Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 56 от 121 ПърваПърва ... 646545556575866106 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 551 до 560 от общо 1210
  1. #551
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172

    Lightbulb

    само ДДС-то да не забравяме тук и там, та да са изрядни сметките

    П.С. моят ми излезе около 0.95 лв./кг с ДДС, за 67% разтвор, с включени няколко добавки, без амортизация на машини, но с включени ток и труд.

  2. #552
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз съм свикнал всичко да смятам без ДДС, защото самото ДДС не са мои пари, а пари на държавата. Ако искате да смятате с ДДС, ами добавете си го в крайния резултат и готово.

  3. #553
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Колега най-вероятно няма къде да го складират и затова бавно вземат. Как инвертираш? Какъв е сиропа 1 към 1 ли ? Аз инвертирам с киселина и вземат доста добре. Опитай да храниш от найлонов плик ще вземат по-добре определено.

  4. #554
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    Направих инвертиран сироп,но пчелите трудно го взимат.От 1 литър за 5 дни са взели само половината.Трябва ли да го разредя и ако трябва с колко?Става въпрос за 1 отводка на 7 рамки.
    Колега най-вероятно няма къде да го складират и затова бавно вземат. Как инвертираш? Какъв е сиропа 1 към 1 ли ? Аз инвертирам с киселина и вземат доста добре. Опитай да храниш от найлонов плик ще вземат по-добре определено.

  5. #555
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Колега най-вероятно няма къде да го складират и затова бавно вземат. Как инвертираш? Какъв е сиропа 1 към 1 ли ? Аз инвертирам с киселина и вземат доста добре. Опитай да храниш от найлонов плик ще вземат по-добре определено.
    Макар и кьсно все пак се намери някой да отговори, за което благодаря. ИС го правя по книга : на три кг.заха сложих 0.800мл.вода и 0.350гр.мед .Сложих го в инкубатор за пилета и при температура 37 градуса бьрках по 2-3 пьти.А за пликовете от доста време ако ми се наложи да подхранвам го правя само с найлонови пликчета.Когато след 4 дни отидох пак ,вече го бяха взели.Понеже вьв форума колеги пишат за гьстотата на сиропа и като видях,че за 5 дни не са го освоили това ме наведе на мисьлта,че сиропа може да е гьст.
    Този пост е редактиран от IVO_3; 10.09.2015 в 16:35.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  6. #556
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Аз инвертирам с киселина...
    Каква е рецептата? Нямам инкубатор
    0899946746 Поздрави, Емо.

  7. #557
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    Макар и кьсно все пак се намери някой да отговори, за което благодаря. ИС го правя по книга : на три кг.заха сложих 0.800мл.вода и 0.350гр.мед .Сложих го в инкубатор за пилета и при температура 37 градуса бьрках по 2-3 пьти.А за пликовете от доста време ако ми се наложи да подхранвам го правя само с найлонови пликчета.Когато след 4 дни отидох пак вече го бяха взели.Понеже вьв форума колеги пишат за гьстотата на сиропа и като видях,че за 5 дни не са го освоили това ме наведе на мисьлта,че сиропа може да е гьст.
    Късно е да храниш с гъст сироп опитай 1 към 1. 1,3 кг захар на 1,3 литра вода и 4 грама лимонена киселина от това става 2 литра сироп 1 към 1. не го смесвай с мед. 1 към 1 е най-близо до цветния нектар. Това е много гъст сироп на 800 мл 3 кг захар, как да го вземе бързо.

  8. #558
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    ... 1,3 кг захар на 1,3 литра вода и 4 грама лимонена киселина ...
    Какъв източника на тая пропорция? Какъв е процента на инвертиране? Колко е ХМФ ,ако го има?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #559
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Какъв източника на тая пропорция? Какъв е процента на инвертиране? Колко е ХМФ ,ако го има?
    Руски сайт е източника свалил съм си таблицата от един сайт не го помня точно. трябва да погледна за процента.

  10. #560
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    Каква е рецептата? Нямам инкубатор
    казах я щом нямаш имкубатор.

 

 
Страница 56 от 121 ПърваПърва ... 646545556575866106 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •