Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 61 до 65 от общо 65
  1. #61
    Потребител
    Регистриран
    16.08.2013
    Мнения
    54
    Благодаря на Цеко че реагира изключително бързо сега лесно се ориентирах и аз.Само капака как би било най-удачно да се направи.Плаки имам купувал съм ги преди години исках да правя капаци само от плаки и фибран отдолу но не намерих удачен (лесен ) начин да ги огъвам и да стават човешки

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Късите дъски на капаците са от оригиналните капаци, а за дългите съм ползвал допълнителен материал. От горе съм ковал фазер, височината на капака е 10 см.

  3. #63
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ivohit Виж публикацията
    Благодаря на Цеко че реагира изключително бързо сега лесно се ориентирах и аз.Само капака как би било най-удачно да се направи.Плаки имам купувал съм ги преди години исках да правя капаци само от плаки и фибран отдолу но не намерих удачен (лесен ) начин да ги огъвам и да стават човешки
    За огъването на плаките си има чалъм(номер), но майсторите си пазят тайните. Най-добрият начин който съм намерил досега е на преса. Най-елементарната преса се прави от няколко винкела и добра маса. Виж малко клипове и ще ме разбереш -> https://www.youtube.com/results?sear...y=sheet+bender

    Плаките трябва да се огъват бавно и без голяма сила. Ако ще обличаш целия капак, то трябва да снаждаш 2-3 плаки. Не е проблем, но отнема време.
    Ако нещо не ти става ясно, питай и ще се опитам да го обясня.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Зависи от размера на плаките и на капака, конкретно за капаците на моите военни сандъци съм купувал плаки от Монтана (размера не го помня, а ме мързи сега да ходя да ги меря,) които ставаха идеално без да се режат или наставят. Идеята само плаки и фибран според мен не е добра - капака ще бъде много лек и вятъра ще го отнася много лесно.

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    3
    Май тази година няма да се продават военни съндъци в горни лом, звъня вече втори месец и не могат да ми кажат.

 

 
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •