Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: От колко време сте пчелар?

Гласували
121. Не можете да гласувате в тази анкета
  • под 1 год.

    15 12.40%
  • 1-3 год.

    21 17.36%
  • 3-5 год.

    25 20.66%
  • 5-10 год.

    23 19.01%
  • 10-20 год.

    23 19.01%
  • 20-30 год.

    9 7.44%
  • над 30 год.

    5 4.13%
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 14 от общо 14
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    2011г. взех да се заглеждам по кошерите и да попрочитам туй-онуй. Чичото (доста възрастен) на тъст ми гледаше пчели и тъкмо когато щях да го питам дали ще ми продаде един кошер, той взе че се спомина, лека му пръст, а на мен ми се наложи да се захвана с всичките 7 семейства. Пролетта бяха 5, есента 15, следващата пролет 13 есента 30. На вилата си 2012 хванах един рой и с минимални грижи, сега и там има 10 семейства. Планувам в скоро време да живея на село и да отглеждам прехраната си.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Корчев,ако отвориш и една гостилница....може да намина.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  3. #13
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Щом е само от любопитство то.....
    .
    От както влязохме в ЕС през 2007-ма година, само слушам от разни пчеларски "деятели" в каква голяма криза и упадък е Българското пчеларство и видите ли до няколко години ще се затрие и няма да го има. Имам си собствено виждане за причината за натрапването на подобни глупости, но няма да я коментирам. От тази и от предишните 2 анкети които пуснах, пак от любопитство, съвсем ясно се вижда, че все повече млади хора се захващат с пчеларство и сектора всъщност е във възход. Това че много от тези нови пчелари го правят само с комерсиална цел, няма нищо лошо. Това за тях си е едно бизнес начинание, а до колко ще е успешно си зависи само от тях.Истината е че, положението не е розово, но в никакъв случай не е черно, както постоянно го изкарват.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    И това ще стане. Ама кога... не знам. Затова като ще идваш - идвай, трапеза ще спретнем.

    Може да организираме една форумна среща с жертвоприношение на едно агънце, 5-10 пилета и стотина кюфтака. Терен има, ама е подходящ за лятно-есенни изпълнения.

    Ще обмисля вариантите.
    И извинете ме за спам-а
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •