Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 107 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 1063
  1. #111
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Моята е течна в шише.

  2. #112
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от Диян Димитров
    Оксаловата киселина е сухо кристално вещество подобно на ситна захар. ... ?
    Колегата ти е отговорил.Ако е течна,значи е разтворена във вода,остава въпроса какво количество в колко вода?Въпроси на които едва ли и ти можеш да отговориш,затова иди до пчеларския магазин/би трябвало да има/ и си купи ОК на кристали/сол/.

  3. #113
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Няма да ида. Купих си един литър в шише. Пише не етикета 99 % чиста за анализ. Не може като не знаеш отговора и да ме пращаш до пчеларския магазин-ще си го търся. Като цяло избягвам да купувам от пчеларските магазини неща, които обикновено ги има на други места. За пример ще дам пирончетата за рамки-ми че те като златни ги продават, пакетирани на грамаж като черен хайвер.

  4. #114
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Оксаловата (1,2-етандиова) киселина има следната формула Н2С2О4. Кристализира из водни разтвори, като големи безцветни призматични кристали, които съдържат две молекули вода. Тя е отровна и предизвиква парализа на нервната система. Разтваря се във вода и етанол, слабо в етер т.т. 101°C(хидрат), 189°C(безводна), сублимира при 157°C. При загряване с глицерин образува мравчена киселина. Среща се в свободно състояние в листата на цвекло и като калиев хидрогеноксалат в киселец и ревен. Калиевия и амониевия оксалат са разтворими във вода, а калциевият е силно неразтворим. Промишлено се получава при загряване на безводна натриева основа и въглероден оксид в автоклав при 160-200°C и 0.8-1MPa. Образува се натриев оксалат. Оксаловата киселина се освобождава лесно след това при реакция със сярна киселина. Използва се за почистване на метали и като междинен продукт при химични синтези. Поради избелващото си действие се използва в текстилната и кожухарската промишленост. В бита намира приложение за почистване на петна от ръжда или кръв върху бели тъкани (за предпочитане памучни).Осаловата киселина се използва за борба с вароатозата по пчелите.
    Оксаловата киселина не е полезна за организма, защото намалява Ca в него, като образува калциеви съединения, неразтворими във вода. Това води до появата на камъни в бъбреците.
    Летална доза при хора (орален прием): 600мг/кг.
    Буци е прав, питай търговеца пак, щото тия 99% нещо ми съмнеят.
    Абе да не си взел, мравчена киселина, пък да я мислиш за оксалова?

  5. #115
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Много си прав колега за пироните за рамки 1,4/30 ги продават като златни.За 1 кг. 12/14 лв.

  6. #116
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    И мравчена киселина имам. Грамотен човек съм, чета ги тези етикети.

  7. #117
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Явно трудно приемаш съвети.Не остава нищо друго освен да си решиш проблема сам.

  8. #118
    Цитат Първоначално публикувано от jojonov
    Понеже нямам мини-кантар, да попитам: 35 грама киселина на колко милилитра отговаря приблизително? Целта е да отмеря нужното количество със спринцовка.
    1 литър вода е точно 0,999975 килограма, но измерена при температура 4 градуса. За течност с друга плътност, грамажа е различен. Не знам това до колко ще ти е от полза, но 1 мл = 22 капки.

  9. #119
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Съвсем лесно приемам съвети. Не приемам оксаловата киселина на кристали, защото имам флуид...

  10. #120
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jojonov
    Няма да ида. Купих си един литър в шише. Пише не етикета 99 % чиста за анализ. Не може като не знаеш отговора и да ме пращаш до пчеларския магазин-ще си го търся. Като цяло избягвам да купувам от пчеларските магазини неща, които обикновено ги има на други места. За пример ще дам пирончетата за рамки-ми че те като златни ги продават, пакетирани на грамаж като черен хайвер.
    Няма как оксаловата киселина да е течна и да е 99% чиста! Аз също ползвам лабораторна такава и тя е с кристална структура. Въпроса при теб е: в какво съотношение е разтворена с вода, най-вероятно?
    Флуида е ратвор!

 

 
Страница 12 от 107 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •