Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 26 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 255
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен

    Ръчна преса за основи

    Колеги!
    Моля да споделите мнение или опит за тези приспособления / по-точно с матриците от силикон/. Рових в нета , и съм разколебан дали може да върши работа прилично или временно поне.
    Имам 15-20 кгр. восък от далаци и не знам как да го запазя, а напролет ще опра и до него.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Никой ли не ползва такава преса. Не мога да повярвам!!

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Имам такава преса и съм доволен основите стават малко по дебели и тежат около 90-95гр.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Ти ли си я правил или си я купувал?

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Нямам преса и не съм работил с такава. Преди доста време гледах клип как се прави. Според ВО беше изрязал две парчета водоустойчив шпертплат. Върху едното започва да нанася силикон от този белия за бани, (не разбирах какво говори). Дебелината беше около 5/6 мм. След това залепва ВО върху изравнения силикон. Като се изчака да се втвърди, НЕ ОТЛЕПВА ВО, за да може да съвпаднат килийките. Повтаря се същото мазане със силикон и на другото парче шпертплат, пак изравняване и залепване на вече залепената ВО. Изравнява краищата. По късно когато и този силикон се втвърди, внимателно ги разлепва. Не си спомням дали вече готовите силиконови калъпи ги печеше във фурната или не. Допълнително има разни алуминиеви винкелчета, дръжка, и други екстри. Трябва да се направи и нещо като ваничка за да се събира излишният восък.
    Важна е идеята на този господин. Всеки може да прояви творчество. Бях се наточил да си правя, но се отказах след като г-н Матеев си закупи машина за ВО.

    Стана малко дълго.
    Поздрави,
    Г. Георгиев

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Нямам преса и не съм работил с такава. Преди доста време гледах клип как се прави. Според ВО беше изрязал две парчета водоустойчив шпертплат. Върху едното започва да нанася силикон от този белия за бани, (не разбирах какво говори). Дебелината беше около 5/6 мм. След това залепва ВО върху изравнения силикон. Като се изчака да се втвърди, НЕ ОТЛЕПВА ВО, за да може да съвпаднат килийките. Повтаря се същото мазане със силикон и на другото парче шпертплат, пак изравняване и залепване на вече залепената ВО. Изравнява краищата. По късно когато и този силикон се втвърди, внимателно ги разлепва. Не си спомням дали вече готовите силиконови калъпи ги печеше във фурната или не. Допълнително има разни алуминиеви винкелчета, дръжка, и други екстри. Трябва да се направи и нещо като ваничка за да се събира излишният восък.
    Важна е идеята на този господин. Всеки може да прояви творчество. Бях се наточил да си правя, но се отказах след като г-н Матеев си закупи машина за ВО.

    Стана малко дълго.
    Поздрави,
    Г. Георгиев

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Ти ли си я правил или си я купувал?
    Kупих я мисля че струваше 560лв но не съм сигурен преди 4-5 месеца колега от форума продаваше такава.

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Интересно ми е как става изработката на валяците за восъчни основи? http://beesmarket.com/index.php?rout...product_id=283 Като гледам посочената цена и получавам главозамайване... Та леят ли се въпросните, с някаква фреза ли се правят? Каква би била цената за изработката на валяците? Не питам за продавачите по дистрибутурската мрежа а за цена от производител.

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Знам за украински производител - заводска цена 550 до 650 евро в зависимост от размера на валяците. Като се прибави транспорт,ДДС ще се оскъпи някъде с около 150-200 евро или да кажем 750 до 850 евро айде да е и с някаква печалба да закръглим до 1000 евро (2 000 лв.) ....
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 28.01.2015 в 17:50.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2012
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    София
    Цените на въпросните валяци в Китай започват от 300 долара.

 

 
Страница 1 от 26 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •