Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 25 от 31 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 241 до 250 от общо 307
  1. #241
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Към Матеев

    Благодаря за отговора, това исках да разбера, дали машините са ти проблем или апифондата е толкова „фантастична“ че не би я заменил с питки собствено производство.

  2. #242
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не съм чак толкова голям фен на апифондата. Наистина е хубава храна, но ако мога да се размина по-евтино със собствени питки, ще го направя.

  3. #243
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски


    Първото клипче съм го свимал около Коледа, и питките са отдавна в кошерите. Всички останали клипчета са от преди няколко дни, тестото е напълнено в пласмасови тенекии от сирене и е оставено да втасва(ферментира). Разфасоването ще е в края на януари, малко преди да поемат към кошерите. За около един ден аз и ТЕСТОМЕСАЧКАТА замесихме 442 килограм. Пробвах разфасоване с гроздомелачката, но стават по-тънки отколкото ми се иска, и събират около 750-800 грама, така че ще си правя машина за разфасоване по модела на Матеев(преди да я е патентовал )




  4. #244
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски




  5. #245
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски



  6. #246
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #247
    Наблюдател
    Регистриран
    14.02.2011
    Мнения
    23
    Ако вярваш на всичко,което четеш,по-добре не чети

  8. #248
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Мисля, че изчетох каквото имаше за четене по въпроса за питките. Мед за питки нямам, нали съм още новобранец. За пудра захар и сироп разбрах, че ще стане. За разните му стимулиращи пилото добавки не му е времето сега, а през февруари-март. Никъде не прочетох може ли питките да се забъркват с инвертиран, вместо с обикновен захарен сироп и дали има смисъл. Освен това се чудя, ако обезводнявам инвертирания сироп под вакуум /имам тази възможност/, дали в един момент сиропа няма да кристализира в онази мекичка бяла каша в хранилките, описана в темата за инвертирания сироп?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #249
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Мисля, че изчетох каквото имаше за четене по въпроса за питките. Мед за питки нямам, нали съм още новобранец. За пудра захар и сироп разбрах, че ще стане. За разните му стимулиращи пилото добавки не му е времето сега, а през февруари-март. Никъде не прочетох може ли питките да се забъркват с инвертиран, вместо с обикновен захарен сироп и дали има смисъл. Освен това се чудя, ако обезводнявам инвертирания сироп под вакуум /имам тази възможност/, дали в един момент сиропа няма да кристализира в онази мекичка бяла каша в хранилките, описана в темата за инвертирания сироп?
    Голям форум-необятен. Аз пък не съм чел за питки със сироп. Питки с инверт стават без проблем. Какво имаш в предвид-" обезводнявам инвертирания сироп".

  10. #250
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ...Никъде не прочетох може ли питките да се забъркват с инвертиран, вместо с обикновен захарен сироп и дали има смисъл.
    Има и е желателно.

    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Освен това се чудя, ако обезводнявам инвертирания сироп под вакуум /имам тази възможност/, дали в един момент сиропа няма да кристализира в онази мекичка бяла каша в хранилките, описана в темата за инвертирания сироп?
    Над 66-67% сиропа почва да кристализира бавно...

 

 
Страница 25 от 31 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •