Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 121 ПърваПърва ... 456781656106 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 1210
  1. #51
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Откъде в София купувате готов инвертиран захарен сироп, от който сте останали доволни?

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Софиянец, таз магия е известна на немалко хора. И е нормално да не си чел един ред за нея от пчелари, макар че у форума е споменавана два или три пъти, бегло. Понятно по какви причини. Аз лично винаги съм се придържал към това което е написал m_pchelari в последното си мнение, първи абзац.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Sofiqnec Виж публикацията
    Другия вариант който споменавате е с добавка на мед (е нещо да сте чували, че меда има естествена киселинност и то не ниска ?)
    Като химик , колега би ли ни обяснил 10-те % мед с колко биха повлияли на общата киселинност на инвертирания сироп.Аз инвертирам по схема : 7 захар-2 вода -1 мед.Интересува ме как киселината от меда би разложила захарта при температура до 40 градуса и колко като ХМФ би се получило в резултат на процеса? Малко конкретизация няма да навреди.И аз до момента съм приемал, че инвертазата в меда върши инвертирането, а не киселинноста му.Силно ме заинтригува.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    29.10.2011
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Откъде в София купувате готов инвертиран захарен сироп, от който сте останали доволни?
    Аз купувам от тук и съм доволен и цената е добра.http://www.toshev-ltd.com/bg/Produkt...i/83/products/

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Ако сиропа трябва да е кисел преди да се добави инвертазата, то разликата от подхранването с подкиселен обикновен сироп и инвертиран такьв е само в производителя на самата инвертаза. Е питам се тогава кой е по-добрия производител: Судзукер, Пчелит, Тошев ....или apis mellifera?

  6. #56
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от pojara Виж публикацията
    Аз купувам от тук и съм доволен и цената е добра.http://www.toshev-ltd.com/bg/Produkt...i/83/products/
    Много благодаря! Оказа се, че ми е на много удобно място.

  7. #57
    колега pojara на каква цена взимаш инвертирания сироп че на сайта не видях цени
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #58
    Наблюдател
    Регистриран
    29.10.2011
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Цената е 1.66лв. за килограм,но ако взимаш голямо количество над 20кофи по 13кг. има отстъпка.

  9. #59
    Наблюдател
    Регистриран
    27.04.2014
    Мнения
    11
    6 кила захар 0.5 фруктоза 6 литра вода загрявате до пално разтваряне оставяте за една нощ да протече инверирането и на другия ден може да похранвате . за късно дозапасяване се прави сащото но се слагат не 6 а 3 литра вода . ако държите да подкиселявате за да не се разваля добавете киселината 24 часа след приготвянето на сиропа и имате инвертен сироп без хмф. Изосуит е пална отрова за пцхелите и за хората също . Фруктоза се продава в магазините и аптеките и струва 2,30 за половин кило.

  10. #60
    Наблюдател
    Регистриран
    27.04.2014
    Мнения
    11
    киселинноста в меда е причинена от слаби киселини който не се влияят от разреждането. Да с меда е най добрия вариант от трите предложени но не и идеалния по добре добави към сиропа 8 % фруктоза и чак на другия ден меда

 

 
Страница 6 от 121 ПърваПърва ... 456781656106 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •