Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 31 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 307
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега цезар,самия ти посочваш изследване в което една след друга са използвани следните думи : "трябва да се обясни с разрушаването му от глътъчните жлези на пчелите (Кингслей Ло, 1967), което може би показва, че за организма на пчелата този витамин не е нужен."

    Твърде уклончиво и твърде старо изследване,имайки в предвид колко промени са настъпили от тогава,свързани с какви ли не изследвания,доказващи,че старите догми са пълна противоположност.Погледни пчеларството сега и го сравни с пчеларството тогава.Ако не виждаш пълния обрат в теорията и практиката,нямам какво повече да ти кажа.Хубаво е човек да не забива,а да остане отворен за нови идеи и хрумвания,колкото и откачено да звучат понякога.

  2. #62
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR Виж публикацията
    По-лесно е видовете просто да мигрират, а които не успеят, изчезват.
    Точно това де. Няма значение къде има ледников период. Някъде има и РАЙ. В изключение, ако цялата планета не е в ледников период.

  3. #63
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR Виж публикацията
    Общо взето, догадки и теоретизиране.

    No relationship has been found between the vitamin C level of pollen collected by free-flying honey bees and brood production (Herbert et al.,1985). Furthermore, prepupae reared by bees constrained to a vitamin C-free diet contained similar vitamin C levels than did those reared by bees fed vitamin C-enhanced diets.
    Май наистина излиза, че e все едно дали ще добавяме витамин С в храната на пчелите.
    Три изречения са. Колкото и да ги режеш все тая.

    No relationship has been found between the vitamin C level of pollen collected by free-flying honey bees and brood production (Herbert et al.,1985). Furthermore, prepupae reared by bees constrained to a vitamin C-free diet contained similar vitamin C levels than did those reared by bees fed vitamin C-enhanced diets. Therefore, honey bees (or their symbiotic microorganisms) are assumed to be able to synthesize vitamin C.
    Ако витамина се синтезира, то за целта е нужен поне въглехидрат и протеин.
    Много животни синтезират витамин C, но човека не е сред тях и като видим, че е в малки количества някъде в кошера си мислим, че е грешка.
    Разграждането на хранителните вещества на няколко нива на нас може и да ни изглежда странно,чуждо,непонятно, но пчелите си го правят и не им пука ние какво мислим по въпроса.
    Това, че витамина е в малки количества в меда и млечицето, изобщо не означава, че той не е нужен.
    Ако се синтезира от пчелите точно това е доказателството, че е изключително нужен.
    Това е метод да си го набавят в периоди когато липсва(ЗИМАТА) или в периоди с липса на КАЧЕСТВЕНА паша.

    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR Виж публикацията
    Нещо повече, пчелната майка в нито една фаза от своя живот не се храни с богатия на витамин С прашец, а само с пчелно млечице, съдържащо единствено остатъчни следи от витамин С, както и с мед, напълно лишен от витамин С... пък и тя оживява някак си... цели пет години...
    Олеле...майко...
    Как видя, че майката е НАПЪЛНО лишена от витамин C(като е малко в пчелното млечице), след като в това дето го цитираш(ама след изрязаното) се казва, че пчелите си го синтезират?!??!
    И мисълта, че майката е равна на семейството е...чудна. Явно трябва да си припомним, че пчелите са СУПЕРОРГАНИЗЪМ!
    Ама...какво се чудя, като все още има хора дето си мислят, че майката командва семейството като тиранин.
    Живота на витамина е кратък и ПЧЕЛИТЕ ПРАШЕЦ НЕ ЯДАТ, ТЕ "ЯДАТ" ПЕРГА, а пергата как се прави мисля, че поне малко трябва да знаем.
    А като знаем как се прави пергата и знаем, че витамина оказва огромно влияние върху ферментацията...само некви си до 400% по-добра ферментация.
    Ascorbic acid provides vitamin C required by lactic acid bacteria.
    - Как протича ферментацията в перга?!?!?

    Как може да гледаш една пчела и да си вадиш заключения за цялото семейство?!?!
    Витамин C се включва като започнем от пергата през ензимите до протеините и въглехидратите и обратно.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #64
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Твърде уклончиво и твърде старо изследване,имайки в предвид колко промени са настъпили от тогава,свързани с какви ли не изследвания,доказващи,че старите догми са пълна противоположност.Погледни пчеларството сега и го сравни с пчеларството тогава.Ако не виждаш пълния обрат в теорията и практиката,нямам какво повече да ти кажа.Хубаво е човек да не забива,а да остане отворен за нови идеи и хрумвания,колкото и откачено да звучат понякога.
    Биологията на пчелата не е мръднала много през последния половин век, а това, че изследването е старо, не значи, че е правено от олигофрени. По-новите изследвания не виждам да се отличават съществено от старите като изводи за ползата от подхранването с витамин С, въпреки че вие явно виждате друго.

    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Олеле...майко...
    Как видя, че майката е НАПЪЛНО лишена от витамин C(като е малко в пчелното млечице), след като в това дето го цитираш(ама след изрязаното) се казва, че пчелите си го синтезират?!??!
    Я се дръж малко по-коректно и не ми изопачавай думите, ако обичаш!
    Къде прочете, че "майката е напълно лишена от витамин С"? Написал съм, че (почти) не се храни с витамин С - ФАКТ. Наистина ли не правиш разлика? Или четеш думите ми като Дяволът Евангелието?

    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Как може да гледаш една пчела и да си вадиш заключения за цялото семейство?!?!
    Логиката е същата, според която ти си правиш заключения, че щом пчелите може би синтезират витамин С, значи и майката го прави, въпреки че в изследванията не видях да се споменава нещо по въпроса... но "когато логиката говори, дори фактите трябва да замълчат" - шегичка.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  5. #65
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    "Ascorbic acid provides vitamin C required by lactic acid bacteria".Демек,витамин С се явява ПРЕБИОТИК,нужен за млечно киселите бактерии в пчелите и кошера.

  6. #66
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега цезар,сигурен съм,че имаш голям опит с пчелите,както и други големи неща,съдейки по ника.Аз съм новобранец и нямам нужното ти ниво за да споря.Жив и здрав.

  7. #67
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR Виж публикацията
    Биологията на пчелата не е мръднала много през последния половин век, а това, че изследването е старо, не значи, че е правено от олигофрени. По-новите изследвания не виждам да се отличават съществено от старите като изводи за ползата от подхранването с витамин С, въпреки че вие явно виждате друго.
    Последното което ти показах беше от 20 март 2014 -> ЛИНК
    И там ясно се казва "The results indicated that supplementing the level of vitamin C to spring nutrition (1:1suger syrup) to the colonies, increase the brood area, colony population and the workers body weight and protein"
    На Български: Резултатите показват, че подхранването с витамин С и сироп 1:1 повишава количеството на пилото, броя на пчелите в кошера, теглото на отделната пчела и протеина.
    Показано е и сравнението при хранене само със сироп без витамин C спрямо сироп и витамин C.
    Няма място за тълкуване тук...всичко си е черно на бяло.

    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR Виж публикацията
    Я се дръж малко по-коректно и не ми изопачавай думите, ако обичаш!
    Къде прочете, че "майката е напълно лишена от витамин С"? Написал съм, че (почти) не се храни с витамин С - ФАКТ. Наистина ли не правиш разлика? Или четеш думите ми като Дяволът Евангелието?
    Първо да се извиня...бях сънен още и съм написал неясно отговора си.
    От думите ти разбирам, че искаш да кажеш, че количеството е изключително малко и изобщо може да се пренебрегне.
    Аз не мисля, че трябва да погледнеш цялата картинка и остави индивидуалната пчела настрани, а била тя и майката.


    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR Виж публикацията
    Логиката е същата, според която ти си правиш заключения, че щом пчелите може би синтезират витамин С, значи и майката го прави, въпреки че в изследванията не видях да се споменава нещо по въпроса... но "когато логиката говори, дори фактите трябва да замълчат" - шегичка.
    Коя логика е същата...аз казвам, че трябва да гледаш на цялото семейство, като на суперорганизъм, а ти вадиш извод " Я виж майката...тя витамин C не яде"
    Аз си позволявам да доуточня какво се казва с по-прости думи.
    Показах 3 изречения от текста, а ти си избра 2 от тях и си защитаваш тезата с тях.
    Третото изречение е ключовото, което се опитах да ти обясня, че е най-важното и точно то дава яснота.

    Мисля, че дадох достатъчно доказателства за тезата си, но ако имаш нещо доказващо обратното...моля...с радост ще го прегледам.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Павка, какго казва друг от форумните аристократи - подбирай си внимателно битките
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Павка, какго казва друг от форумните аристократи - подбирай си внимателно битките
    Приятел,няма смисъл.Всеки живее в своята си реалност.

  10. #70
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    А как си обясняваш противоречието между това: "The results indicated that supplementing the level of vitamin C to spring nutrition (1:1suger syrup) to the colonies, increase the brood area, colony population and the workers body weight and protein"
    и това: "No relationship has been found between the vitamin C level of pollen collected by free-flying honey bees and brood production (Herbert et al.,1985). Furthermore, prepupae reared by bees constrained to a vitamin C-free diet contained similar vitamin C levels than did those reared by bees fed vitamin C-enhanced diets."
    както и другите подобни на втория цитат (мързи ме да ги търся и копирам сега, че ми се спи вече, но ти и без друго си ги чел)?
    Нечия методика ли е сбъркана или пчелите са претърпели деволюция за 4-5 години? Или пък има нещо друго?
    Силно се впечатлих, че тия перси са наливали витамин С през май и юни, когато поне по нашите ширини има изобилие от пресен прашец, при това не прочетох да са затваряли кошерите... При търсене на ключова дума "Cage" също не ми излиза нищо по въпроса. При това положение би трябвало пчелите да са влачили прашец в изобилие, предполагам също достатъчно богат на витамин С.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

 

 
Страница 7 от 31 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •