Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 98
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Давам цялото инфо. Работата тръгна с въпроса ми към наша фирма, с която често работя, произвеждаща тегловни системи за животновъдните комплекси. Там се налага непрекъснато измерване на теглото на многобройни бункери за фураж, от които непрекъснато се раздава на животните. Разработени и приложени са технология, хардуер и софтуер за това начинание. По време на разговорите се оказа, че за кошера е достатъчен един централен тегловен датчик, а в момента се сертифицират новите нискобюджетни локални платки, които съвместяват в себе си целия хардуер, необходим за интерпретиране и изпращане на данните към РС. Посочената сума е съвсем ориентировъчна, вида на конекторите, кутийките и др. подобни аксесоари ще влияят на бъдещата цена. Производителя изобщо не е мислил за приложение върху кошери, но се оказва подходящо. За себе си съм решил да пробвам, така и така ще правя нов пчелин, като ще е, да е нещо ново. Дай боже и по някоя от европрограмите да може да се финансира. Както казва инж. Матеев, някакво конкурентно предимство прави бизнеса, всичко останало е просто оцеляване.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Давам цялото инфо. Работата тръгна с въпроса ми към наша фирма, с която често работя, произвеждаща тегловни системи за животновъдните комплекси. Там се налага непрекъснато измерване на теглото на многобройни бункери за фураж, от които непрекъснато се раздава на животните. Разработени и приложени са технология, хардуер и софтуер за това начинание. По време на разговорите се оказа, че за кошера е достатъчен един централен тегловен датчик, а в момента се сертифицират новите нискобюджетни локални платки, които съвместяват в себе си целия хардуер, необходим за интерпретиране и изпращане на данните към РС. Посочената сума е съвсем ориентировъчна, вида на конекторите, кутийките и др. подобни аксесоари ще влияят на бъдещата цена. Производителя изобщо не е мислил за приложение върху кошери, но се оказва подходящо. За себе си съм решил да пробвам, така и така ще правя нов пчелин, като ще е, да е нещо ново. Дай боже и по някоя от европрограмите да може да се финансира.
    Доста хора ще ти бъдем благодарни ако на държиш в течение как са развиват за в бъдеще нещата при теб с тази система.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Нещо, което и преди съм гледал, но сега го препрочетох с други очи:http://www.sama.ru/~yerko/yerko_bg/balance
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Седем години по-късно и след доста похарчени средства прекратих опитите за събиране и анализ на база данни. Основните причини са две:
    1. Работя сам и нещата се придвижват бавно и мудно - когато имам време и желание.
    2. Влагането на пари за външни услуги /софтуер и хардуер/ рязко започнаха да нарастват.
    3. Пчеларстването не носи приходи, които да покриват разходите ми за труд и постепенно се превърна в хоби с десетина кошера.
    Да, събрах огромна база данни за теглото на четири кошера, но не събрах данни от вътрешността на кошера. Събирането на последните по лесен и достоверен начин се оказа сложна задача. Тази задача е лесно решима, идеята я има, но няма средства за осъществяването и. С одъртяването започна да изчезва и ентусиазмът. Замисълът беше да се събират по едно и също време данни за тегло, вътрекошерни параметри, метеорологични условия и да се напише софтуер за обработка на корелацията им. Първото и третото се оказаха лесно осъществими, но без останалото няма смисъл.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Седем години по-късно и след доста похарчени средства прекратих опитите за събиране и анализ на база данни. Основните причини са две:
    1. Работя сам и нещата се придвижват бавно и мудно - когато имам време и желание.
    2. Влагането на пари за външни услуги /софтуер и хардуер/ рязко започнаха да нарастват.
    3. Пчеларстването не носи приходи, които да покриват разходите ми за труд и постепенно се превърна в хоби с десетина кошера.
    Да, събрах огромна база данни за теглото на четири кошера, но не събрах данни от вътрешността на кошера. Събирането на последните по лесен и достоверен начин се оказа сложна задача. Тази задача е лесно решима, идеята я има, но няма средства за осъществяването и. С одъртяването започна да изчезва и ентусиазмът. Замисълът беше да се събират по едно и също време данни за тегло, вътрекошерни параметри, метеорологични условия и да се напише софтуер за обработка на корелацията им. Първото и третото се оказаха лесно осъществими, но без останалото няма смисъл.
    Помниш ли като ти писах : ...и като видиш данните на кошера, какво?---ще пратиш манго на пчелина да реши проблема ли? Как беше " мързеливо пчеларство ". Няма пчеларство без труд. Разбра го по трудния начин май.

  6. #66
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Една овца да имаше под ръка,щеше да решиш задачата с кантара.
    Това не е шега,нито обида.
    Малко ми е страно това "агро" щом не можа да направиш-видиш връзката м/у млекодайно и пчелата.....че даже и вароа може да е индикатор за кантара...
    Фантазии....,а можеби НЕ!

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Седем години по-късно и след доста похарчени средства прекратих опитите за събиране и анализ на база данни. Основните причини са две:
    1. Работя сам и нещата се придвижват бавно и мудно - когато имам време и желание.
    2. Влагането на пари за външни услуги /софтуер и хардуер/ рязко започнаха да нарастват.
    3. Пчеларстването не носи приходи, които да покриват разходите ми за труд и постепенно се превърна в хоби с десетина кошера.
    Да, събрах огромна база данни за теглото на четири кошера, но не събрах данни от вътрешността на кошера. Събирането на последните по лесен и достоверен начин се оказа сложна задача. Тази задача е лесно решима, идеята я има, но няма средства за осъществяването и. С одъртяването започна да изчезва и ентусиазмът. Замисълът беше да се събират по едно и също време данни за тегло, вътрекошерни параметри, метеорологични условия и да се напише софтуер за обработка на корелацията им. Първото и третото се оказаха лесно осъществими, но без останалото няма смисъл.
    Споко и запази данните. Ще ти пратя няколко документа на пощата, но трябва да се четат внимателно и между редовете, че са на "брюкселски език". И си припомни кой беше организатор на конференцията за дигитализацията, произхода му и сегашната му позиция.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Помниш ли като ти писах : ...и като видиш данните на кошера, какво?...
    Не е номера да видя данните, замисълът беше да видя анализа им какво казва, както и каква е прогнозата на база предишни анализи. Като знаеш какво се случва или има вероятност да се случи, ще си намалиш излишната работа по кошерите. За себе си установих, че има доста такава и е сигурно, че може да се избегне със съвременни похвати. Ако беше някоя важна или печеливша дейност, отдавна да е направено, както е при кравите, прасетата и кокошките. Ама нали е несъществен поминък, никой не му обръща внимание.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    ...щеше да решиш задачата с кантара...
    Задачата с кантара се оказа най-лесният проблем, но решаването и дава много малко полза. Или друго имаш предвид?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Помниш ли като ти писах : ...и като видиш данните на кошера, какво?---ще пратиш манго на пчелина да реши проблема ли? Как беше " мързеливо пчеларство ". Няма пчеларство без труд. Разбра го по трудния начин май.
    Грешиш много!
    1.Израза "мързеливо пчеларство" не ми допада.
    2.Работата може да се облекчи, НО!
    -Агро не е специалист по електроника и сотуер. Ако греша нека да ме извини! Това е причина за повече лутане и оскъпяване.
    -Сегашните "спешълисти" са гола вода. Една система за оповестяване не могат да направят като хората.
    -Току що пръкнали се калинки, са непотребни тоже.
    -Знаещи и можещи заминаха да търсят златното руно.
    На запад пчеларите явно не са отворени в тази насока. Руснаците са направили една програма "Пчела 2", но тя е елементарна, с ръчно въвеждане на елементарни данни и аз не виждам полза от нея. Има няколко други програми, но те са от същото ниво.
    Агро трябва да си подбере екип. Иначе няма да стане.
    Ако бях по-млад щях да се включа в играта, но ми е минало времето.
    Последно!!! Идеята не е за подценяване. Само трябва да се намерят подходящите хора.
    Самовлюбени Тъпири, търсещи само материална изгода, независимо дали дават нещо или имитират, че дават могат да провалят и най-добрата идея!

 

 
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •