Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 22 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 216
  1. #41
    При директно лепене и опит да счупя отпадък от таблата никога не се счупва на лепеното.
    Точно така е. Когато лепилото е свестно /като цитираното по горе например/, няма никаква нужда от чуждо тяло. Нут и перо също са излишни.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Основното предназначение на чуждото тяло е да не се размести при стискането на стягите.Слагаш 2 пирона с изрязани глави в двата края мацаш с лепило и готово.Дори и с Ц-200 здравината е голяма.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  3. #43
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Ганев
    Основното предназначение на чуждото тяло е да не се размести при стискането на стягите.Слагаш 2 пирона с изрязани глави в двата края мацаш с лепило и готово.Дори и с Ц-200 здравината е голяма.
    Тц не е само това предназначението на вставното парче ,стига с това чуждо тяло. Увеличава се площа на слепването, както и при другите сглобки. Най-голяма площ има при клинозъбно снаждане.

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Ако не си чувал за чуждо тяло е друг въпрос!?На фрезата се правят канали или с циркуляр,пълнят се с лепило и в двете се вкарва дървена летва или фазер.Няма смисъл от играелци...
    1000 пчелари - 1000 технологии

  5. #45
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Ганев
    Ако не си чувал за чуждо тяло е друг въпрос!?На фрезата се правят канали или с циркуляр,пълнят се с лепило и в двете се вкарва дървена летва или фазер.Няма смисъл от играелци...
    Колега ,остави ме да разбирам повече от обработка на д-ната .Все пак съм учил 8 години и практикувам вече 12 в тази област. Не се казва чуждо тяло ,а вставно перо в нашия случей . Стига с това чуждо тяло .А за чуждо тяло съм чувал ама на някой в г..а

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    :D

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Цитат Първоначално публикувано от ingivo
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Ганев
    Ако не си чувал за чуждо тяло е друг въпрос!?На фрезата се правят канали или с циркуляр,пълнят се с лепило и в двете се вкарва дървена летва или фазер.Няма смисъл от играелци...
    Не се казва чуждо тяло ,а вставно перо в нашия случей . Стига с това чуждо тяло .А за чуждо тяло съм чувал ама на някой в г..а
    Във всяка област има названия които дори и да се знаят правилните им имена използваме жаргонни изрази,това ни най-малко не означава че тези колеги си нямат понятие от дърводелство-напротив.Цинизма в случая е неуместен.
    Клиновидната сглобка е много добра но е трудно постижима при домашни условия в каквито работят повечето от колегите.
    С уважение SPENS.

  8. #48
    Цитат Първоначално публикувано от Spens
    Цитат Първоначално публикувано от ingivo
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Ганев
    Ако не си чувал за чуждо тяло е друг въпрос!?На фрезата се правят канали или с циркуляр,пълнят се с лепило и в двете се вкарва дървена летва или фазер.Няма смисъл от играелци...
    Не се казва чуждо тяло ,а вставно перо в нашия случей . Стига с това чуждо тяло .А за чуждо тяло съм чувал ама на някой в г..а
    Във всяка област има названия които дори и да се знаят правилните им имена използваме жаргонни изрази,това ни най-малко не означава че тези колеги си нямат понятие от дърводелство-напротив.Цинизма в случая е неуместен.
    Клиновидната сглобка е много добра но е трудно постижима при домашни условия в каквито работят повечето от колегите.
    С уважение SPENS.
    Колега да разбирам ли ,че толерирате използването на жаргон. Нека да наричаме нещата с правилните им имена, а не да се чудиме после защо децата ни пишат меко казано отвратително имам предвид лексика а не правопис. Не съм казал ,че някой не разбира от еди какво си . Казвам аз от какво разбирам. За нещата които не разбирам питам .

  9. #49
    Завършил съм такова училище, но не практикувам.Но не знам защо отричате сглобките, които са с пирони.Прадядо ми и единия ми дядо бяха бъчвари, и именно с двустранни пирони сглобяваха дъгите.Не че не може, и с разните дърводелски сглобки да се постигне но при бурето по добро от пирон няма.Същото е и с кошера, и всичко друго свързано с дърводелството.Дали ще са пирони, винтове, или класическите дърводелски сгобки, всички са еднакво добри при правилното им използване.Хора който работят с дърводелски сглобки, но го правят некачествено, не мисля че ще са по сполучливи сглобките им от тези с пироните.Колегата е обяснил правилно, как се работи с пирони, и гарантирам че е точно така и че няма да има проблеми, ако се спази всичко което е написал човека.

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Преди използвах фреза,но от 2г използвам гвоздеи.Така ми е най-лесно!
    1000 пчелари - 1000 технологии

 

 
Страница 5 от 22 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •