Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 131

Тема: спам

  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    След като съм от другият край на България и не съм медиум, би ми било трудно да знам отговора. И за да не гадая и налучквам бих се радвал да го споделиш, въпреки че може и да си го споменавал някъде...
    Да ще отговоря и отговорът може да е полезен за всяко едно сдружение. При нас работата не се върши от един двама души. Екипа е много голям и всеки се старае да допринесе с нещо за дружеството. Повече от 25% орт членовете са активно участващи и бройката расте. Всеки се заема с това, което умее най-добре. Ако някой види, че задачата, с която се е заел е непосилна за него, просто споделя и друг или други се захващат да му помагат. Екипа е много голям и почти няма противоречия. Има консенсусни решения. Някой от по-възрастните колеги ни контролират, и ако стъпим на криво ни поправят.Е не винаги е било така. Навремето когато станах член на дружеството, бях един от най-младите там. Благодарение на далновидността на бай Георги (лека му пръст) в дружеството постоянно се включваха по-млади хора и продължават да се включват. Постепенно натовари нас по-младите с отговорността да вършим организационните работи и ни нареди в УС на дружеството, за да ни стимулира да работим още по-усърдно. Започнахме с дребни неща, организирахме групово закупуване на консумативи, започнахме да организираме изложения, създадохме добри контакти с местната власт и се включваме в много мероприятия които се организират в града, участввахме активно в организирането на ApiBulgaria. Имаме още много свежи идеи и дай Боже скоро и тях да реализираме. За това всеки път ви казвам, да не чакате някой друг да ви оправи положението. Ако и ние така чакахме, нямаше да имаме дружество и всеки сам щеше да се опитва да се спасява, а от това щяхме всички да губим.

  2. #112
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Всеки се заема с това, което умее най-добре. Ако някой види, че задачата, с която се е заел е непосилна за него, просто споделя и друг или други се захващат да му помагат. Екипа е много голям и почти няма противоречия. Има консенсусни решения. Някой от по-възрастните колеги ни контролират, и ако стъпим на криво ни поправят.Е не винаги е било така. Навремето когато станах член на дружеството, бях един от най-младите там. Благодарение на далновидността на бай Георги (лека му пръст) в дружеството постоянно се включваха по-млади хора и продължават да се включват. Постепенно натовари нас по-младите с отговорността да вършим организационните работи и ни нареди в УС на дружеството, за да ни стимулира да работим още по-усърдно.
    Именно това е истината за най-сплотената пчеларска организация у нас. Трябват само- един мъдрец и дузина читави работяги. Дано Бай Георги /леко му пръст/ да се е сетил и да подготвил приемника си, че да не се скарат кой да води бащина дружина. Това се опитах да обясня преди дни и на Янко Янков от Варна- че той и Михайлов прокуждат младите и ги чака фиаско- май не ме разбра, и сега както се казва в книгите -ще стоим на брега на реката и ще броим....удавените пчеларски организации!

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от Evgeni Petkov Виж публикацията
    Дано Бай Георги /леко му пръст/ да се е сетил и да подготвил приемника си, че да не се скарат кой да води бащина дружина.
    Бъди спокоен, при нас лидерството не е самиоцел и това е добре известно на всички ни. Бай Георги вдигна много високо летвата и който и да бъде избран за негов приемник ще трябва да се съобразява с това. Дори и да има надпревара, тя ще е честна и почтенна, а загубилия надпреварата ще е рамо до рамо със спечелилия, т.е ще бъде най-добрия му помощник. Всички ние в дружеството сме добри приятели и няма да допуснем това дружество да бъде съсипано. Напротив ще продължаваме усърдно да работим за развитието му.

  4. #114
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Прочетох статията свързана с колегата Кожухаров и по мое скромно мнение точно такъв човек е изключително необходим в управлението на новосформираната конфедерация.Според мен важно е в каква посока ще бъдат използвани излючителните му възможности и опит.Щом е успял да намери пролуки в нормативите и законите и ги е използвал,това показва за динамична мисъл.Знам,че много от колегите ще изкажат съмнение,но реалностите в този момент са такива и не можем да действаме по друг начин.

  5. #115
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Всички ние в дружеството сме добри приятели и няма да допуснем това дружество да бъде съсипано. Напротив ще продължаваме усърдно да работим за развитието му.
    Спокоен съм, разбира се, а и познавайки повече от Вас и мисля, че ще вършите наистина работа задружно и дано е дълго това! Пожелавам ви го- най вече заради Бай Георги Тодоров! Аз съм и от Сухиндол и в знак на уважение/макар и неразбран от властимащите в две общини/ направих всичко организацията ни да носи името на Марко Вачков! Помислете и Вие - " Акации" много, но Георги Тодоров беше- единствен!

  6. #116
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Започвам да обяснявам, защото май не се разбираме точно. Зададох въпроса за НЕКТАРКООПА във връзка с това, че ти ме питаш за Акациите. Контра въпрос на твоя за да се сетиш да не ме питаш. Аз писах за тях и дадох някакъв пример, но както писах искам да мълча - сиреч, че не искам да разисквам. Само исках да кажа по този начин, че не са чак толкова хрисими както ги обрисува Бонев. Какво е толкова неясно? А ти ако искаш да чуеш нещо за тях - просто се свържи с тях и ги питай. Надявам се, ще ти отговорят колегите. Нищо хейтарско няма тук. Просто не можеш да ми разчетеш мислите правилно.

    Не съм активен във форума от няколко седмици, а съм активен в него от доста години, ако това е важно. За второто БЛАГОДАРЯ. Радвам се, че някой ме е оценил.
    Аз съм от "нехрисимите" Акации. Ако накой иска да ме пита нещо... готов съм да отговоря. Но в недългото си членство аз и моите колеги сме били винаги толерантни и един към друг и към своите колеги. Особенно тези от други части на страната. Безкомпромисни сме били единствено към фалша, лъжата и корупцията. И винаги сме изразявали собствено мнение,с което не ангажираме никого.Това което колегата казва /или по-точно не казва/ е безкрайно позната форма на манипулация от минали години, която за съжаление се приема нормално за нашата действителност. Абе "какво толкова не Ви е ясно", казвам ви сещайте се. Е, може би г-н Бонев малко преувеличава розовите краски на "пасторалния" ни живот. И ние си имаме трески за дялане и проблеми за решаване, но това си е наш проблем.

  7. #117
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Започвам да обяснявам, защото май не се разбираме точно. Зададох въпроса за НЕКТАРКООПА във връзка с това, че ти ме питаш за Акациите. Контра въпрос на твоя за да се сетиш да не ме питаш. Аз писах за тях и дадох някакъв пример, но както писах искам да мълча - сиреч, че не искам да разисквам. Само исках да кажа по този начин, че не са чак толкова хрисими както ги обрисува Бонев. Какво е толкова неясно? А ти ако искаш да чуеш нещо за тях - просто се свържи с тях и ги питай. Надявам се, ще ти отговорят колегите. Нищо хейтарско няма тук. Просто не можеш да ми разчетеш мислите правилно.

    Не съм активен във форума от няколко седмици, а съм активен в него от доста години, ако това е важно. За второто БЛАГОДАРЯ. Радвам се, че някой ме е оценил.
    Аз съм от "нехрисимите" Акации. Ако накой иска да ме пита нещо... готов съм да отговоря. Но в недългото си членство аз и моите колеги сме били винаги толерантни и един към друг и към своите колеги. Особенно тези от други части на страната. Безкомпромисни сме били единствено към фалша, лъжата и корупцията. И винаги сме изразявали собствено мнение,с което не ангажираме никого.Това което колегата казва /или по-точно не казва/ е безкрайно позната форма на манипулация от минали години, която за съжаление се приема нормално за нашата действителност. Абе "какво толкова не Ви е ясно", казвам ви сещайте се. Е, може би г-н Бонев малко преувеличава розовите краски на "пасторалния" ни живот. И ние си имаме трески за дялане и проблеми за решаване, но това си е наш проблем.

  8. #118
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Моля за тълкование.
    За собствениците на не регистрирани пелини стана ясно.
    .
    При мен казуса е малко по различен.
    Пчелина е регистриран на името на съпругата ми, тъй де мъж под чехъл само да бачкам на пчелите,
    С голямо желание бих членувал в конфедерацията, но ако нарушава принципите няма да се разсърдя.

  9. #119
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В твоя случай член на конфедерацията може да бъде жена ти, а ти да се явяваш нейн пълномощник и да гласуваш от нейно име по анкетите във форума или по събранията с физическо присъствие. Важното е твоят глас да бъде зачетен само веднъж, така че акаунта трябва да бъде само един или по събранията ако дойдете едновременно с жена си, ще получите само една делегатска карта.

  10. #120
    Наблюдател
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    с.Братя Даскалови
    Колеги за много от Вас съм неизвестен.Основател съм на Общинско пчеларско дружество"Сърнена средна гора"с.Братя Даскалови област Стара Загора,занимавам се с пчеларство след като се върнах в родното си село/Братя Даскалови/,работя като директор на дирекция в Община Братя Даскалови,иковомист.държав ен служител.Помагал съм и помагам за решаването на много местни проблеми на пчеларите.Ще работя за популяризирането на Конфедерацията на българските пчелари в района.Разчитам на юридическа помощ при обединението на пчеларите от общините БЕЗ ДА СА НПО.Служебният ми телефон е 04134 23 53,GSM 0886577866.Видьо Видев

 

 
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •