Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 14
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    4

    Въпрос за газова пушилка - моля за съвет!

    Здравейте на всички Пчелари. Нов съм във форума и бих искал малко помощ и съвети.

    За какво става на въпрос. Закупих следната пушалка, моля разгледайте снимките (извинявам се за големият размер, не успях да намеря начин да ги намаля).

    Пушенето естествено е правено по време на сезона, не сега.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	25102014746.jpg
Прегледи:      455
Размер:	74.1 KB
ID:	2442Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	25102014743.jpg
Прегледи:      454
Размер:	116.2 KB
ID:	2439Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	25102014744.jpg
Прегледи:      454
Размер:	85.4 KB
ID:	2440Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	25102014745.jpg
Прегледи:      459
Размер:	96.8 KB
ID:	2441

    Имам няколко въпроса, които бих искал да задам:

    1. Какво е съотношението на лекарството "Тактик" и "Газ за осветление", за един кошер (Дадан блатов кошер 12 рамков)?
    2. Защо след пушенето, пчелите излизат и се облепват по целия кошер и даже на грос излизат?
    3. Също така, защо по време на пушенето, не излиза само пушак, а и капки, които капят от пушалката?
    4. Дали ако има слабозагряване на лекарството, за това да не излиза всичко под формата на пушак, а и капи от нея?

    Благодаря предварително за отговорите

    Ако имате допълнителни въпроси към мен, моля чувствайте се напълно свободни да ги зададете!

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Смяташ ли да продаваш, подаряваш или раздаваш от меда от кошерите третирани с Тактик или сам ще си го ядеш?
    Преди да третираш с този препарат, проучи ли внимателно дали е безопасен, разрешен и т.н.?
    Иначе капки излизат заради слабо загряване.
    Пчелите излизат буйно защото им е мега неприятно. Някои майки също излизат в суматохата и пчелите застават на грозд около тях за да ги предпазят и вкарат обратно евентуално. На пролет те очакват изненади но за тях ще разбереш като си отговориш на втория ми въпрос.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    4
    Медът е за продаване.
    Знам за други колеги в моят район, с по-голям брой кошери, които също го ползват... проучвал съм не съм го взел точно на сляпо, защо какво имаш предвид?
    Как може да се отстрани проблема с капките, някакви идеи?
    За какви изненади говориш? Не бъди толкова загадъчен де, направо обясни за какво става на въпрос.

    Благодаря!

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Копирано е:

    Кои са активните съставки на акарициди, замърсяващи пчелните продукти – основно пчелен мед?

    1. Флувалинат – пиретроиден продукт, който се внася в меда от:
    a. ВМП за борба с вароатозата – Апистан, Варотом и др.;
    b. Пестициди в селското стопанство – Мавърик, Клартан и др.
    2. Кумафос – органофосфорен продукт – чрез Перицин, Асунтол и др
    3. Амитраз – 2,4DMF – чрез ВМП за пчели Апивар и чрез пестициди като Тактик и др;
    4. Цимиазол – ВМП Апитол за пчели
    5. Хлорфенвинфос – органофосфорно съединение за ветеринарна употреба.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Поне на десет места във форума е обсъждан АМИТРАЗА, който е основната съставка на ТАКТИК. На кратко мнооооооооого вреден за човека, особено за третиращия. Абсолютно забранен за ползване в Европейския съюз. Натрупва се във восъка и се отдава с годи към меда. Честито на хората на които ще си купят мед. Оказва негативно влияние на майките и десетина процента спират да снасят и за това ти казвам, че на пролет когато няма от къде а вземеш майки ще имаш изненади. Проблема с капенето навярно идва от малкия топлообменник и навярно се решава с нова "пушалка" или изпомпване на по-малко количество разтвор. Ако искаш още инфо набери в търсачката на форума АМИТРАЗ или ТАКТИК

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от striking Виж публикацията
    Здравейте на всички Пчелари. Нов съм във форума и бих искал малко помощ и съвети.

    За какво става на въпрос. Закупих следната пушалка, моля разгледайте снимките (извинявам се за големият размер, не успях да намеря начин да ги намаля).

    Пушенето естествено е правено по време на сезона, не сега.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	25102014746.jpg
Прегледи:      455
Размер:	74.1 KB
ID:	2442Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	25102014743.jpg
Прегледи:      454
Размер:	116.2 KB
ID:	2439Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	25102014744.jpg
Прегледи:      454
Размер:	85.4 KB
ID:	2440Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	25102014745.jpg
Прегледи:      459
Размер:	96.8 KB
ID:	2441

    Имам няколко въпроса, които бих искал да задам:

    1. Какво е съотношението на лекарството "Тактик" и "Газ за осветление", за един кошер (Дадан блатов кошер 12 рамков)?
    2. Защо след пушенето, пчелите излизат и се облепват по целия кошер и даже на грос излизат?
    3. Също така, защо по време на пушенето, не излиза само пушак, а и капки, които капят от пушалката?
    4. Дали ако има слабозагряване на лекарството, за това да не излиза всичко под формата на пушак, а и капи от нея?

    Благодаря предварително за отговорите

    Ако имате допълнителни въпроси към мен, моля чувствайте се напълно свободни да ги зададете!
    Хора стига сте си тровили пчелите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Добре ,ама необходимо ли е да се цитират и снимките?

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колеги ,сетих се да попитам нещо.Може ли да се получи работен разтвор от смесване на воден такъв с ОК плюс спиртен с парафин?Идеята е за малко повече пушек.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    striking погледни тук и открий разликите.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    08.12.2014
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    североизточен
    Пробвах какви ли не,всички лентички са безполезни боклуци, дадох около 200 лв и никаква полза.Късна есен се бадих на един приятел пчелар със 20 г стаж и 150 кошера .Дойде човека с газовата си пушилка и препаратите,препарата го разреди с дестилирана вода , а в др казанче сипа парафин , запали пушилката , остави малко да загреее и за 30 мин опуши 80 ми кошера без да отваря нито ед капак.След около 5 дена отворих ед кошер и почнах да преглеждам за акари рамка по рамка не видях нито един .Прегледах около 20 кошера рамка по рамка пчелите лъщяха , бяха супер спокойни и не намерих нито ама нито един акар.Предложих му да платя препарата , атой ми каза , че изразходил препарат за около 6 лева и за тва неще никъкви пари.Пушилката струвала 160 лв а препаратите за опшваяне за цялата година излизали на около 60 лв за 150 кошера , а и можело да се опушва и по време на медосбора със идин препарат който не пречел.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •