Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 30
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Тя се обезсмисля и това ще го разберете когато ви разкажа до какви решения стигнахме по време на заседанията в Габрово. Просто ми дайте малко време да систематизирам решенията и да ги публикувам във форума. Самата конфедерация така ще е организирана, щото мнението и на индустриалните пчелари да притежава подобаваща тежест посредством броя на кошерите, с който гласуват.

    Всичко си дойде по местата в момента, в който БАБХ публикува на сайта си ИСТИНСКИ СПИСЪК с регистрираните пчелари, пчелини и брой кошери. От този момент нататък всички вече знаят зад кой пчелар колко пчелина и колко кошера се крият. При това положение когато публикуваме анкети за гласуване, сървъра на форума (конфедерацията) ще може да дава резултатите както за броя на хората, гласували за даден проблем, така и за броя на техните кошери. И в зависимост от конкретиката на проблема ще може да се прецени кой от двата резултата да бъде приет.

    Ето списъка на пчеларите в България: http://babh.government.bg/uploads/Fi...6.09.2014.xlsx
    Списъкът не е актуализиран от три години?

  2. #12
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Абе стига сте се изхвърляли. Списъкът е актуален и моите данни са верни към датата, към която е направена извадката. Преди 3 години не ме е имало като пчелар и наистина в старите списъци ме нямаше, в този обаче съм там с верния брой пчелини и кошери. Явно поне в Габровското БАБХ хората съвестно си вършат работата.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Абе стига сте се изхвърляли. Списъкът е актуален и моите данни са верни към датата, към която е направена извадката. Преди 3 години не ме е имало като пчелар и наистина в старите списъци ме нямаше, в този обаче съм там с верния брой пчелини и кошери. Явно поне в Габровското БАБХ хората съвестно си вършат работата.
    Матеев, проверих се. От три години не съм актуализиран нито аз нито моите колеги. Нямам основания да ....... бъда необективен.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Направих си труда да разгледам списъка и да проверя данните на 12човека,ами за мен данните са актуални с всичките му подробности към датата на публикуване,включая и моя милост.Матеев май си е прав като казва ,че по региони си вършат различно работата.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Абе стига сте се изхвърляли. Списъкът е актуален и моите данни са верни към датата, към която е направена извадката. Преди 3 години не ме е имало като пчелар и наистина в старите списъци ме нямаше, в този обаче съм там с верния брой пчелини и кошери. Явно поне в Габровското БАБХ хората съвестно си вършат работата.
    Списъка е доста актуален, всички други които съм разглеждал са бегло копие на този.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Вашите данни може да са верни но не и мойте.На пчелина който съм го регистрирал с 0 бр/има го вписан/,прехвърлих 235 бр преди две години,а това не е отразено

  7. #17
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Оставете го този списък - съгласно поправката в Закона за пчеларството от 25 Юли 2014 г. БАБХ вече е задължена да поддържа този списък, така че предполагам скоро ще има и още по-нови версии. А ако на някого данните му не са верни, ами да отиде в регионалната БАБХ и да си изясни какъв е проблема. Не изключвам да има и невъведени документи - мърди по белия свят могат да се намерят всякакви, особенно сред държавните служители.

    Искам да ви помоля за нещо друго:
    С молба всеки един от вас, който желае да дойде на учредителното събрание на новата конфедерация, да ми драсне едно лично съобщение с трите си имена, телефона, населеното място, както и дали ще участвува като физическо лице или като представител на някакво сружение (фирма).

    Просто искам да се ориентирам колко хора ще дойдат, както и да си помогнем в предварителната подготвителна работа по мероприятието.

  8. #18
    Може ли да се запознаеме предварително с учредителния акт ? Така поднесена поканата звучи като покана към свидетели на нещо ама какво ? Извинявам се ако обсъждането е било в друга тема и съм го пропуснал . Наскоро беше учредена и Федерация на Българските пчелари . Както сме тръгнали всеки град ще си има Федерация , което не е лошо по принцип.
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  9. #19
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Разбира се, че предварително ще се запознаете - в момента работя по документите, и когато съм готов, ще ги публикувам. Обявих учредяването по от рано, за да могат желаещите да си съобразят графика на почивните дни.

  10. #20

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •