Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 18 от общо 18
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Горе долу и аз така ги резнах двете, които ми прати - на около 30см от корена и сега стърчат по 7-8см от почвата. Сега очаквам бурен цъфтеж и изобилие от мед.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65
    след две години...

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65
    Ако беше по-топъл март, можеше и скоро да цъфнат...На 15.03.15 бях до моите в Тополово, където е пчелина...има 80 санта сняг...Иначе цвета го приготвят още есента, ако има изкарани гроздове с пъпки, значи ще ти цъфтят.
    Зайците са направили поразии - имаше доста с огризани кори.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20150315_115824.jpg‎  

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    ТОВА НЕ Е ЛИ МНОГО НА ГЪСТО АКО Е САМО ЗА ЦВЯТ

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65
    Тези около кошерите са на схема 3х3. Сега са 3 годишни /първата е нулева /отрязани/, значи на общо 4/. Като станат на 5-6 години се режат през едно. Така се разреждат. Отрязаните тръгват наново. Останалите се ширят до 10-12 годишни и режа тях. Другите са ми на схема 4,5х4,5. Там няма да си играя да ги разреждам. Виждат се на по-заден фон, но са по-млади. Схемата зависи от мястото с което разполагаш. Моето е ограничено, а тръгна ли да питам съсед да продава, вдига тройно цената на земята. При все че е калпава глина и никой около мен не я ползва.
    Вдясно се пада участък с еводии, но не съм го заснел. След него е дере с поток. Около потока засях мелии, еводии, бели и жълти акации, гледичии и липи...идиотите овчари и кравари всичко потрошиха и унищожиха, вместо да пазят за да имат сянка къде да почиват на обяд. Не е ли заградено никой не го пази..Те и през оградата правят золуми. Надигат тела и пускат вътре кози. Чудя се докога ще ги търпя. Накрая ще гепя някой и ще го вържа 2 седмици на някое дърво гол.
    Схемите са за дървесина - 3х3 с разреждане, 4х3 с разреждане, 4х4, 4х5, 5х5, 6х6, сам решаваш. За дървесина се махат клоните докато можеш да ги стигнеш. Виж ги какви са голи моите до 5-6 метра нямат клон. Липсата на клони с листна маса, малко ги забавя в развитието.
    А, ако търсиш бързо развитие и цвят, я пускаш да прави клони от 2 метра височина и свободно да се развива. Цъфти малко преди бялата акация.
    Ако търсиш добив на мед от дървета, сееш еводии.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65
    Ако търсите бързо развитие и цвят, то след, като стане 2 метра висока фиданката, оставете я да прави свободно клони над тези два метра. Примера е тази, която подарих на съседа пред къщата. Дървото е само на 4 години, но е огромно
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20150404_141759.jpg‎  

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Дали е ксно вече да ми изпратиш едно две за сянка на фургона?
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65
    поне още два месеца спокйно може да са засаждат фиданки на гол корен. иначе лятото успешно се засаждат такива от саксия.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •