Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 13 от общо 13
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от petrovito Виж публикацията
    Като помислиш малко, сам ще си отговориш. Но, все пак ще ти помогна, върху какво да мислиш: Който търси добив от естествени източници, рано или късно ще се ориентира в засаждане на култури гарантиращи този добив. За съжаление пчеларите с мисъл за бъдещето са малко, да не говорим за средства за земя, дървета и храсти. Масово пчелините са с по 10-на кошера в двора. Разчита се на пашата в региона. В планински и полупланински региони е все по-оскъдна. Климата се променя към дъждовен, и се губят дни от пашата в дъжд. Навсякъде пръскат с препарати, без оглед на пчелините в региона. На мен за 4 години, от как се уча на пчеларство, един път не ми е звъннал някой да ме предупреди че ще пръскат, въпреки, че пчелина е регистриран. На теб да са звъняли? Или не си пчелар...Масово се губят семейства - кошера пълен с мед, пчелите ги няма...Тоест всичко върви на зле. Държавата помага само на тези с програмите, тоест на тези с кинти. Проблемът на цената ще дойде, когато стане монополна. За съжаление в България цените са спекулативни, а не обвързани с разходите вложени в продукта, особено ако производителя или търговеца е монополист. И думи от рода "..не можеш да си ги продадеш по 6-9..." са без дълбочина и замисъл. Като не ги продам тези 30-40 дървета, ще си ги засея. Аз имам къде, а ти? Ако мислиш пък, че е доходоносен бизнес, заповядай купи семената, които имам и продължи да ги отглеждаш.
    Недей да се засягаш и да коментираш общи неща.
    В моя коментар единствено и само се осъмних в това, че след 1-2 години цената на фиданките ще бъде 20-30 лева и ще се купуват при положение, че сега не можеш да си ги продадеш по 6-9 лева.
    И само информативно да кажа, че доста пчелари вече са се ориентирали и посаждат еводии и не само. За справка може да погледнеш темата КОЙ КАКВО ЗАСАДИ?.
    А дали цената на еводиите ще стане монополна след като ти спреш да сееш семена ще поживеем и ще видим...

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65
    ОК. Разбирам, но подобни коментари не са за обявата а за личен имейл. Дано и аз не съм те обидил...

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от petrovito Виж публикацията
    ОК. Разбирам, но подобни коментари не са за обявата а за личен имейл. Дано и аз не съм те обидил...
    Прав си, сори за което.
    Не си ме обидил. Няма проблем.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •