Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 65
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Много благодаря!Страхотни са ти се получили!
    Адмирации!
    А колко приблизително време отнема преправянето на един сандък?Но сумарно, с покрива,махането на кошаците и др операции?Че и време много няма, а и нали сме капиталисти, трябва да ценим времето си!/интересуват ме 9 рамковите/
    А, тези сандъци от Горни Лом ли са?
    Отново поздравления за резултата!
    По груби сметки по сандък на ден. Мисля, че са от Горни Лом. Аз сам ги купувал от вторични суровини преди 3-4 години.

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Да попитам всички сандъци миришат на някаква химия ,само да ги обгарям ли или да ги дезинфенкцирам и с нещо друго и ако да с какво?

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    Да попитам всички сандъци миришат на някаква химия ,само да ги обгарям ли или да ги дезинфенкцирам и с нещо друго и ако да с какво?
    Моите миришеха на оръжейна смазка. С нищо не съм ги третирал. При преработката се измирисаха.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Понеже и аз съм решил да си купя 20-30 броя,да питам горе-долу колко време е нужно за преправянето на един брой и какви инструменти са нужни.Иначе ми се въртят едни мисли за 8 рамкови нуклеуси от шперплат...
    Преправянето е много тегава работа, аз първо пробвах с оберфреза да извадя нут за да може да слязат рамките надолу в сандъчето. Получи се само на първия сандък, после фрезерите започнаха да закачват винтове и пирони и се отказах от този вариант. Надстроих сандъците с 25 мм летви и работа горе долу стана, макар че разстоянието между дъното и долната летва на рамката е малко голямо. До тук ти трябва дрелка, зеге, циркуляр, чук и секач и железни нерви. Най големия проблем е ако решиш да режеш сандъците на две и да правиш от тях магазини. При срезването на 100 сандъка при положение че уж вадихме пироните в района на срезовете - а те са два - дърводелеца дето ги бичеше на банцига каза че сме ударили над 100 пирона . То не беше сменяване и точене на ленти, то не беше пцуване ...... Както и да е, без допълнителен дървен материал няма да стане, поне за капаците - военните сандъчета нямат толкова дълги дъски за капаците, както и за летвичките на магазините. Изобщо доста работа си е и както навсякъде така и тука няма нищо лесно.

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    http://www.tribali.info/bg/zavodat-v.../#.VLvcatKsVnM

    Май ще има сандъци

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    01.11.2013
    Мнения
    23
    Икономията-майка на мизерията!Ако сте истински пчелари никога не бихте си заселили пчелите в сандъци пропити с оръжейна смазка,парафин и кой знае какво още.Вие бихте ли живели в стая измазана с тези ,,био,,продукти?

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    Цитат Първоначално публикувано от mival Виж публикацията
    Икономията-майка на мизерията!Ако сте истински пчелари никога не бихте си заселили пчелите в сандъци пропити с оръжейна смазка,парафин и кой знае какво още.Вие бихте ли живели в стая измазана с тези ,,био,,продукти?
    Темата е ,че търся да закупя военни сандъци !
    Не виждам някой да ти е искал мнението , икономията майка на какво е , и къде ще си заселвам пчелите !
    И като за първо мнение в този форум ,ще те замоля по леко с квалификациите ,кой е истински пчелар и кой не истински !

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    01.11.2013
    Мнения
    23
    ZAMPO,не исках да събудя такава гневна реакция,но повода да се включа е впечатлението ми от голямото залитане по търсене на военни сандъци в последно време включително и от мои познати.Ако сте изучили биологията на пчелите и високо хигиенното гнездо което изграждат,ще разберете,че тези сандъци са в пълно противоречие и сигурно са вредни.Тъй като съм извършвал инвентаризация на въоръжение и боеприпаси мога да Ви опиша ,какво има вътре-например оръжие дебело смазано,увито с намазнена хартия и някакъв вид абсорбатор,който да поеме евентуално проникналата влага.На нас гледат като сметището на Европа и тук се носят за утилизация боеприпаси от къде ли не/при последния взрив в Лом боеприпасите бяха от Гърция/ допуснете,че нашите братя от НАТО са ни изпратили сандъци в който са съхранявани хубави изделия от обеднен уран?А аз допускам,че има такива.Много може да се каже по темата,но извода е един-това не трябва да бъде жилището на пчелите.Преди години разковавах палети-убийствен труд и голяма глупост.Сега си поръчвам 3см.талпи в един дърводелски цех и себестойността на един корпус Фарар ми е 3.50лв./отгеждам 50бр семейства в кошери Фарар.Страхотна технология/Кошерите ги изработвам сам.Купете си абрихт с циркуляр,продават ги втора ръка на добри цени.А що се касае за първото ми включване въздържал съм се да влизам в подобни спорове,защото констатирам ,че имам да кажа много неща на човечеството,но то още не е готово да ги чуе.Приятелско намигване и пожелания за успех.

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Казвай чакаме с интерес

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    Сандъците са от Български противотанкови мини , за какъвто и да е Уран и дума не може да става. Сандъците ще бъдат използвани само за запасни майки и ще бъдат надлежно измити , обгорени и дезинфекцирани !

    А що се касае за първото ми включване въздържал съм се да влизам в подобни спорове,защото констатирам ,че имам да кажа много неща на човечеството,но то още не е готово да ги чуе.Приятелско намигване и пожелания за успех.
    Ми първото ти включване , беше директно с бутонките напред , за това имаше и такава реакция от моя страна

 

 
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •