Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 51
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Има ли колеги,които използват за плодник 1лр корпус+магазини на стационарно и какви са резултатите.

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Има ли колеги,които използват за плодник 1лр корпус+магазини на стационарно и какви са резултатите.
    Тази година с един ЛРдесетак направих отводка 6 рамки и два пъти вадих мед- ЛР плодник по късно сложих два даданови магазина плюс един ЛР ,а и 300 декара слънчоглед на 200 м от пчелинчето си е фактор.Останалите бяха ДБ10 с по три магазина.Разлика няма Повече магазини повече мед и много паша, това е простата формула.Тази година само жито и не знам от къде ще събират.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Ето и обещаните снимки как изглежда.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2014-12-05 17.59.34.jpg
Прегледи:      575
Размер:	118.7 KB
ID:	2549Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2014-12-05 17.59.41.jpg
Прегледи:      577
Размер:	115.2 KB
ID:	2550

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    идеята ми е да се избегне дадановата рамка понеже ми е неудобна за работа
    а и така с 2 дадана съвсем не ми харесва тва нещо тежи та знае ли се по добре магазини

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    03.08.2012
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Таз година започнах заселването на рояци в корпуси.... Новите семейства се развиха доста добре и бързо, дадоха ми зор.... Поради липса на съндъци, макар че и правех, започнах да слагам магазини с восъчни основи... Та тез рояци ....изградиха по един корпус...взе да им става тясно...изградиха и по един магазин .... За мое учудване( все пак съм доста ...млад в пчеларството) някой от тез рояци дадоха по два магазина с мед а останалите по един .... Същите ги зазимих до колкото можах, тъй като се наложи да полежа по болници, с доста голямо количество мед. Хранил съм със сироп само докато изградят корпуса с основи.. Но пилците ще броим на пролет.... За сега са добре облитат се ... Трета година правя едни експерименти с кошерите си ...."старите" пчелари покрай мен все казват че ще ги уморя, накрай кой извадил 10 буркана мед кой 20 от повече по брой кошери от мен и все се оправдават че нямало паша...паша има в изобилие...а на мойте пчели явно им е добре ...работят ....и се отплащат учудващо много добре за сега.

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от kseno Виж публикацията
    Трета година правя едни експерименти с кошерите си ...."старите" пчелари покрай мен все казват че ще ги уморя, накрай кой извадил 10 буркана мед кой 20 от повече по брой кошери от мен и все се оправдават че нямало паша...паша има в изобилие...а на мойте пчели явно им е добре ...работят ....и се отплащат учудващо много добре за сега.
    Колега можели малко повече яснота по въпроса за експеримента.Благодаря предварително
    Милен Михов

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Kseno като ти приказват гледай каде е слънцето.Това лято дойде при мен един съселянин"стар пчелар"да ми разгледа кошерите и се разговорихме.Казвам му аз ,че съм изкарал мед само от близката лавандула,а той ми отговаря.
    -Те твойте така са я натиснали,цели гроздове и мойте не могат да се вредят дори да я опитат,затова ходят да събират от другаде.

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от asti Виж публикацията
    Ето и обещаните снимки как изглежда.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2014-12-05 17.59.34.jpg
Прегледи:      575
Размер:	118.7 KB
ID:	2549Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2014-12-05 17.59.41.jpg
Прегледи:      577
Размер:	115.2 KB
ID:	2550
    Колегата Жоро е прав,ММНОГО ЩЕ ТЕЖИ имам такава комбинация но с 2 осъм рамкови корпуса за плодник и са тежки за работа, 10така още по тежи. Ако са 2-3 как и да е но повече???
    ПП. на горните корпуси прелките са много нагоре,няма да ги ползват
    Този пост е редактиран от vlado 9; 08.12.2014 в 10:33.

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    не че не е радост да дигнеш пълен с мед корпус но тежи та знае ли се
    мисля че ще е по добре с магазините

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    ...Останалите бяха ДБ10 с по три магазина.Разлика няма Повече магазини повече мед и много паша, това е простата формула...
    Така е, да. Майката качва ли се в първи магазин?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •