Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 121 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 1210
  1. #251
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Матеев пиша в тази тема за инвертирания сироп тъй като е по-пълна. Поръчах си Пчелита от Русия, сега пътува малко късно но все пак реших. По рецепта се инвертира до 35 градуса за 48 часа. Пращат ми и ленти за проверка на степента на инвертиране. Имам оферта за теб ако те интересува.
    Като дойде ще направя сироп по упътването и ти пращам малко сироп и 2 ленти. Лентите ги използвай за своя сироп да видим дали ще дадът еднакъв резултат с лабораторията. А сиропа който ще ти пратя ако си съгласен го изследваш пък да видим какво ще каже лабораторията да разберем какви ги върши този Пчелит.
    Винаги може по-добре.

  2. #252
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз пък се чудя случайно някой от вас да е запознат под каква форма внасят заготовките за производството на захар - течна или твърда?
    Ако е под формата на сироп, дали случайно не би било по-евтино да се направи някаква инсталация за производство на инвентиран сироп директно от полуфабрикат?
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #253
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Аз пък се чудя случайно някой от вас да е запознат под каква форма внасят заготовките за производството на захар - течна или твърда?
    Ако е под формата на сироп, дали случайно не би било по-евтино да се направи някаква инсталация за производство на инвентиран сироп директно от полуфабрикат?
    По-рано имаше собствено производство от захарно цвекло и внос на сурова тръстикова захар от Куба. Тук я рафинираха и разфасоваха. Може да се провери тук дали технологичния процес минава през сироп или не.
    За кафявата чета, че сега я внасят от Гваделупа.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #254
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Да бе, сега ще им звънна да ги занимавам с моите глупости. Ха ха.
    Хрумна ми че ако процеса минава през течна форма, то теоретично захарните заводи биха могли да предлагат пакетирана захар в наливно състояние (инвертирана и неинвертирана) за пчеларството и/или сладкартвото.
    Да, обаче вече такава течна форма за сладкарството има - изосуит. Незнайно от мен защо обаче, тя е малко по-скъпа отколкото рафинираната захар и по-евтина от нерафинираната. (царевицата я има по нивите в изобилие, за разлика от захарната тръстика, от където би трябвало суровината да е по-евтина)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #255
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Да бе, сега ще им звънна да ги занимавам с моите глупости. Ха ха.
    Хрумна ми че ако процеса минава през течна форма, то теоретично захарните заводи биха могли да предлагат пакетирана захар в наливно състояние (инвертирана и неинвертирана) за пчеларството и/или сладкартвото.
    Да, обаче вече такава течна форма за сладкарството има - изосуит. Незнайно от мен защо обаче, тя е малко по-скъпа отколкото рафинираната захар и по-евтина от нерафинираната. (царевицата я има по нивите в изобилие, за разлика от захарната тръстика, от където би трябвало суровината да е по-евтина)
    За питане пари не вземат! А знаеш ли, това може да се окаже добра пазарна ниша за тях. Пчелари бол! И сигурно се бъркат тонове сиропи всяка година.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #256
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Не му се връзвайте на тоя "агент", той вчера зададе и същият и във фейсбук, по същото време, опитах се да му обясня, а той взе да ме "плюе", явно е човек с когото трудно може да се комуникира нормално!

    <<За температура 30 градуса едва ли някой може да ти даде конкретен отговор. Имайки предвид че при инвертирането с мед оптималната температурата е малко под 40 градуса, и отнема две седмици - то смятай колко време ще е необходимо при 30, ако въобще се получи.>>

    <<Как да му помогнем на колегата?!? Още в първият си пост му писах, че едва ли някой би могъл да му даде точен отговор на въпроса!!! И десет човека му писаха да го прави при 55 градуса, ако иска да се получи с ензима.
    Другият вариант е правиш си го при 30 градуса, и започваш след 24 часа вземаш проби и пращаш за анализ, на всеки 24 часа, докато получиш задоволителни резултати.
    Успех и ще се радваме да ги споделеш, ако го напарвиш!>>

    rudy69(Радослав Станев), дори и да има хора, които да знаят отговора на въпроса ти, то определено не си сред тях(щом питаш), но ако го узнаеш всички ще се радваме да го споделеш.
    Успех!

  7. #257
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rudy69 Виж публикацията
    При направата на инвентиран сироп с ензима инвертаза, при при 70% захарен сироп и 30градуса температура и 5гр. инвертаза за колко време се получава или става готов инвертиран сироп?
    Въпросът ти е некоректен, защото не споменаваш за колко килограма захар става въпрос. За 1 грам или за 1 тон? Също така какъв модел ти е инвертазата, защото има много видове с различен вид ензим и различна негова концентрация. Все едно да попиташ "Ако колата ми е зелена и имам ABS спирачки, за колко време ще стигна до София?".

    Дори и въпросът ти да беше по-точен, той заради параметрите пак ще изглежда от типа "Ако карам с 15 km/h, за колко време ще стигна от Габрово до София?". Ами няма как някой да знае отговора, защото вероятно никой досега не е пътувал между Габрово и София с такава скорост.

  8. #258
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    За питане пари не вземат! А знаеш ли, това може да се окаже добра пазарна ниша за тях. Пчелари бол! И сигурно се бъркат тонове сиропи всяка година.
    Вече го правят. Бизнеса с вафли и торти може и да не върви но пчелари ентусиасти болллл.

  9. #259
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Въпросът ти е некоректен, защото не споменаваш за колко килограма захар става въпрос. За 1 грам или за 1 тон? Също така какъв модел ти е инвертазата, защото има много видове с различен вид ензим и различна негова концентрация. Все едно да попиташ "Ако колата ми е зелена и имам ABS спирачки, за колко време ще стигна до София?".

    Дори и въпросът ти да беше по-точен, той заради параметрите пак ще изглежда от типа "Ако карам с 15 km/h, за колко време ще стигна от Габрово до София?". Ами няма как някой да знае отговора, защото вероятно никой досега не е пътувал между Габрово и София с такава скорост.
    Матеев ти докато философстваш хората бъркат ли бъркат сиропа па и продават вече.

  10. #260
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Матеев пиша в тази тема за инвертирания сироп тъй като е по-пълна. Поръчах си Пчелита от Русия, сега пътува малко късно но все пак реших. По рецепта се инвертира до 35 градуса за 48 часа. Пращат ми и ленти за проверка на степента на инвертиране. Имам оферта за теб ако те интересува.
    Като дойде ще направя сироп по упътването и ти пращам малко сироп и 2 ленти. Лентите ги използвай за своя сироп да видим дали ще дадът еднакъв резултат с лабораторията. А сиропа който ще ти пратя ако си съгласен го изследваш пък да видим какво ще каже лабораторията да разберем какви ги върши този Пчелит.
    Преди време му четох упътването в сайта и бях останал с впечатление, че трябва да се използва в рамките на 48 часа, сега при малко по-подробен преглед и с помоща на преводача на гугъл виждам че трае един месец на температура в хладилник, дали правилно съм го разбрал/превел?!?

    http://www.pchelovod.com/prod613.html

    <<Готовый инвертный сироп использовать в течение 3 суток. Неизрасходованный инвертный сироп хранить в плотно закрытой таре при температуре +4°–+6°С в течение месяца.>>

    << Готовият инвертиран сироп, използван в рамките на 3 дни. Необременени инвертиран сироп в плътно затворен контейнер при температура + 4 ° - + 6 ° С в продължение на един месец.>>

 

 
Страница 26 от 121 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •