Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 23 от 53 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 221 до 230 от общо 529
  1. #221
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    От известно време, забелязвам, че от мобилния си телефон (Лумия 535), при опит да пиша мнение или съобщение, полето за писане не ми "събужда" клавиатурата на телефона. Така съответно не мога да пиша нищо. Просто не се появява курсор. Телефонът имам от скоро и си спомням, че при първите влизания нямаше такъв проблем. В моя телевизор ли е грешката? А... и на телефона форума ми се отваря в "креатив" и липсва бутон или меню за преминаване към мобилна версия.
    И при мен е така, със същия телефон съм. Е остава са да чета и да давам от време на време по някоя ръчичка.

  2. #222
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Няма как да поддържаме 1000 вида телефони просто защото ги нямаме под ръка за тестване. Ако наистина приемем, че има някакъв бъг в софтуера за някой вид телефон, то тогава проблема трябва да се рапортува не при нас, а при разработчика на форума vBulletin. Линка му е най-отдолу на страницата. Бихме могли и ние да се поразровим, но трябва човека с телефона да дойде при нас и да седне с някой от ИТ отдела, и след това заедно да се загубят 2 часа или 2 дена - все пак това са стотици хиляди редове код, който не е писан от нас.
    Въпреки че не се напъвам да съм "почетен автор" и нямам амбицията да ръся мозък за щяло и нещяло, "проблемът" за който споделих е досаден. И без друго пишещите губят битката с четящите, явно и по обективни причини. Затова сигнализирах. Живея (вече) повече на село, където сичкото интернет ми е на телефона. Като знам, че не мога да кажа нищо, даже се съмнявам, че и ще чета...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #223
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Къде изчезна най - десния бутон с който се цитираха няколко поста едновременно?

  4. #224
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз го изключих, защото работеше бъгаво и объркваше повечето посетители на форума. Цитирането на повече от 1 постинг се използва само от 1-2 човека, при това много рядко, и лесно може да се на направи и посредством друг способ - например Copy/Paste на текстовете, направено с 2-3 последователни натискания на бутона за цитиране. Самият аз го правя така и никога не съм ползвал бутона за групово цитиране.

  5. #225
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз го изключих, защото работеше бъгаво и объркваше повечето посетители на форума. Цитирането на повече от 1 постинг се използва само от 1-2 човека, при това много рядко, и лесно може да се на направи и посредством друг способ - например Copy/Paste на текстовете, направено с 2-3 последователни натискания на бутона за цитиране. Самият аз го правя така и никога не съм ползвал бутона за групово цитиране.
    Бутона си работеше прекрасно. Вярно е, че объркваше някои посетители, но това не трябва да затруднява останалите, защото те не могат да работят с него. А затрудняваше по мои наблюдения само вишиста василевски, че забравяше да маха отметките и повтаряше един и същи пост по 10 пъти. Но ти си шефа, ако кажеш ще чукаме и с един пръст по клавиатурата като радисти, а не с десет, като телеграфисти.

  6. #226
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Добре де, върнах го. Ще черпиш една бира ......

  7. #227
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Добре де, върнах го. Ще черпиш една бира ......
    Винаги. Само кажи кога?

  8. #228
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Няколко пъти вече ми се случва: при цитат започвам да пиша моя коментар и в един момент, както курсора е на текущия ред се премества на горния празен над него и писането продължава на него. При преместване пак на долния, при натискане на клавиш се мести отново горе и така не мога да продължа писането на реда, на който съм започнал.
    Случвало ли се е на някой? Не съм сигурен, че е проблем на форума, но другаде не ми се е случвало.

  9. #229
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Няколко пъти вече ми се случва: при цитат започвам да пиша моя коментар и в един момент, както курсора е на текущия ред се премества на горния празен над него и писането продължава на него. При преместване пак на долния, при натискане на клавиш се мести отново горе и така не мога да продължа писането на реда, на който съм започнал.
    Случвало ли се е на някой? Не съм сигурен, че е проблем на форума, но другаде не ми се е случвало.
    Проблем на форума е. Случва ми се както тук, така и в един друг форум, който е на същата платформа. Решавам го като продължавам с писането където е курсора, после маркирам написаното и го провлачвам където му е мястото.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #230
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Проблемът е във взаимодействието между софтуерен код на форума и софтуерен код на Java-та. Софтуера на форума вече е стар - писан е преди няколко години и е тестван на стари версии на Java-та. Колкото до самата Java - вероятно посетителите на форума имат инсталирани по компютрите си поне 100 различни нейни версии. Резултата от всичко това е появата на бъгове (най-вече в прозореца за писане на постинги и качване на файлове), които се проявяват при един посетител и не се проявяват при друг.

    Искаше ми се да ви кажа, че ще го оправя това, но истината е че не знам как може да се оправи. Ако се разпоредя форума да се ъпдейтне до последната версия на v-Bulletin, това ще отнеме 1 месец време на IT отдела, и в резултат на това едни бъгове ще се оправят, но ще се появят други, които не се знае дали ще са чак толкова безобидни като сегашните.

    Иначе софтуера на форума не е ъпдейтван повече от 2 години, но през този период няколко пъти се появяваха и изчезваха едни или други бъгове. И всичко това се случваше след поредния ъпдейт на Java-та.

 

 
Страница 23 от 53 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •