Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 121 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 1210
  1. #311
    Наблюдател
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    14
    Това го практикувам от 5 6 год. слагам захарта наливам от бойлера вода и легнали в колата.
    lz2iry 30 бр ЛР

  2. #312
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Как мога да проверя дали даден захарен разтвор е инвертиран, освен с анализ в лаборатория или с лентички за урина, които реагират на глюкоза? По това ,че остава течен в камерата на хладилника, може ли да се съди? И ако да, каква е достоверността на този тест? Ако знаете други начини, споделете моля.

  3. #313
    Уважаеми пчелари!

    Прости ми, ако аз пиша ненужни неща. Надявам се, че моето послание ще бъде интересен човек.
    Четох в тази тема, че много от вас са мислене за инверсия сироп. Няколко души в този форум вече са купили "ПЧЕЛИТ" (зуница, Todor Mitev Тодоров, Матев Валентин Николов). Аз просто исках да ви съобщим, че колективната ред ще струва по-малко от няколко индивидуално. Спестявания на транспорта (ако ние изпращаме всички поръчки в една клетка).
    Може би там е собственик магазин за пчелари? Бихме могли да си сътрудничат. След пчелар едва ли купуват един буркан "ПЧЕЛИТ", ако пратката е на стойност повече от банката. И ако той вижда буркана в магазин, вие вероятно ще искате да го купи.
    Спомням си, че когато инверсия "ПЧЕЛИТ", ХМФ, не формира. Специално топъл сироп не е необходимо. Инверсия температура от 20 до 60 градуса. Инверсия продължение на 2 дни.
    Цени на пчелите имат тук (в рубли) http://pchelit.ru/buy.html

    P. S. Съжалявам, че не говоря български. Използвах Google-преводач.

  4. #314
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Почему не пишеш по русски. Так лучше будем тебе понимать. Google не надо верит - перевод у него плохой.

    И если возможно, напиши какова будеть цена в EUR, посколько обменный курс вашей рублей каждый день меняется.

  5. #315
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Току що попаднах на линка http://pchelitbg.com/ някои да го е ползвал?

  6. #316
    Наблюдател
    Регистриран
    10.02.2015
    Мнения
    6
    Здравейте на всички!

    Нов съм във форума, както и по въпроса за инвертирането на захарта. Прочетох темата до момента и имам въпрос, чиито отговор не намерих тук, а и на друго място. Става въпрос за материала от който са изработени съдовете за инвертиране и по-точно дали ламарината е от неръждаема стомана 304 или 316. Има един специалист по всичко около нас, който се радва на голям авторитет в интернет, но не и сред хората, които го познават лично .... Та тоци госпонид разправя наляво и надясно че съдовете трябва да са от стомана 316, защото ако са от 304, то сиропа получен в тях щял да отрови пчелита. Той лично си бил отровил пчелите преди време ..... Предлага да прави съдове от 316 .... Горе долу картинката е ясна, но винаги остава капка съмнение. Та заради тази капка свъннах на Лега и ги попитах от каква стомана правят техните уреди - отговориха 304! Всички ли? - Всички! Прочетох в интернет за разликата между 304 и 316

    http://www.ajmfg.com/faq/304-vs-316-stainless.html

    Represented by ASTM-A240 AND ASME SA240.
    Elements by Percentage by Weight - Maximum Unless Range is Specified.

    Състав на 304
    C = .08 / Mn = 2.00 / P = .045 / S = .030 / Si = 1.00 / Cr = 18.00 - 20.00 / Ni = 8.00-12.00 / N = .10

    Състав на 316
    C = .08 / Mn = 2.00 / P = .04 / S = .03 / Si = 1.00 / Cr = 16.00 - 18.00 / Ni = 10.00 - 14.00 / Mo = 2.00 - 3.00

    Аз го разбирам така /може и да греша/: Заменянето на част от никела с молибден прави стоманата по-устойчива на киселини и соли.

    Type 316 is considerably more resistant to solutions of sulfuric acid, chlorides, bromides, iodides and fatty acids at high temperature. In the manufacture of certain pharmaceuticals, stainless steels containing molybdenum are required in order to avoid excessive metallic contamination.

    Превод на последния абзац от Гугъл:
    Тип 316 е значително по-устойчиви на разтвори на сярна киселина, хлориди, бромиди, йодиди и мастни киселини при висока температура. В производството на определени фармацевтични продукти, неръждаеми стомани, съдържащи молибден са необходими, за да се избегне прекомерно замърсяване металик.

    При положение, че не сме във фармацевтичната промишленост, не ползваме сярна киселина, хлориди, бромиди, йодиди и мастни киселини при висока температура си мисля, че не е необходимо да се ползва 316 /тя е и значително по-скъпа/.

    Та исках да попитам тези от форува, които отдавна се занимават с инвертиране: Колко кошери са си отровили до момента?

  7. #317
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Ванчо Виж публикацията
    ......
    При положение, че не сме във фармацевтичната промишленост, не ползваме сярна киселина, хлориди, бромиди, йодиди и мастни киселини при висока температура си мисля, че не е необходимо да се ползва 316 /тя е и значително по-скъпа/.

    Та исках да попитам тези от форува, които отдавна се занимават с инвертиране: Колко кошери са си отровили до момента?
    Кошер може да си отровиш ако си тръгнал да правиш нещо и не си прочел и бъкел преди това как се прави. Последния виновник ще е вида на стоманата. Ако не искаш да се занимаваш с киселини, скъпи съдове и куп други параметри разгледай това което е дал колегата.

    Цитат Първоначално публикувано от asti Виж публикацията
    Току що попаднах на линка http://pchelitbg.com/ някои да го е ползвал?
    Аз го ползвах на есен и засега забелязвам много ниска консумация през зимата, но факторите за това може разбира се да са много.
    Винаги може по-добре.

  8. #318
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Аз го ползвах на есен и засега забелязвам много ниска консумация през зимата, но факторите за това може разбира се да са много.
    Предполагам колега имаш предвид ниска консумация през зимата сиропа от хранилката или нямаш това в предвид?

  9. #319
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от asti Виж публикацията
    Предполагам колега имаш предвид ниска консумация през зимата сиропа от хранилката или нямаш това в предвид?
    Не, имам предвид ниска консумация на мед при зимуването. Така дават и при изследването, при зазимяване с 5 различни инвертирани сиропа при кошерите с пчелита консумацията след презимуването е най-ниска.
    Винаги може по-добре.

  10. #320
    Потребител
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    а това добре ли е или зле ако има ниска консумация на мед при презимуването

 

 
Страница 32 от 121 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •