Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 24 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 235
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Не виждам нещо за притеснение. Времето е чудесно, и извършат облитане. Това е добре за тях. Не се знае, кога пак ще имат възможност за това.

    Поздрави, Г. Георгиев

  2. #62
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Ништо што не требе неси затек-л, всичко е като трјабва, успех.

  3. #63
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Не виждам нещо за притеснение. Времето е чудесно, и извършат облитане. Това е добре за тях. Не се знае, кога пак ще имат възможност за това.

    Поздрави, Г. Георгиев
    И аз, ,така си помислих,че всичко е добре, обаче не всички кошери бяха в този вид. От някои излизаха само по 5-6 пчелички, на фона на другите изглеждаха като празни.
    Имам и още няколко питания ако може разбира се де
    -сега при това облитане кълбото, разваля ли се или на вън са само летящите пчели?
    -времето е топло в нашия район,през ноща температурите падат до -1/2 градуса а, през деня са към 8/10 градуса.В такъв случаи кога трябва да започне подхранването , към края на месеца или началото януари?
    Аз мисля да направя питки от мед и пудра захар.
    -доло горе колко грама трябва да тежи една питка?
    -трябва ли да се слагат други добавки като витамини и такива работи в сместа, или те се слагат с подбудителното подхранване към края на февруари, началото на март?
    -трябва ли веднага да повтаря процедурата с питките след като свалят всичко в плодника, или чак в края на февруари се започва с подбудителното подхранване?
    Благодаря, на всички предварително за отделеното внимание и споделения опит.

  4. #64
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от pchelata-Z Виж публикацията
    И аз, ,така си помислих,че всичко е добре, обаче не всички кошери бяха в този вид. От някои излизаха само по 5-6 пчелички, на фона на другите изглеждаха като празни.
    Имам и още няколко питания ако може разбира се де
    -сега при това облитане кълбото, разваля ли се или на вън са само летящите пчели?
    -времето е топло в нашия район,през ноща температурите падат до -1/2 градуса а, през деня са към 8/10 градуса.В такъв случаи кога трябва да започне подхранването , към края на месеца или началото януари?
    Аз мисля да направя питки от мед и пудра захар.
    -доло горе колко грама трябва да тежи една питка?
    -трябва ли да се слагат други добавки като витамини и такива работи в сместа, или те се слагат с подбудителното подхранване към края на февруари, началото на март?
    -трябва ли веднага да повтаря процедурата с питките след като свалят всичко в плодника, или чак в края на февруари се започва с подбудителното подхранване?
    Благодаря, на всички предварително за отделеното внимание и споделения опит.
    Всички пчели трябва да са летящи, просто досега би трябвало всяка пчела да е направила поне един полет.
    Моят съвет е: "Колкото и да ти е интересно - НЕ ПИПАЙ!". При отваряне може цялото семейство да излезе на прелката...не пипай(ако няма нужда).
    Едно семейство ако ще мре...ще мре и няма какво да направиш. Ако е умряла майката, то реално няма какво да направиш по това време. Ако семейството е с малко запаси, то може да храниш, но само при абсолютна нужда и отново може да създадеш повече проблеми отколкото решаваш.
    Да кажем, че разхода на мед е 400гр/седмица. Да отваряш семейството зимата всяка седмица е лудост нали?!?!
    Януари(първите цветя) можеш да им сложиш една питка 400гр.(ако чак толкова нямат мед). Виж дали внасят прашец и по това можеш да се ориентираш без да отваряш кошера.
    Около 15.02 можеш да започнеш с храненето със сироп 7:3 или 8:4. 15.03 можеш да започнеш с 1:1 сироп, но е по-добре да е по-гъст.
    Аз давам витамини, но повечето колеги не го правят.
    В плодника няма да свалят нищо, а ще си го вземат само при нужда. Кълбото ще се допира леко до питката.
    Всички тези неща са писани и писани и вече само ги повтаряме.
    Това е моето мнение и колкото човека питаш...толкова различни мнения.
    Виж тези две теми и всичко трябва да ти стане ясно.
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1896
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1797
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #65
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Всички пчели трябва да са летящи, просто досега би трябвало всяка пчела да е направила поне един полет.
    Ако е умряла майката, то реално няма какво да направиш по това време.
    Това е моето мнение и колкото човека питаш...толкова различни мнения.
    Ако майката е умряла в дадено семейство и температурите са коло пет градуса , дали евентуално не може да пробва колегата да обедини две семейства като това с майката остави на рамките които покрива след тях сложи преградна дъска , и на другия край на кошера след преградната дъска да помести питите с пчелите от семейството останало без майка - аз , принципно така съм пробвал и се получава.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  6. #66
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Може да се обедини,няма нужда от преградна дъска,няма да има проблеми,един весник е достатъчен и леко уеднаквяване на миризмата.

  7. #67
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Ако искаш да ядеш мед Декември месец, то вади рамки от кошера и играй шах.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #68
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Ако искаш да ядеш мед Декември месец, то вади рамки от кошера и играй шах.

    ))))))))))))))
    А, мед не ми се хапва още,ще изчакам още няколко месеца
    Значи си ги оставям така като са си, което оживее да живее. Здраве да е .
    Весело посрещане на коледните и новогодишни празници на всички съфорумци.

  9. #69
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Здравейте и за много година на всички съфорумци.
    Предполагам всички знаете коя е минималната температура за отваряне на кошера и поставяне на питка върху рамките,само аз не знам.Та ако може и аз да разбера ,че е вече време за подхранване.
    Благодаря много на отзовалите се.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Няма минимална температура. Може и -20 да е, важното е да няма вятър и да не вали. Слагането на питката отнема между 3 и 15 секунди... ако си подготвен и има кой да ти помага. Сам е зор и времето се увеличава.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 7 от 24 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •