Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 37
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа

    Пробиотици и тяхното приложение в пчеларството

    Колеги,нека продължим обсъжданията за пробиотиците в нова тема.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Администраторите не могат ли да преместят мненията от старата тема в тази?

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Ще се опитам когато имам време да вкарам малко материали,за обща култура,а след това ако има интерес ще продължим и нататък.Мненията от другите теми са доста разхвърляни и би било хубаво да дойдат на едно място,но нямам идея колко време и труд ще е необходим за това.Ако не става,ще ги вкараме пак по един или друг начин.Хубаво би било, темата да събуди интереса на пчеларите за употребата на пробиотиците първо върху тях,а след това и при други животинки.Повтарям,че не съм специалист в материята и ако има колеги по-запознати в тази област,да споделят знанията си.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Следя темата с интерес!

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Говорих с мой познат пролетта да давам на няколко кошера сребърна вода,че да видим какво ще стане.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Evgeni Petkov Виж публикацията
    Проф. Караджов преди месец ми препоръчава пробиотици, изработени у нас, подобни на немски аналог, не проявих интерес поради мои си виждания, но ако някой проявява интерес да издири координатите му и да пита!
    Този пробиотик са казва Bio Apis наше производство по немски лиценз и е аналог на ProMillieu Care които се води като едно от най-добрите био за пчели. Доколкото знам поради особености на договора с немците не е пуснат на пазара (нашия) и не може да се намери в търговската мрежа за момента. Друга причина е недоверието на пчеларите към подобни продукти и почти пълната незаинтересованост.
    Цената на ProMillieu Care на нашия пазар е 34 лв./литър и над 160 лв./5 л в сравнение цената на Bio Apis подчертавам на дребно с всичките му надценки и т.н. е 10 лв. за бутилка от 0,500 л или 20 лв. за литър.

    немският производител
    http://www.mikroveda.eu/Bio-Pflegemittel_4

    за Bio Apis най-общо

    Ферментирал билков екстракт с Ефективни микроорганизми и млечно-кисели пробиотични култури за грижа и подсилване на кошера и заобикалящата го среда.Служи за възстановяване на положителният микробиологичен баланс.
    Повреме на ферментационния процес по приготвянето са използвани сертифицирани (kbA) билки и е постигнато 3,5 pH (кисело) , което не позволява развитието на патогенни микроорганизми.
    Съдържание :
    Получен чрез естествен ферментационнен процес заедно с Ефективни микроорганизми и млечно-кисели пробиотични култури( без ГМО).
    състав: Вода, био меласа от захарна тръстика, глюкоза, фруктоза, сертифицирани билки (kbA) анасон,босилек,чубрица, коприва,копър,корен ангелика, бъз, джинджифил, лайка, керевиз, риган, мента, росмарин, градински чай, сладък корен, тамян.

    Готов за употреба концентрат ,който се разрежда само с чиста нехлорирана вода.

    Препоръчва се редовната употреба в непосредствена близост до кошера .
    Замества опушването . Препоръчва се използването на финна пръскачка (пулверизатор) отново разтвор в съотношение 50/50 -апис вода.
    Ниското pH 3,5 има почистващо действие.Патогените биват силно подтискани и изместени от пробиотичните култури.
    Подходящ за употреба след зимата за активиране на пчелите. Спомага за по добрата работа на пчелите по почистване на кошера .
    Повишава имунитета им.

    Понеже един от тестовете пчелини е моя на Bio Apis вече 4-5 години от практическа гледна точка която мен специално ме интересува - към края на 1 година на използване си мислех че нещо ме вързват и само давам едни пари ей така но на следващата година започнах да забелязвам разни неща и промени които доведоха до това че вече 5 години не съм използвам абсолютно никакви медикаменти за нозематоза и акар. Препарати като Нозестат, Нозевит разните му ленти за акара, Стартовит и т.н. излязоха от употреба в моя пчелин и ако не отида до пчеларския магазин или на изложение щях да съм забравил и как изглеждат за цената им дори вече не знам и колко струват....

    Първото нещо което забелязах е пилото което се изглади и стана като дъска от летва до летва, майките подобриха работата си, отвреме на време имах проблеми с варовито пило тези проблеми изчезнаха, нозематоза от 5 години нямам, акара изчезна, едно от големите за мен предимства е че при преглед пчелите станаха видимо спокойни и жизнени, хигиенните им навици се повишиха (все по рядко ми се налага да чистя дъна от боклук), от време на време ми се поевяваше проблем с пълзящи пчели също изчезна, развитието на пролет е добро по мойте критерий.

    Цитат Първоначално публикувано от tarty
    Говорих с мой познат пролетта да давам на няколко кошера сребърна вода,че да видим какво ще стане.
    също ползвам сребърна вода вместо обикновена в поилката и съм доволен
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Александров,радвам се,че се включи.Искам да питам нещо,което бях прочел в другия форум и което силно ме заинтригува.Ставаше въпрос за вароа и начините за борба с него.Един от пишещите беше споменал,че кожата на акара не е добре защитена(пореста е) спрямо бактериите.Мисля,че дори имаше някакъв материал по темата,но загубих следите.Някой от колегите,ако има някаква подобна информация би било хубаво да я обсъдим.Според теб,възможно ли е млечно-киселите бактерии да тормозят директно акара?
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    И аз благодаря на Борислав за споделеното.
    И понеже и на мен ми стана много интересно моля да доразкаже малко повече подробности кога иколко пъти се третира, няма ли все пак начин да се купи от някъде препарата? И кой го произвежда в България?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Александров колко мг. сребро имаш в водата.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега tarty,мисля,че бъркаш пробиотиците със сребърната вода.Пробиотиците са млечно-кисели бактерии,а сребърната вода съдържа сребърни йони.Пребиотиците пък са вещества които създават подходяща среда за развитие на пробиотиците.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •