Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 68 от 121 ПърваПърва ... 1858666768697078118 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 671 до 680 от общо 1210
  1. #671
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    някой говорил ли е официално със захарни заводи за необходимоста на пчеларите от цвеклова захар горна оряховица е единствения завод за преработка на трастика и меласа а гриша ганчев е единствен вносител 2012 2013 имаше 3 танкерчета с цвеклова меласа от украйна но от тогава само фидел

  2. #672
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    И неофициално да е говорил....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #673
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Ако ви липсва цвекловата захар попитайте г-жа Меглена Кунева (Пръмова). Тя е най-компетентна по въпроса.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #674
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Като ви слуша/чете човек би останал с впечатление, че ви липсва или пък че на пазара има липса от/на цвеклова захар...?!?
    Не, че е в изобилие, но дори и по пчеларските вестници щом вече има обяви - едва ли има дефицит?!?

  5. #675
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Аз па не стоплих, какво трябваше да се говори с Горна О.? Сръбска захар се внася. Да речем, не малко.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #676
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Абе не бой се! За лаф да става- захар дал Господ.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #677
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Искам да попитам следното. Може някои да се е сблъсквам с това. Ще си правя машина за инвертиран сироп. Всичко относно механика съм го измислил. Боя се за подгрева на сиропа. Мисля подгрева да го направя с двойно дъно с огнеупорни тухли с сух нагревател (от печка). Които да нагрява затворен обем от въздух и тухлите. Та въпроса ми е следния: ИМАЛИ ОПАСНОСТ ЗАХАРНИЯ СИРОП ДА ЗАПОЧВА ДА КРИСТАЛИЗИРА НА ДЪНОТО НА СЪДА. Температурата на захарния сироп ще е 55 градуса. Предварително загрят и с разтворена захар. Предполагам температурата на подгрева (затвореното помещение) ще е максимум 60-65 градуса. Такава че температурата на захарния разтвор да не превишава 55 градуса. Как мислите колеги ща кристализира ли по дъното?
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  8. #678
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не ми стана много ясно какво точно си намислил, но с тези огнеупорни тухли рискуваш да направиш голяма глупост. Сиропа няма да кристализира (заради високата температура), но има голяма вероятност да се карамелизира от локално прегряване в зоната на тухлите. И естествено ще си докараш много ХМФ.

    В тази тема вече сме обсъждали на какви изисквания трябва да отговаря нагревателя. Твоя като че ли нарочно си го измислил да прави точно обратното ..... Да се бях напъвал да повредя сиропа, нямаше да мога да го измисля толкова гениално, колкото си го измислил ти.

  9. #679
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Освен това, такава система ще е много инертна и трудна за регулираме. Разликата между най-ниската и най-високата температура на сиропа ще е твърде голяма.
    Този пост е редактиран от tsc1; 21.12.2015 в 08:02.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #680
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Първа варка за да тестваме машината.Нагревателя е 3кв. За 24 часа разход на ток около 30 кв.поддържахме температура 50градуса на сиропа.остава да направим изолация на външният варел https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=-S46REJ69GE

 

 
Страница 68 от 121 ПърваПърва ... 1858666768697078118 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •