Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 66
  1. #11
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Разбира се че е валидна.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    Защото ви писах на лични във връзка с обявата и не получих отговор от ваша страна.
    Ще се радвам като имате време да ми отговорите за да знам какво да правя

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    Здравейте г-н Матеев,
    направихте ли изчисленията на каква цена ще продавате семействата?
    Хубаво би било да пуснете тука в темата ви цените за да може всеки да си направи сметките какви семейства и колко ще вземе.
    Примерно лр семейство на 3 рамки - цена , на 4 рамки - цена и за всяка следваща рамка с колко ще се покачва цената. По същия начин може да напишите и за дб семействата и примерно, ако са с "породисти" майки + колко.
    Така мисля, че за всеки ще е по добре, а и ще си спестите мнгогобройните питания от различни хора колко ще им струва семейството.

  4. #14
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Предполагам че забелязахте, че в цялата тема подмених думичката ОТВОДКИ с МАЛКИ ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА. Съгласно Закона за пчеларството ОТВОДКИ продават само лицензираните майкопроизводители, но пчелни семейства (малки или големи) има право законно да продава всеки един пчелар. Аз също имам право да продавам пчелни семейства, и точно това ще направя тази година с всички заявки на клиенти.

    По въпроса с цената - ДФЗ вече се е определил и лицензираните производители тази година продават отводките по 110 лв. без ДДС или по 132 лв. с ДДС. Това е един пазарен ориентир, по който се равняват всички останали продавачи.

    Нека да погледнем в законодателството що е това отводка?

    За ДБ - 2 пити с пило, 1 пита с мед и прашец, майка и 800 гр. пчели.
    За ЛР - 3 пити с пило, 1 пита с мед и прашец, майка и 800 гр. пчели.

    Ето това е нещото, което тази година ще струва 110 лв. без ДДС. Направих бързо проучване и стигнах до извода, че към днешна дата ИМА ДЕФИЦИТ НА ОТВОДКИ. Всички майкопроизводители са си насключили договорите и капацитетите им са запълнени. Ако годината не се случи роева, има голям шанс пазара да изпитва недостиг на отводки.

    Специално за мене, аз тази година ще произведа поне 2000 малки пчелни семейства в периода 20 май-20 юли. Който не е успял да си намери от лицензираните производители, аз мога да му ги доставя.

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Извинявай за спама, но аз пък се надявам годината да е роева. И така като гледам точно натам върви ( :емотикона за човече потриващо ръчички).

    Иначе смятам стойността от 110 лв за прекалено неатрактивна на фона на покачващите се цени на меда и че много от досега предлагащите отводки, ще се ориентират към производство на мед.
    НО нека годината е ройлива, тогава пашата е най-много и по-лесно се поставят рекорди.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #16
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Моите МАЛКИ ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА ще са на 5 рамки - ни повече, ни по-малко. Както при ДБ, така и при ЛР ще има повече пило, повече мед и прашец, както и повече пчели.

    Транспортните опаковки ще са два вида - преносно сандъче от фазер за 5 рамки и нуклеус от фибран за 5 рамки. Майките ще са Български.

    Цената е следната:
    ДБ и ЛР с преносно сандъче от фазер - 100 лв. без ДДС
    ДБ и ЛР с нуклеус от фибран - 110 лв. без ДДС

    Умолявам всички, които до момента са си направили заявки, да ги потвърдят или да се откажат. За тези, които потвърдят, ще искам капаро от 50%.

    Ако има кандидати за СЛАБИ ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА - такива, каквото са по спецификациите на ДФЗ (с малко пило и пчели), ще приемам заявки само ако са за количества над 20 броя. Цената при тях ще е следната:
    ДБ и ЛР с преносно сандъче от фазер - 80 лв. без ДДС
    ДБ и ЛР с нуклеус от фибран - 90 лв. без ДДС

    Допълнително ще продавам и пълноценни ЛР (20 рамки) и ДБ (10 рамки) пчелни семейства, заедно с кошерите, но те ще са плод на отделна обява.

    ПС: Здравословния статус на всички мои пчелини е ВЕЛИКОЛЕПЕН !!! Зимната ми смъртност е много под 10% и семействата ми са в цветущо здраве. Пролетта са третирани с НОЗЕВИТ+ и с БАЙВАРОЛ, така че и за акарите има гаранция, че са практически на нулево ниво.

  7. #17
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Отделно ще продавам и единични пити с пило и пчели, но без майка.

    Цена:
    ДБ - 25 лв. без ДДС
    ЛР - 20 лв. без ДДС


    Отделно ще продавам и само пчели по цена 25 лв./kg без ДДС. Пчеларите могат да ги използват за направата на голи роеве (заселване на нови нуклеуси или кошери).

    Транспортна опаковка за питите с пило или за голите пчели:
    Сандъче от фазер - 5 лева без ДДС.
    Нуклеус от фибран: 15 лв. без ДДС.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Мога ли да си поръчам 10кг пчели за 1 май?

  9. #19
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Само за 24 часа получих повече от 10 лични съобщения с НЕБИВАЛ ИНТЕРЕС относно предложението ми за продаване на ПЧЕЛИ НА КИЛОГРАМ. Когато публикувах обявата нямах представа за това и набързо претупах текста. Сега след като вече се оказа, че ще има много заявки и вместо инцидентни 50-100 кг има шанс да се продават тонове, трябва да седна и сериозно да преосмисля преобразуването на част от моите пчелина в такива, оптимизирани за производство само на пчели и нищо друго. Трябва да преосмисля и транспортните опаковки, начините на експедиране, технологията за работа и много други. С молба да ми дадете малко време, за да го направя всичко това и да изляза със сериозна оферта за МАСОВИ ПРОДАЖБИ и със сериозни АНГАЖИМЕНТИ ЗА КОЛИЧЕСТВА.

    Опита ми до момента в това направление е много малък. Миналата година за нуждите на майкопроизводството на два пъти се наложи да обикаляме по пчелините и да стръскваме голи пчели в едни специални преносни сандъчета, закупени от Lyson. За 1 ден бригада от 3 човека набираше до 100 килограма пчели. Сега трябва да седна и да направя по-подробни разчети на вложения труд, транспортните разходи и т.н., както и да изчисля пчелната полулация (кога семейството ще се възстанови, ако иззема от него 1 килограм пчели).

    Просто ми дайте малко време за сериозна оферта с проучени всички подробности. Дотогава приемам само неангажиращи заявки с цел проучване на пазара и нищо повече.

    Ще съм благодарен и за линкове към Yоu Tube, в които да видя как това се прави на запад.

  10. #20
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Отговарям на въпрос в лично съобщение:

    Какви ще са пчелите, които предлагам - млади или стари?

    Технологията на набиране на пчелите е обикаляне по кошерите и стръскване на рамки, след проверка за това къде е майката. Тоест това е доста бавна технология, но тя гарантира, че в преносното сандъче ще попадат предимно млади пчели - може би над 90%. Следователно клиентите ще получават пчели с достатъчно дълго време на живот. Ако се сложат в кошер тип гол рой тези пчели веднага ще започнат да градят восъчните основи, да изхранват майката, както и да гледат пилото, което ще се появи само 2-3 дена след това.

    Такъв тип пчелопакет е по-добър от естествените роеве по време на роене, защото роевете са предимно със стари пчели с по-малко оставащо време на живот. Ако започна да набирам и стари пчели посредством подмяна мястото на кошера, то това ще бъде съвсем друг продукт със съвсем друга по-ниска цена. Просто ми дайте време да преосмисля всичко по технологията на набиране, и тогава ще ви информирам какви са даденостите. Вероятно ще се появят продукти 90/10, 50/50 и 10/90 като възрастов състав и тези продукти ще имат различна цена.

    Например ако едно семейство изпадне в роево настроение, то може да бъде унищожено цялото и да се превърне 5 пчелопакета тип 50/50. Ако се налитат пчели в нов кошер, това ще бъде продукт 10/90. Ако се стръскват млади пчели, това ще бъде продукт 90/10.

 

 
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •