Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 37
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Реми, от има-няма два месеца имаш няколко кошерчета, зимата е твоето време да наблегнеш на теоритичната подготовка, а това е твоето книжле:

    http://www.bookpoint.bg/книги/Календ...во-5589.htm
    Благодаря това и ще направя

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    В помощно семейство с до 4000 пчели не градят търтееви килийки. Инстинкта е за растеж и уголемяване а не за размножаване.
    Винаги може по-добре.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    В помощно семейство с до 4000 пчели не градят търтееви килийки. Инстинкта е за растеж и уголемяване а не за размножаване.
    Абсолютно вярно е това помощните семейства градят чудесни рамки и това е също едно от предимствата им.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Ами купувайте си ги от Китай, от Украйна .......
    Извинявам се за спама, но знае ли някой как стоят нещата с онлайн покупките от Украйна?

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    не че искам да се заяждам но и в двата пчеларски магазина са затворили едни пари за една и съща преса... без чакане, такси, мита... но ме заинтригува с кое едната преса е по -добра от другата че е с 900 лв. по-скъпа при положение че са едни и същи...

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    не че искам да се заяждам но и в двата пчеларски магазина са затворили едни пари за една и съща преса... без чакане, такси, мита... но ме заинтригува с кое едната преса е по -добра от другата че е с 900 лв. по-скъпа при положение че са едни и същи...
    Защо трябва да е по-добра за да е по-скъпа?!? Въпрос на ценова политика(баланс на приходи, разходи и търсена печалба), въпрос на това през колко ръце е минал даденият продукт преди да се озове на рафта в магазина или в електронният каталог...

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от gorgi Виж публикацията
    Намерих в китайски сайт за 200 долара и може да се поръча една бройка.
    Ами постни линк като си намерил...

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    да различни са за валовете на avv 1300 си е добра цена
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #19
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Ако толкова я закъсаме, има фирми които се занимават с изработка на детайли. Вземат различни метали на прах и ги правят на каквато форма искаш, с какъвто състав искаш.
    Една такава фирма изработва детайлите в патроните(ключалките) на Метал, става дума за едни много малки крачета, пинчета и т.н. Всеки детайл трябва да е със страхотна здравина и точност.
    Ако е толкова голяма надценката, то всеки ще намери начин да си направи нужните инструменти сам. А след това фирмите сами ще си свалят цените, но няма да имат клиенти.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Вероятно си прав за себе си, но цялото твое разсъждение се базира на твоята убеденост, че личното ти време струва нула лева на час. Аз обаче разсъждавам така - моето лично време е най-ценния ресурс, с който разполагам. То безвъзвратно отлита и няма как да се закупи с пари. При това положение е редно това време да се използва колкото се може по-ефективно, за да получа по-голям резултат. Всеки един час, в който се занимавам с дреболии, е ПРОПИЛЯН ЧАС от малкото на брой часове, дадени ни в този живот от Господ. И ако пропилените часове станат много на брой, като цяло се получава цял един ПРОПИЛЯН ЖИВОТ.
    Тогава да те попитам-защо затвори пари в машина,щом 13 стотинки е нищо,а не ги купуваш от друг производител?Според мен единствения проблем,ако съфорумците си произвеждат основите сами и намерят вариант за нормалноструващи валове или преси,е че ще загубиш огромен брой клиентела и машината ти няма избиване следващата петилетка.А за пропиляването-на всичко може да се гледа така.Например от вчера досега си пропилял повече от час на компютъра,доказвайки ми разни неща.Аз съм ловджия и имам огромно пропиляно време по пусии...по ловджийки ако щеш,но това е хоби.А хобито не е пропиляно време-то е приятно занимание.Пчеларството и всичко свързано с него,също е хоби,така че не се брои.Също и удовлетворението от нещо,което си изработил сам,със собствените си ръце.Надявам се си ме разбрал.Между другото,искрено се надявам на китайския отговор на тези ръчни валове в скоро време.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •