Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 23 от общо 23
  1. #21
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По-долу публикувам ПРИЗИВ-ОБРЪЩЕНИЕ КЪМ ПЧЕЛАРИТЕ. Документа първоначално е подготвен от Илия Цонев за целите на асоциацията, която се канехме да създадем през пролетта, и после леко е променен от мене за нуждите на конфедерацията, като в него вече са залегнали идеите на инициативния комитет, който заседаваше миналата седмица.

    Обръщение към п&#1.rar

  2. #22
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Оформих концепцията за създаването на новата конфедерация във файл с цел да я разпратя по-лесно на хиляди български пчелари. Това мисля да го направя тази нощ, но все пак ми се иска да я погледнете и да си кажете думата:

    Прикачен файл 2454

    На мен ми харесва. Само могат да се променят галените обръщения като "мишо" и "доцента".
    Според мен е пропуск че я няма публикувана в пчеларските вестници (така както се публикуват словоблудствата на Михайлов). Пчеларските вестници и без това се чудят с какво да си запълнят празното пространство.

    Обръщението лично на мен не ми е достатъчно пиперливо за моя вкус, но по-добре така, отколкото манджата да бъде прекалено люта за останалите
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    03.11.2013
    Мнения
    73
    Като цяло, в рамките на отрицателнотовреме, с което разполагаше г-н Матеев, концепцията е много добра. С нея сеочертава един хоризонт за действие в интерес на пчеларите. Такава и трябва дабъде една бъдеща национална пчеларска организация. В движение ще се доизглаждати напасват някои подробности, за детайлното решаване на които просто не достигавремето. Г-н Матеев е напред с материала и предложението му е за еднасъвременна компютризирана система, която да подпомага възможнонай-демократичното вземане на решения по пчеларските проблеми. Неговотопредложение е като най-съвременна лека кола с автоматични скорости и многодруги автоматизирани дейности. За съжаление голямата част от пчеларите няматтакива модерни коли и на първия етап сериозно ще се затруднят да се впишат впредлагания алгоритъм на функциониране на конфедерацията. Затова аз предлагамда се помисли и за вариант с "ръчно" управление на новатаорганизация, т.е. за известен период от време, докато се създадат техническиусловия за компютризираната система да се намери подходяща форма за работа собичайните средства за функциониране на конфедерацията. Просто има над какво дасе помисли и в движение да се направи. Трябва да имаме предвид,че много малкачаст от пчеларите са на "ТИ" с компютрите - може би от порядъка наняколко процента. Трябва сериозно да се помисли за компютърната грамотност напчеларите. По принцип компютри има и в малките населени места - там с тяхработят предимно децата. Децата и знаещи възрастни биха могли да помогнат напчеларите да усвоят основните неща, за да ползват новата информационна система.Компютри има и в почти всички читалища в селата и обикновено там има ибезплатен интернет. Това ще изисква определени усилия от страна на пчеларите,основната част от които са в пенсионна възраст имат някакъв страх от новитетехнологии.В концепцията, при по-детайлното йконкретизиране би трябвало да се засегне въпросът, как ще се решават проблеми,за които има голям брой противоположни становища, а такива със сигурност щеима. В концепцията има доста термини от областта на компютърните технологии,които не са познати на голяма част от пчеларите - като мейл, сайт, сървър и др.При възможност е добре тези термини да се обяснят с прости думи на редовитепчелари, за да не се плашат като ги чуят и да разберат, че това е нещо от коетои те ще имат полза. Има и някои текстове в концепцията, които изискватдопълнителни пояснения, но те не са решаващи и могат да е изгладят впоследствие.Призивът-обръщение към пчеларите,според мен, е повече от добър. Това е текстът, който би трябвало да събудипчеларите от летаргичния им сън и да ги подтикне към действие. Ако и това непомогне, Господ да е на помощ на пчеларите и на пчеларството. В края накраищата насила на някого можеш да му вземеш нещо, но насила не можеш да мудадеш! Ако не се прояви здрав разум от пчеларите и не сработи инстинкта засамосъхранение, ако не се оценят усилията на хората от инициативния комитет инай-вече на г-н Матеев, който предлага невероятни възможности за пчеларите,пчеларството не го чака нищо добро! Народната мъдрост гласи: "АКО НЕ МОЖЕШДА ЖИВЕЕШ ЧРЕЗ СВОЯ УМ, ЩЕ ЖИВЕЕШ ЧРЕЗ ЧУЖДАТА ГЛУПОСТ!"


 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •