Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 24 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 235
  1. #101
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Колега , когато купуваш майка в магазина издават ли ти документ с който да докажеш , че това е майката на точно този производител?Продуктите на производителите са умишлено "анонимни" за да не можеш да потърсиш законен начин да им върнеш стоката.Някой правил ли е опит да върне майка ?
    Не съм купувал но ако купувам със сигурност ще попитам от къде идва тая майка и всичко което може да се научи.

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ванка ,щом ти не си от плюещите ,значи трябва да си от хвалещите.Хайде похвали някой.
    До сега не съм купувал,май месец мисля да отида до Княжевац ,Сърбия и да си купя от техният институт,и ако ми харесат разбирасе ще ги похваля.

  3. #103
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Познавам четири човека които отглеждат и продават майки без да са лицензирани от доцента, те ще стават все повече и изобщо няма да се съобразяват със закона, който и сега е врата в полето. В близко време само свободния пазар ще решава нещата и всеки който се опитва да го спре ще губи почва под краката си.

  4. #104
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Някой колеги пишат за майкопроизводителите, че майките им са калпави само от слухове и за това не мога да посочат кокретно име. Аз имам опит с Апиакта 2010 година купих по програмата 35 майки- половината средно качество, другата половина пълни боклуци. Едната беше толкова "майка" че излезе от тесния отвор за пчелите, почна да семени но симвоично. Една беше умряла в клетка и според наредбата до три дни от доставката продавача ако се уведоми трябва да изпрати нова майка , Кънчев една седмица не си отвори телефона. През 2011 година имах 95 майки пак по програмата, исках да си купя от Стефан Курдов фирма Билайн. Платих 1000 лева авансово, не можа да ми достави майките до края на юни , едвам си вземах парите обратно с триста зора. Така и не разбрах качеството на майките му, но разбрах че е голям лъжец. Вземах тези 95 майки през юли от Кисьов, той поне беше коректен и подмени няколко дефектни, които не пронесоха. 10 броя средни майки, останалите 85 броя боклуци, направиха следващата година на 3 пити пило на длан - толкова им беше силата. От такива майки мед не се вади, само се прави брой кошери, даже и самосмяна не искат да им правят пчелите им. Умират внезапно и залагат свещеви. Които иска нека си купува такива майки, на мен и без пари да ми ги дават не бих ги взел. Имам сертификати, договори за тези "елитни" майки.

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Някой колеги пишат за майкопроизводителите, че майките им са калпави само от слухове и за това не мога да посочат кокретно име. Аз имам опит с Апиакта 2010 година купих по програмата 35 майки- половината средно качество, другата половина пълни боклуци. Едната беше толкова "майка" че излезе от тесния отвор за пчелите, почна да семени но симвоично. Една беше умряла в клетка и според наредбата до три дни от доставката продавача ако се уведоми трябва да изпрати нова майка , Кънчев една седмица не си отвори телефона. През 2011 година имах 95 майки пак по програмата, исках да си купя от Стефан Курдов фирма Билайн. Платих 1000 лева авансово, не можа да ми достави майките до края на юни , едвам си вземах парите обратно с триста зора. Така и не разбрах качеството на майките му, но разбрах че е голям лъжец. Вземах тези 95 майки през юли от Кисьов, той поне беше коректен и подмени няколко дефектни, които не пронесоха. 10 броя средни майки, останалите 85 броя боклуци, направиха следващата година на 3 пити пило на длан - толкова им беше силата. От такива майки мед не се вади, само се прави брой кошери, даже и самосмяна не искат да им правят пчелите им. Умират внезапно и залагат свещеви. Които иска нека си купува такива майки, на мен и без пари да ми ги дават не бих ги взел. Имам сертификати, договори за тези "елитни" майки.
    Eто това е отговор точно и ясно.

  6. #106
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Адаш, (пост 105) да така е. Не съм купувал майки, но брат ми е. Беше преди години, затова не искам да пиша от кого. Сега нещата може да са се променили. Не искам да обвинявам незаслужено. Както писах преди време, освен г-н Павлов, не съм чул или чел във форума някои да се похвали от закупени "ЕЛИТНИ" майки. Самият ти имаш опит и виждаш как е. Смятам, че това (не съм купувал майки) не може да бъде причина да нямам мнение по въпроса. Това което си написал за твоите проблеми с "богопомазаните" подкрепя моето мнение по въпроса. Едно голямо БЛАГОДАРЯ за конкретиката.

    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #107
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    До сега не съм купувал,май месец мисля да отида до Княжевац ,Сърбия и да си купя от техният институт,и ако ми харесат разбирасе ще ги похваля.
    Аз също бих искал да пробвам сръбските майки , чувам хубави неща за тях. Ако искаш компания с удоволствие бих дошъл с теб до Княжевац.

  8. #108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от zampo Виж публикацията
    Аз също бих искал да пробвам сръбските майки , чувам хубави неща за тях. Ако искаш компания с удоволствие бих дошъл с теб до Княжевац.
    Няма проблем,да дойде април и ще се разберем.

  9. #109
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    39
    Пчеларски район
    СЕВЛИЕВО
    Колеги,
    Интерес пробудихте в мен въпроса ЗА прилагането на "АНТИБИОТИЧНИ СРЕДСТВА" в развъдните стопанства.

    От гледна точка на Закона това е така "Да разрешава се ползване" и ето от тук конфликта започва - ама защо, ама за какво, ма кой и с кого и други наречия.
    Когато един човек чете и тълкува законодателството на Република България не като той да е юрист. Възложих на мой колеги до проучат как точно стоят законовите постановки при прилагането на ЗВД и допълнителните законови разпоредби.
    Ето какво излезе:
    Оказва се колеги че никой от вас не си е направил труда да прочете тази нормативна база която се отнася конкретно по този казус..... всеки явна чете или не чете, чул или не дочул тълкува като дявола евангелието е тук питам това до колко е правилно и кой "тъпанар" пак се опива да сипва масло в огъня и да гледа сеира отстрани.

    На темата- При доказано заболяване в стопанство то веднага се изкарва от регистър. тоест : То спира да работи за пазара и се поставя под карантина в срок упоменат от закона в зависимост от заболяването. /След тези постъпки стопанството няма достъп до пазара и не може да разпространи заболяването./
    В закона е описано конкретно за какво може да се ползват тези средства и с чие позволение / това не е право на собственика/.
    Явно разговорите в форума са заблудили много колеги но всичко може да се свери с закона, така че никой не е развързал ръцете на никого това се оказва в крайна сметка.

    За майките да доволен съм но не от всички има такива дето не стават за чеп за зеле но са майко-ли и не е необходимо да се назовават имена то те се знаят. Не съм закупувал "ЕЛИТНИ" пч. майки колеги а "ПЛЕМЕННИ". ЕЛИТНИТЕ на мен неми вършат никаква работа ако ме разбирате какво искам да кажа

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ето благодарение на форума пак научих нещо.Досега майките ги копувах гьотере.Имате ли? На каква цена? Пратете ми Х броя.Тази година ще търся "племенни".Е стига да не са със златен кант.

 

 
Страница 11 от 24 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •