Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 114
  1. #91
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Аз пък искам да попитам, работи ли се в тази КБП за повишаване заплащането на произведените от членовете пчелни продукти? Или иначе казано за по-висок доход. И постигнато ли е нещо реално все пак?
    Разбира се че се работи съобразно набрания от членски внос бюджет, който е ......... 0.00 лв.

    Ти за 0.00 лв. каква работа би свършил?

    Цяло чудо е, че все пак КБП е свършила огромно количество работа, но то е само защото има няколко активисти, готови да работят без пари. След като обаче тези активисти работят доброволно, те имат правото сами да избират по кой проблем ще работят и по кой - не. Също така имат правото да избират дали въобще ще работят или не.

    Ако не те устройва отговора, тогава веднага ще ти задам един контра въпрос:

    Ти какво направи лично за повишаване на доходите на пчеларите? Питам те и ми е много интересно, защото аз не съм доволен от моите доходи, и се чудя на кого да си го изкарам.

  2. #92
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ми първо аз не съм се заел да правя организации, че да правя нещо за доходите на пчеларите. И после, видях написано от кандидат за член, та да проверим дали има смисъл за кандидатстване. И м-у другото искаше ми се да чуя мнението на обикновените членове..........

  3. #93
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ми първо аз не съм се заел да правя организации, че да правя нещо за доходите на пчеларите. И после, видях написано от кандидат за член, та да проверим дали има смисъл за кандидатстване. И м-у другото искаше ми се да чуя мнението на обикновените членове..........
    В този твой отговор се крие генезиса на проблемите на целия пчеларски сектор в България. И най-вероятно ти не го осъзнаваш това ........

    Да, има смисъл всеки един пчелар в България да стане член на някаква организация. Това е единственият начин пчеларите да станат по-силни и да постигнат повече в диалога (борбата) с МЗХ. Твоят начин на разсъждение е тотално грешен, защото слагаш каруцата пред магарето. Ти искаш първо да видиш някоя организация какво е направила (най-вече за тебе лично) и чак тогава да "благоволиш" да станеш нейн член, с ясното "убеждение", че тази организация вовеки веков трябва да ти е длъжна с нещо за това твое действие. И понеже така като тебе си мислят 99% от пчеларите, това придобива статистически последици, които се изразяват в следното:

    1. Много на брой ДРЕБНИ ОРГАНИЗАЦИИ с по няколко члена в тях, които в общия случай са незаинтересовани.
    2. Тези организации СА СЛАБИ.
    3. След като са слаби, те не могат да постигнат нищо.

    Като цяло пътят е съвсем друг, но няма как да бъде извървян в България дотогава, докато не се промени народопсихологията на Българските пчелари.

    Неслучайно всеки път, когато някой започне да предявява големи претенции, аз му задавам въпроса "А ти лично какво направи по разрешаването на твоя проблем?". И в повечето случаи (като твоя) отговора по подразбиране е "НИЩО НЕ НАПРАВИХ, освен да критикувам някой друг, мислейки си, че той ми е длъжен с нещо".

  4. #94
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Правилният начин е друг, но той няма как да бъде реализиран в България. Пиша го изцяло с дебели букви, защото всяка една дума е важна и основополагаща:

    1. Събират се няколко човека с еднакви (или подобни) проблеми и се обединяват (създават сдружение).
    2. Избират си представител (председател) и му възлагат да се бори за разрешаването на тези проблеми.
    3. Финансират дейноста на този, който се бори вместо тях (напр. чрез дарения или членски вност).
    4. Периодично се събират и обсъждат постигнатите резултати (общи събрания).
    5. Ако представителя (председателя) не се е справил, сменят го с някой друг.


    За да се получи обединение на всички пчелари в България и да се създаде могъща и единна организация, необходимо и достатъчно условие е всички тези дребни сдружения по места да функционират съгласно написаните по-горе 5 точки, и една от възложените на председателя задачи да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА СЕ ОБЕДИНИ С ДРУГИ ОРГАНИЗАЦИИ. Ако не го направи, на следващото събрание го сменят.

    Какво се получава в момента или по-точно каква е Българската действителност. Описвам точките в същия ред и със същата номерация:

    1. Точка 1 не се изпълнява, защото повечето пчелари са пасивни (НИЩО НЕ ПРАВЯТ, освен да оплюват всеки и всичко хей така от спортна злоба). Не предприемат никакви действия за сдружаване и въобще за изпълнение на всичките 5 точки.

    2. Дори и тук-там да се създаде някаква организация, обикновенно за председател се избира НЕКАЧЕСТВЕН ЧОВЕК. Например избира се най-стария и заслужил пчелар, който обаче по презумпция има НУЛЕВИ ОРГАНИЗАЦИОННИ СПОСОБНОСТИ, ниска или никаква активност и т.н. Другия проблем по т. 2 е, че на този председател НЕ МУ СЕ ВЪЗЛАГАТ КОНКРТНИ ЗАДАЧИ за изпълнение по време на мандата му. В резултат на това той НИЩО НЕ ПРАВИ, освен разбира се факта да се перчи с длъжноста си.

    3. Точка 3 не се изпълнява или се изпълнява със смешни суми. Е как очаквате някой да положи труд за 10 000 лева (приблизително 1 годишна заплата), когато вие не му давате нищо или в най-добрия случаи му давате например 50-100 лв. членски внос, който покрива само 2 надника (разходите на труд по организиране на годишните събрания).

    4. Точка 4 не се изпълнява или се изпълнява през пръсти. Присъствал съм на такива годишни събрания на областни или общински сдружения, на които са идвали само по няколко пчеларя хей така само за да си полафят на любими пчеларски теми.

    5. Точка 5 не се изпълнява. В повечето случаи никой не иска отчет от председателя или се задоволява с няколко казани думи. Дори и председателя да не е направил нищо през годината, той пак се преизбира от съображения "абе той ми е приятел" или пък "абе няма кого другиго да изберем". В резултат на това много организации се сдобиват с ПОЖИЗНЕН ПРЕДСЕДАТЕЛ, КОЙТО НИЩО НЕ ПРАВИ.

    Та това е положението с тези 5 ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ТОЧКИ. Както вече видяхте, НИТО ЕДНА ОТ ТЯХ НЕ СЕ СПАЗВА, и причината за това е преди всичко ВЪВ ПЧЕЛАРИТЕ.

  5. #95
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Продължаваме с анализа:

    Пасивноста на пчеларите е ПЪРВОПРИЧИНАТА за всичко останало, което се случва нагоре по веригата. А какво се случва нагоре? Ами нарояват се САМОЗВАНИ "ЛИДЕРИ" или САМОЗАБРАВИЛИ СЕ "ЛИДЕРИ". Те започват да защитават всякакви други интереси, но не и интересите на тези, които са ги избрали (ако въобще има такива).

    Защо няма обединение на пчеларските организации в страната?

    Ами защото САМИТЕ "ЛИДЕРИ" НЕ ГО ЖЕЛАЯТ ТОВА, пък и пчеларите не са им се разпоредили изрично да го направят това !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Най-големият проблем на тези междинни нива са именно "лидерите". Те ще измислят 1000 причини защо досега не са се обединили с някой друг, и ще лъжат пчеларите от собствената си организация с уж "разумни" доводи. Истината обаче е само една - тези лидери чувстват заплаха за своето лидерство, ако трябва да се подчиняват на някой по-висш лидер от тях (този, който ще бъде избран за председател на обединениетп). Психологическата първопричина е, че тези "лидери" знаят, че са некадърни или че са пасивни, и знаят, че няма да бъдат избрани на по-висок пост, в резултат на което естествената им защитна реакция е ДА СЕ БОРЯТ ПРОТИВ ОБЕДИНЕНИЕТО. Естествено за пред общественоста се правят на радетели за това обединение, но в действителност правят всичко възможно то да не се случи.

    Ако искате да разберете що за лидер сте си избрали, вижте дали той се е обединил с някого. Ако досега не го е направил, значи е точно от този тип лидери, които БОЙКОТИРАТ ПРОЦЕСА НА ОБЕДИНЕНИЕТО по причина БОЛНИ ЛИЧНИ АМБИЦИИ.

  6. #96
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В заключение ще напиша с червени букви двата най-големи виновника за лошото положение в пчеларския сектор.

    1. ПАСИВНОСТА И НЕЗАИНТЕРЕСОВАНОСТТА НА ПЧЕЛАРИТЕ
    2. БОЛНИТЕ АМБИЦИИ НА ТЕХНИТЕ "ЛИДЕРИ"


    Докато не се изкоренят тези очевадни проблеми, ситуацията в пчеларския сектор ще продължава да е незадоволителна.

  7. #97
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    За съжаление Матеев е прав....

    А няма ли да се отрази по-добре на КБП да бъде въведен вече членски внос? Макар че тук има и малак парадокс - при обсъжданията почти всички декларираха готовност да плащат членски внос от 100-200 лв. на година, а в последствие се обсъждаха суми от 5 -12 лв. на година (темите стоят)
    Също така няма ли да е добре ако не само активистите на КБП но и самите членове се ангажират по някакъв начин по места с определени задачи.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #98
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    Искам и аз да изкажа мнение като обикновен член на КБП, който единствено е успял да отдели време да иде на 2 годишни събрания и на протеста в София. Аз съм доволен от членството си все пак чрез Матеев ние сме представлявани на работните срещи в МЗХ и е фак de minimis, на някои пчелари с малко ще им се покачи дохода. Ами пръсканията за дерматита единствено КБП през форума или със SMS ме информира за конкретните дати и места за които съм излючително благодарен на хората които предоставяха информация и ако няма да съм на печалба то поне нямада са ми големи загубите. И понеже хората ги интересува главно увеличването на доходите ами форума това е КБП и тук колегата Матеев сподела доста интересни идеи и мнения които пчеларите могат да внедрят на пелините си и да увеличат по този начин доходите си. Аз невиждам никои друг лидер или пчеларска организация да прави това.

  9. #99
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Какво става с КБП съществува ли още?
    Докъде стигна въпроса с изграждането на структурите на КБП? Какво стана с регионалните и областни координатори (така и не бяха публикувани както бе обещано). С привличането на пчеларите към КБП (членовете все още ли са 500) и т.н. С другите обещания от преди 3-4 години....
    Някой нещо да знае....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    В неведение съм и аз .
    Питах преди време , но .... .

 

 
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •