Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 31 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 307
  1. #271
    Цената 2,05, доставката е за наша сметка до базата на спиди
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #272
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Аз си замесвам питките сам,пудра захар,мед и извара,доста по добре ядът от моите домашно приготвени отколкото от купешките,цената на моите питки ми излиза доста над тази 2,05лв. но смятам че моята храна е по добра.

  3. #273
    Наблюдател
    Регистриран
    11.06.2011
    Мнения
    12
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не знам дали сте правили експерименти с други храни, но апифондата е единствената, която има ИДЕАЛНА КОНСИСТЕНЦИЯ. Там над кълбото вероятно ще са същите температури и меката консистенция ще е идеална за да могат пчелите да вземат храната. При отрицателни температури сръбската храна става твърда като камък, а апифондата все още запазва сравнително добра консистенция. Това означава, че пчелите ще могат да я ядат дори и по периферията на питката, която е доста по-студена от центъра. Със сръбската храна това не се случва - периферията остава неизядена.
    Матеев, кажи как разрязваш найлоновия плик с храната, преди да го поставиш върху рамките?
    Питам, защото аз имам други впечатления от Апифондата. Става твърда ронлива и пчелите трудно я вземат.

    Ако вече си го казал, съжалявам.

  4. #274
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    пастообразна храна за пчели FONDABEE 1кг (12x1кг)в кашон цена 2.05лв за кг



    "пастообразна храна за пчели Fondabee 15кг в кашон
    цената е 1,90лв на кг
    "
    "гр. Бургас, обл. Бургас, Подател: Слънчев дар 15 ЕООД, преди 3 часа
    Белгийска храна за изхранване на пчелни семейства. Основната суровина за производството на пчелната храна е захарното цвекло. Фонда бий е твърда храна във вид на паста съдържаща миниатюрни кристали от захароза покрити с тънък филм от глюкоза. 12 броя в кашон Цена за 1000кг -2.20лв Цена за 500кг. -2.25лв цена за 250 кг. -2.35лв цена за 100кг. -2.40 лв Цена за 1кг - 2.45лв"

    Егати убийците. И после сектора не вървял-глупости. Той ако не върви ще има ли толкова магазини с такива цени.

  5. #275
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Здравейте колеги

    Искам да си направя питки за пчелите

    Смилям захарта до определена консистенция малко инвертиран сироп хубаво разбъркване и върху рамките

    някакви забележки , препоръки

  6. #276
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Забележка.
    Ако ти е за сефте, не знаеш къв чеп ще излезе.
    Препоръка.
    Ако излезе кофти чеп, ще стане мазало. Аз лично съм го гледал тоя филм, сигур и други зрители има у форума. Понеже захар и инверт не съм ползвал /в смисъл комбина от двете/, чети колегите какво препоръчват и избирай.
    Успех!
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #277
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    Здравейте колеги

    Искам да си направя питки за пчелите

    Смилям захарта до определена консистенция малко инвертиран сироп хубаво разбъркване и върху рамките

    някакви забележки , препоръки
    Захарта трябва да е много финно смляна на пудра. Ако не е ще береш ядове. Аз меля с тази мелница-
    https://gordyan.wordpress.com/2013/1...0%D1%85%D0%B0/
    Бъркам изосуит 1:1 с вода, от тази смес 4.1-4.2 кг меся с 25 кг. пудра. Перфекта консистенция, може да се слага директно върху рамките.

  8. #278
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от gonzo79 Виж публикацията
    Смилям захарта до определена консистенция малко инвертиран сироп хубаво разбъркване и върху рамките

    Колкото по-ситна е пудрата захар, толкова по-добре. Само с разбъркване няма да стане- иска месене. При месене на ръка 2.7--3.00 кг. пудра-1кг. инверт. При месене с машина 3.8-4.0 кг. на кило инверт. Готовата питка се слага в плик. ( аз ползвам целофанов плик )

  9. #279
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Захарта трябва да е много финно смляна на пудра. Ако не е ще береш ядове. Аз меля с тази мелница-
    https://gordyan.wordpress.com/2013/1...0%D1%85%D0%B0/
    Бъркам изосуит 1:1 с вода, от тази смес 4.1-4.2 кг меся с 25 кг. пудра. Перфекта консистенция, може да се слага директно върху рамките.
    Аз имам някакво подобие, но мотора е 10 кW. Дали ще ми върши работа?

  10. #280
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Захарта трябва да е много финно смляна на пудра. Ако не е ще береш ядове. Аз меля с тази мелница-
    https://gordyan.wordpress.com/2013/1...0%D1%85%D0%B0/
    Бъркам изосуит 1:1 с вода, от тази смес 4.1-4.2 кг меся с 25 кг. пудра. Перфекта консистенция, може да се слага директно върху рамките.
    Благодаря на колегите за препоръките

    Г-н Къров а кога започвате с брашното ?
    тука един колега е мелил фураж за животните и има много пчели на мелницата

 

 
Страница 28 от 31 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •