Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 96 от 121 ПърваПърва ... 46869495969798106 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 951 до 960 от общо 1210
  1. #951
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Никога не съм ползвал инвертиран сироп, само бяла кристална захар, като сироп или твърда храна- пудра + изосуит. Не си губи времето и мислите в тази посока, тоест парите.
    Да, когато пчеларстването ти е успешно, е разбираемо да не променяш нещо работещо. Но новостите така или иначе идват. Аз до последно се съпротивлявах на смартфоните, ама няма как вече, купих си, защото иначе работата ми остава по - непроизводителна от тази на останалите конкуренти. Така ще стане вероятно скоро и с електромобилите, а с инвертирания сироп е вече факт. Може да се окаже, че с правилна стратегия, отчитаща новостите, неопитен пчелар с по-малко труд ще изкарва добиви наравно със баш майсторите в занаята. Времето ще покаже.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #952
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Може да се окаже, че с правилна стратегия, отчитаща новостите, неопитен пчелар с по-малко труд ще изкарва добиви наравно със баш майсторите в занаята.
    Олее ле, пази боже! Тогава ще купуват меда на цената на захарта, защото инверта е по-евтин ( хеле собствено производство ).

  3. #953
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Да, когато пчеларстването ти е успешно, е разбираемо да не променяш нещо работещо. Но новостите така или иначе идват. Аз до последно се съпротивлявах на смартфоните, ама няма как вече, купих си, защото иначе работата ми остава по - непроизводителна от тази на останалите конкуренти. Така ще стане вероятно скоро и с електромобилите, а с инвертирания сироп е вече факт. Може да се окаже, че с правилна стратегия, отчитаща новостите, неопитен пчелар с по-малко труд ще изкарва добиви наравно със баш майсторите в занаята. Времето ще покаже.
    Баш майсторите произвеждат малко мед - казах мед.

  4. #954
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Баш майсторите произвеждат малко мед - казах мед.
    Кофтито е обаче, че качествения МЕД все повече намалява, а цената му не се увеличава а напротив. В БГ масово няма културата за ядене на мед, а пък за познания по качествта на меда в масовия купувач да не говорим. Имам 2-3 клиенти на дребно които знаят какво да търсят и да си купуват. Изискават ми мед ваден от между акацията и липата, 2-3 буркана липа и друг мед не щат. И от години това само си поръчват и са доволни. Другте просто си купуват мед, не че е некачествен или пълен с инверт или захар, но за тях медът е просто мед!

  5. #955
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Олее ле, пази боже! Тогава ще купуват меда на цената на захарта, защото инверта е по-евтин ( хеле собствено производство ).
    Темата не е как да правим мед от захар и не това обсъждаме. Разбойници е имало и ще има, те по-добре от нас знаят как стават тия работи. Темата според мен е що е то инвертиран сироп, как се прави, трябва ли и може ли да се използва в помощ на пчеларите. Дотук от всичко прочетено по въпроса заключавам, че полза от него има, използва се масово не само у нас, като от това не се е чуло да са настъпили някакви сериозни негативни последствия. Биопчеларите да не четат, за тях само захар, при това само цвеклова.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #956
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    И за инверта и за обикновенния сиропец хич не е зле захарчицата да е само цвеклова.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #957
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ... като от това не се е чуло да са настъпили някакви сериозни негативни последствия....
    https://www.fermer.bg//инвертазата-н...news18907.html


    "В много от пробите мед се установява по-голямо количество инвертаза. Тази година количества от реализираните количества мед на колеги за чужбина, бяха върнати обратно в България, поради подобно наличие, извън определените норми. В една такава ситуация този мед се смята за фалшификат“, допълва Желязкова. "

    Такива писания не ги хващаш. Явно хората лъжат. Това, че предходната година чаках -3 месеца да ми изкупят меда, миналата -5, а тази бог знае колко, на какво се дължи. Навярно на хубавия (качествен ) мед, за който чакат на опашка и се избиват в Европа. Е ти ще го свариш твоя инверт на 85 градуса и ще е чист, като акация. Самата ти мисъл да прикриеш инвертазата, говори достатъчно.

  8. #958
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Е чакай сега, тез прекупвачи нали вземат проби от меда... За къв ч.п вземат проби тогава, като после нищо не проверяват. Ама след туй пчеларите им виновни!
    Има хора и хора, светът е шарен! Силно се съмнявам, че прекупвач ще вземе такъв мед, а после ще си го блъска в главата. По ми се вярва прекупвачите нещо да сбъркали пропорциите и после да се оправдават с пчеларите..., или толкова проверяват меда който изкупуват!

  9. #959
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Силно се съмнявам, че прекупвач ще вземе такъв мед, а после ще си го блъска в главата.
    Към днешна дата -да няма да вземат, но явно не са били подготвени да изследват за изкуствена инвертаза. Самото оборудване е скъпо. Не знам чия е вината за проблема, само цитирах Желязкова.

    пп. сигурно ще повторя стар пост, но ще потърся още нещо.

    "За чудещите се още : https://www.youtube.com/watch?v=-EtOdKpHYEI

    пп. Като гледам няма интерес. Яно сте слушали на живо в Плевен.

    Също като Апитред и те, интелигентни хора, говорят за некоректни практики. Ако бях аз щях да ви кажа направо.

    Пичове , меда ви не струва, спрете инверта!! "---от 02.2017 от мен.
    Този пост е редактиран от ch.atanasov; 02.10.2017 в 16:51.

  10. #960
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ако бях аз щях да ви кажа направо.

    Пичове , меда ви не струва, спрете инверта!! "---от 02.2017 от мен.
    Че каква е разликата дали ги храниш със захар или с инвертен сироп? Захарният мед е точно толкова фалшив, колкото и този с повишена инветазна активност, само дето по-трудно се хваща. Значи, ако те хванат, си грешен, ако не те хванат, си праведен, независимо какви си ги натворил. Типично нашенска логика.
    Който е решил да лъже, ще го прави непременно със захар, и то цвеклова, за да го засичат по-трудно. Другото е изцяло да се премахне подхранването, но няма как да се контролира и е на практика неосъществимо. Ама тогава не ми се мисли каква ще е себестойността на такъв праведен мед и как ще бъде продаден на сметка. Едни от най-популярните теми из форумите са точно за подхранване, а една от най-продаваните стоки на изложенията са сироп, питки и добавки.Едно е да подхранваш, друго е да вадиш мед от захар, нещо ги смесваме тези понятия из последните страници от тази тема.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 96 от 121 ПърваПърва ... 46869495969798106 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •