Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 13
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65

    Еводия, Мелия - медоносни, Годжи Бери

    Продавам Еводия Даниели, Мелия, Пауловния Томентоса и храсти Годжи бери

    Еводия Даниели - фиданки - 6 лв.

    2 годишна - 6 лв., 3 годишна - 10 лв., за големи количества, отстъпки:

    над 10 бр. - 5%, над 20 бр. -10%, над 50 бр. -15%, над 70 бр. - 20%, над 100 бр. - 25%.

    Мелиа - 1.5 метра - 8 лв
    Годжи бери - 4 лв

    Регион - Пловдив, с.Тополово
    Куриер - Еконт
    0898 93 21 93 - Иван
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_3687.jpg‎   IMG_3686.jpg‎  

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    покажи снимки на мелиа и годжи бери

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65
    Имате ги:
    Тези зад лопата са храси - годжи бери
    дръвчетата мелии - /това непосредствено до пръскалката/ - високи са 1.5 - 2 метра
    В ляво от пръскалката с широките листа е пауловния.
    В дясно от мелиата има еводии. На еводията листото е гладко, на мелията е къдраво /да ги разпознаете в снимката/

    А, и Еводията ми е 3 годишна, а не 2, както съм писал...просто не броих годината от семе до разсад. Първо засаждам семена, като поникнат ги пикирам в чашки и след това засаждам за 2 години за фиданки. Общо се получава че са 3 годишни.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри godji 1.jpg‎   melia.jpg‎  

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65
    Привет!
    Пролетта идва, останаха малко бройки от Еводия:
    3 годишните до 1.5 метра - 6 лева
    4 годишните - 9 лева

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    06.01.2014
    Мнения
    2
    Абе колега, какви са тези мижави 3-годишни еводии, не могат да стигнат до пръскалото.
    Малко по-сериозно, моля Ви!

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    15.10.2010
    Мнения
    8
    Искам да купя еводия 5 бр х 6лв
    тел 0897 943010 Недко Крумов
    Интересувам се и от албиция - фиданки или семена

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65
    Не съм сигурен какви колеги сме, щом не различаваш мелия от еводия

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65
    Останаха ми ограничени бройки Еводия. Цените са такива, каквито съм обявил. Тази пролет ще засея за последен път разсад и приключвам с това. В крайна сметка това ми носи загуби на време, а и финанси. Есента ще остане само един дето произвеждахв цялата страна и цената ще я определя той. След една-две години ще купувате дърветата по 20-30 лева, щом няма ценова конкуренция.
    Сега цената е:
    Еводия - около метър - 6 лв.
    Еводиа - около 1.5 метра - 9 лв.
    Мелия - около 1.5 метра - 6 лв.
    Годжи Бери - изчерпано

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от petrovito Виж публикацията
    Останаха ми ограничени бройки Еводия. Цените са такива, каквито съм обявил. Тази пролет ще засея за последен път разсад и приключвам с това. В крайна сметка това ми носи загуби на време, а и финанси. Есента ще остане само един дето произвеждахв цялата страна и цената ще я определя той. След една-две години ще купувате дърветата по 20-30 лева, щом няма ценова конкуренция.
    Сега цената е:
    Еводия - около метър - 6 лв.
    Еводиа - около 1.5 метра - 9 лв.
    Мелия - около 1.5 метра - 6 лв.
    Годжи Бери - изчерпано
    Мислиш, че ще се купуват дървета по 20-30 лв. след време при положение, че сега не можеш да си ги продадеш по 6 - 9 лв?

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65
    Като помислиш малко, сам ще си отговориш. Но, все пак ще ти помогна, върху какво да мислиш: Който търси добив от естествени източници, рано или късно ще се ориентира в засаждане на култури гарантиращи този добив. За съжаление пчеларите с мисъл за бъдещето са малко, да не говорим за средства за земя, дървета и храсти. Масово пчелините са с по 10-на кошера в двора. Разчита се на пашата в региона. В планински и полупланински региони е все по-оскъдна. Климата се променя към дъждовен, и се губят дни от пашата в дъжд. Навсякъде пръскат с препарати, без оглед на пчелините в региона. На мен за 4 години, от как се уча на пчеларство, един път не ми е звъннал някой да ме предупреди че ще пръскат, въпреки, че пчелина е регистриран. На теб да са звъняли? Или не си пчелар...Масово се губят семейства - кошера пълен с мед, пчелите ги няма...Тоест всичко върви на зле. Държавата помага само на тези с програмите, тоест на тези с кинти. Проблемът на цената ще дойде, когато стане монополна. За съжаление в България цените са спекулативни, а не обвързани с разходите вложени в продукта, особено ако производителя или търговеца е монополист. И думи от рода "..не можеш да си ги продадеш по 6-9..." са без дълбочина и замисъл. Като не ги продам тези 30-40 дървета, ще си ги засея. Аз имам къде, а ти? Ако мислиш пък, че е доходоносен бизнес, заповядай купи семената, които имам и продължи да ги отглеждаш.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •