.

  8. #328
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    3-4 пъти,може и през 7 дена,както решиш
    Това е много грешно предложение точно сега да третираш зимните пчели 3-4 пъти означава да ги съсипеш и то тези дето нямат акар също ще бъдат засегнати ,аз лично ще третирам с ОК чрез накапване през ноември еднократно,когато вече няма пило.Не трябва сляпо да се доверяваме на дадените съвети ,а трябва да мислим "едно поколение - едно третиране".

  9. #329
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Като маха лентите на колко пити беше пилото. Ако пилото вече е излюпено нормално е да има акари по пчелите, няма къде да се скрие, няма препарат все още които да убива акарите в пилото. Не мисля, че Варостопа е неефективен, просто не става само с него, трябва да се изчисти останалия акар след излюпване на пилото с друго третиране.
    Имаха по 3 пити с пило,от които имаше доста килийки със снесени яйца в тях.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  10. #330
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Когато забележиш акар дори на една пчела, опаразитяването е критично.
    Това сигурно ли е? Познат беше третирал с ленти както IVO_3 и видя 1-2 акара по пчелите, махна лентите и третира с перицин и сега не пада нищо въпреки силния препарат.
    При силно опраразитяване се виждат по няколко акара по пчелите. Аз това лято също видях на един кошер 2 акара и веднага напръсках само него с ОК още преди да почна да третирам останалите и резултата беше само 3 акара на дъното след 2 дена.
    Така че не знам колко е оправдано заради един видян акар да се тровят пчелите отново с друг препарат, евентуално 1 семейство контролно.

 

 
Страница 33 от 107 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •