Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 45 от общо 45
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не съм гений просто коментирам моите наблюдения.Няма пчелар да не е допуснал да му влезне някоя пчела в теникията/това си е мое мнение/.Да не казвам, че август месец може и някоя оса.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз може да не разбирам колкото вас от пчели, но пък съм работил достатъчно дълго време в търговията да знам много търговски трикове.
    Ще ти дам пример:
    За ражда, боя съм правил 5% отбив на желязо при купуване, при продаване не спадам тия 5%. Това, че изкупвачите търсят да ни е..т от всякъде е ясно.И винаги успяват колкото и да се имаме за умни.
    Още един пример ще ти дам:
    В търговска верига 0,5 вариво струва 0,80ст, а 1 кг 1,99лв.
    Проблема не е в пчелата или в пяната.Проблема е манталитета на Българина.Как да прекарам другия/говоря и за двете страни на медала/.
    И още нещо да ти кажа което съм научил от моя житейски опит.В една сделка няма такова нещо и двете страни са доволни винаги единия е прекарал другия макар и с малко.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Стига си говорил глупости, примера с пчелите е просто онагледяване на отношението на не малка група пчелари към продукцията им, която никога не е достатъчно "оценена" от прекупвачите - ами то със същото отношение няма да е оценена и от крайните клиенти. Ако нещо не ти е ясно(едва ли - все пак си "специалист" по всичко) за пяната - то прочити си темата, има си отделна тема във форума...
    Колкото до старите ти спомени - няма лошо да ги споделяш, жалко ако ти си закъсвал с камиончето по персийският килим - ама по мое време камиончетата бяха с батерии, и ги управлявахме с дистанционни, и не само че не закъсваха по персийските килими, ами и паговеге на стаите преодоляваха...
    Благодаря за насоката, чел съм това, което пише в темата, както и съм виждал какво се случва в тенекиите, основно при акацията и липата. Не мисля, че това е заради отношението на пчеларя към продукцията му, но както и да е. Спора се заформи, около отбива на фирмите, заради въпросната пяна. По едно време пък се мъчеха да прокарат отбив, заради това, че в тенекиите оставало известно количество мед, което не можели да оползотворят. Питам аз, защо всичко го прехвърлят на гърба на пчеларя?
    Относно краката, крилата и т.н. на пчелите - да, не е приятно за крайния потребител, но тук говорим за търговията на едро.

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Добре се нали за това се продава на едрова цена като суровина ,като искат качество на пакетиран продукт да заповядат имам и Буркани,но цената е двойна...

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    13.11.2017
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Dobricka obshtina
    Така си е .Аз обаче ще направя,като един стар пчелар дето ме е учил.Ще го оставя да се отаи и ще го източа без пяната. Повече работа ама ще им затворя алчната уста на изкупвачите.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •