Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 15 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 143
  1. #61
    Наблюдател
    Регистриран
    05.01.2011
    Мнения
    31
    После восък за основи няма трябва вместо да продава да търси да купува за два три кошера става но за по-вече не е икономически изгодно

  2. #62
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Я жичкаджиите да се включат,става ли да се пусне ток на ножовете http://www.youtube.com/watch?v=ZrqZ6...eature=related
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #63
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Става, даже е по-добре от дръжковите, като трябва да се заложи на голяма мощност на нагревателя и терморегулатор с малък диапазон на сработване.
    Нека се изкажат и други колеги, ама си мисля, че електронните терморегулатори са най добри, щото там можеш да зададеш точен градус и да бъде поддържан такъв.
    Мисля си за тези на СОМЕСО, ама не знам нищо за цени, иначе имат всякакъв вид регулиране.



    И да не забравиш да предвидиш опция за работа вертикално или поне на 45° позиция на станока, щото лятото, питата мека, ножа я донагрява допълнително и пр. подробности, провисва и се дълбае много в средата....тва за корпусни и плодникови пити и wink;


  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Предполагам, че целта на тока ще бъде да загрее ножовете а не да изпържи пчеларя :D
    Може, НО ампеража трябва да е мнооого висок. За да си го представите захранването ще трябва да е нещо като електрожен. За да се загреят тези огромни ножове ще трябват доооста ватове и си мисля, че е опасно.
    От доста време следя разгорещените дискусии около ел. ножовете и ето нещо интересно.
    http://www.pchelar-probvaisambg.com/statia4_spisak.htm

  5. #65
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    rosty_sz, ако се пусне слабo (9-12V)напрежение и се опъне гол кантал на остра диагонална нишка спрямо подаваната рамка, ефекта може и да е поразителен! Тънкия размер на кантала ще осигури директно нагряване и хубав сряз, даже и без терморегулатор.

    Вида на големия джелезен нож идва от руските братя с паровата централа....а те не са съвсем новатори wink;.....даже ич не са, като гледах по техните форуми cool;

  6. #66
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов
    Я жичкаджиите да се включат,става ли да се пусне ток на ножовете http://www.youtube.com/watch?v=ZrqZ6...eature=related
    От долната страна може да се сложат нагреватели и на двата ножа.Около 60 вата ще са необходими.Това устройство е доста производително като гледам,но за тези които работим с рамки с уширение не става.

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Става въпрос за този нож, тия дни си ги направих сега на ток или пара???от механична ножовка са, заточени едностранно но имат още за дооформяне.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #68
    Наблюдател
    Регистриран
    02.06.2013
    Мнения
    8

    ел.нож за разпечатване

    Колеги миналата година си купих ел.нож за разпечатване на 220 волта за 120лв-не знам какво производство е- но не съм много доволен.Първо не беше заточен но с това се справих сам и работата му се подобри.Но терморегулатора му не е добър-като започне да загрява и докато изключи меда по него започва да кипи.След това включва но при по ниска температура и повлича восъка.Та въпросът ми към разбиращите е маже ли да му изолирам неговия терморегулатор и да му сложа друг който ще мога да регулирам?Примерно тръбичката на новия терморегулатор да я запоя по дължината на острието.Пращам снимка на ножа и регулатора който евентуално ще използвам.



  9. #69
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Модел "Цеко Сифоня", без термо регулатор, собствена изработка :D .


  10. #70
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2013
    Мнения
    12
    Колега Лалов до къде стигнахте с V-образния нож. Мисля че е по-удачен варианта на ток, но какъв точно нагревател ще е нужен.
    blood and honour

 

 
Страница 7 от 15 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •