Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 22 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 216
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Моля Ви , уважаеми колеги....четете ...
    http://pchelari.com/forum/showthread...=1224#post1224
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от христо
    Моля Ви , уважаеми колеги....четете ...
    http://pchelari.com/forum/showthread...=1224#post1224
    От поста ти приятелю разбирам, че в България няма и не вирее Дугласка ела.Така ли е или бъркам.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Няма пълно щастие. Акацията също трудно гние.

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Вирее. И се засажда. Но промишлен дърводобив....Освен ако има някакви насаждения от Бай Тошово време, тогава се залесяваше много и то предимно с иглолистни, но се съмнявам.Единични бройки - да.А да се внесе иглолистен материал от САЩ е свързано с трудности.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от христо
    Вирее. И се засажда. Но промишлен дърводобив....Освен ако има някакви насаждения от Бай Тошово време, тогава се залесяваше много и то предимно с иглолистни, но се съмнявам.Единични бройки - да.А да се внесе иглолистен материал от САЩ е свързано с трудности.
    Точно такаq вирее и се засажда.Действително за промишлен добив и дума не може да ставаq защото няма големи масиви, но покрай белия бор и смърча добиват и някоя и друга бройка догласка елаq поне при нас е така в Балкана около Берковица.В момента добиват бял бор и догласка ела, но са нарязани на 1м и ги изнасят с вагони за някъде.На горските служители с над 10г стаж им се полага дървен материал и разбрах, че им предлагат или смърч или догласка ела.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2010
    Мнения
    36
    Колеги ето какво представлява дървесината от Дугласка ела,някои ако не е виждал.

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    09.03.2011
    Мнения
    1

    Относно материала за изработване на кошери

    Незная дали мястото за въпроса ми е точно тук.Искам да попитам дали някой от област Монтана може да ме насочи от каде мога да си купя сух материал за изработка на кошери и евентоално на каква цена?Благодаря предварително!

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    12.01.2012
    Мнения
    62
    Искам да попитам хора, които разбират, колко време трябва да съхне липа? Отрязана и набичена Февруари на 32мм дебелина ,подредена на сенчесто и проветриво място, с разстояние от 25мм между редовете.
    Казаха ми, че липата съхнела по- бързо и за 3-4 месеца е готова, но това ми се струва доста кратък период. Та, кога ще е готова за работа, без да очаквам свиване и изкривявания?
    Благодаря ви предварително

  9. #29
    Най-малко 6 месеца трябва да съхне липата.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Днес изработих един кошер за приятел от дугласка ела.Някои от детайлите са от бял бор.Тази вечер го боядисах с лак кестен.Снимах го по тъмно, но утре ще го снимам и на дневна светлина.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

 

 
Страница 3 от 22 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •